پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

امام جمعه دزفول: موسیقی در دزفول وضعیت نامناسبی دارد

حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی روز شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه (س) افزود: موسیقی در دزفول وضعیت نامناسبی دارد که لازم است پلیس اماکن در این خصوص فعال و تالارهای متخلف تعطیل شوند.
وی خواستار اعلام ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی و موسیقی در ایام فاطمیه از طریق رادیو شد و ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گروه‌های موسیقی را کنترل کنند.
امام جمعه دزفول همچنین درخصوص سگ گردانی نیز گفت: لایحه‌ای در کشور درخصوص سگ گردانی و نگهداری از سایر حیوانات در حال تنظیم است که به زودی ارائه می‌شود.
وی با انتقاد از وضعیت حجاب این موضوع را یک مشکل سراسری دانست و از نبود اراده جدی برای برخورد با این معضل اظهار تاسف کرد
امام جعه دزفول همچنین درخصوص نکوداشت فرهیختگان دزفول نیز گفت: نکوداشت دانشمند فرهیخته حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه باب خوبی است که در دزفول باز می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم تجلیل از علمای دزفول تا زمانی که در قید حیات هستند، افزود: امیدواریم بتوانیم این فرهیختگان را به خوبی به مردم معرفی و از آنها برای مقابله با جنگ فرهنگی و نرم دشمن استفاده کنیم.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در آستانه ۹ دی و روز بصیرت، سالگرد حاج قاسم سلیمانی و آیت اله مصباح یزدی را گرامی داشت.
حجت الاسلام خاکی رئیس اداره تبلیغات اسلامی دزفول نیز گفت : برگزاری نشستی پیرامون افکار علامه مصباح یزدی، ترویج مکتب حاج قاسم، شب شعر مقاومت و محافل قرآنی از جمله برنامه‌های دهه بصیرت در شهرستان دزفول است.
حسن پورکیانی دبیر ستاد دهه فجر دزفول نیز گفت: ۱۸ کمیته برای اجرای برنامه‌های دهه فجر تشکیل خواهد شد که همه نهادها در آن مشارکت خواهند داشت.
وی افزود: راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز طبق نظر ستاد کرونا اجرا خواهد شد.
رضا جوروند رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دزفول نیز گفت: در حالی که تعداد کافه‌ها و رستوران‌های دزفول روز به روز در حال افزایش است فقط سه کتابفروشی معراج، رشد و وارثین در دزفول فعالند.
وی افزود: برای حمایت از کتابفروشی‌ها پیشنهاد شد هر ساله نمایشگاه بزرگ کتاب برگزار شود/ایرنا

اخبار مرتبط