5th، آوریل 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 5 th آوریل 2014 ساعت 1:57 ق.ظ | کد خبر: 12830  

bigdeli.majdedez-176x107

حجت الاسلام شیخ مرتضی بیگدلی امام جمعه ی موقت دزفول در خطبه های این هفته ی نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: تقوای الهی وسیله ی هدایت انسان و نیفتادن به فتنه های دشمن و موجب بازشدن درب های رحمت آسمان و زمین است و این با پیروی از دستورات ولی و امام الهی حاصل می شود.

ایشان در ادامه با تسلیت سالروز شهادت حضرت صدیقه ی کبری سلام الله علیها  به محضر امام زمان (عج) گفت:  قتی مردم دلداده ی ولی و حاکم الهی باشند شیطان ناامید می شود . مردم منافق بعد از رسول اکرم (ص) حق جانشینان ایشان را غضب کرده و دوستی شیطان را لبیک گفتند و قلب های آنها قلب های شیطان شد و ما نباید بگذاریم که روحیه ی نفاق احیا شود.

“حجت السلام بیگدلی”  با اشاره ۱۸ فروردین ماه روز جهانی بهداشت و سلامتی گفت : اسلام به  سلامتی و بهداشت جسم و روح  بسیار اهمیت می دهد و برای آن بسیار ارزش قائل است و مسلمانان را ملزم به رعایت آن کرده است .

“امام جمعه موقت دزفول”  با برشمردن مطالبات بهداشتی انسان  از منظر اسلام افزود:از مطالبات بهداشتی مردم می توان به سالم سازی محیط کار- تحصیل و تفریح نام برد تا مردم احساس کنند که محیط، محیط زیست  آن هاست،ایجاد سیستم بهداشتی برای سالم سازی و نیز درمان بیماران ،کنترل بیماری های واگیر دار و بهداشت  وآموزش های عمومی که همه ی این موارد با تلاش ها ومدیریت دولت و عزمی جهادی  در بین مردم و مسئولین امکان پذیر خواهد بود.

“رییس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول” با اشاره به ۱۹ فروردین ماه سالروز شهادت آیت الله صدر و خواهر مکرمه ی ایشان بنت الهدا صدر گفت : ایشان شخصیتی علمی و مجاهد بوده که با مجاهدت های خود تلاش های بسیاری برای تحقق آرمان های اسلام از خود نشان داده است .

ایشان در ادامه با اشاره به سالروز قطع رابطه ی سیاسی ایران و امریکا گفت : این قطع رابطه از جانب امریکا بوده و در آن زمان ایران فقط با دو رژیم اپارتایت در آفریقای جنوبی و رژیم منحوس اسراییل ارتباط نداشته است و با هیچ کشور دیگری قطع رابطه نکرد و بر اساس دیدگاه امام راحل “احکام اسلام احکامی مسالمت آمیز است و ما می خواهیم با کسانی که قصد رابطه ی دوستانه و محترمانه با ما دارند ارتباط برقرار نماییم” ما با کسانی دوست هستیم که قصد دوستی دارد نه دغلکاری .دشمن مکار است  و به واسطه ی غفلت ما به ما شبیخون می زند و این کار را با روش های مختلفی مانند تهدید ؛دراز کردن دست دوستی انجام می دهد .

“خطیب جمعه موقت دزفول” با اشاره به مذاکرات چند ماه اخیرهسته ای ایران  گفت: آژانس در گزارش های خود عملکرد ایران را صلح آمیز مطرح کرده ولی دشمنان علی رغم حسن نیت ما قصد دارند مذاکرات به صورت برد برد پیش نرود و دوست ندارند هر دو طرف به بخشی از اهداف خود دست پیدا کنند .

ایشان با اشاره به موضع گیری های غرب در چند هفته ی اخیر اضافه نمود : امریکا بار دیگر در این هفته بحث گزینه های نظامی علیه ایران را توسط یکی دیگر از فرماندهان نظامی خود مطرح کرده است و دادگاهی در امریکاهم حکم مصادره ی ساختمانی را صادر کرده که متعلق به چند شرکت ایرانی بوده که چندین میلیارد دلار ارزش دارد و آن را به نفع آسیب دیدگان یازده سپتامبر مصادره نموده و قصد دارد ایران را عامل حادثه ی یازدهم سپتامبر بداند .

“حجت السلام بیگدلی” با اشاره به تصویب قطع نامه  پارلمان اتحادیه ی اروپا درباره ی نقض حقوق بشر در ایران افزود: در این گزارش ایران را به نقض نظام مند حقوق بشر توسط دولت  محکوم کرده و دولت یازدهم را هم دولتی غیرقانونی تلقی کرده  است و با رفتارهای سخیف خود اصل وجود دولت را زیر سوال برده اند و هدف آنها تحقیر ملت ایران است و خواستار آزادی هم جنس بازان و نیز سران فتنه شده اند که چندین ماه کشور را به آشوب کشیده اند .این برای ما دخالتی آشکار است .

ایشان افزوند :آنها گمان کرده اند که مشکلات ما را وادار به مذاکره کرده بلکه ما باید در نهایت قدرت و صلابت باستیم و طرف غربی سرمایه ها ی ما را به شکلی آزاد کرده که توسط هیچ بانکی قابل استفاده و آزادسازی نیست و این نشان می دهد که باید نسبت به سیاست های لبخند تجدید نظر شود و مدیران ما این واقعیت را در ذهن خود مرور کنند و اگر اقدام شایسته ای انجام ندهند باعث تحقیر ملت خواهد شد .

امام جمعه ی موقت دزفول با گرامیداشت چهلمین روز درگذشت مجاهد بزرگ سید مصطفی فارغ گفت : ایشان از شاگردان آیات عظام گلپایگانی ،بروجردی ، نبوی ،معزی  ،شیخ منصور سبط شیخ انصاری بوده و با بیان خود دل های مردم را پر از لطافت اهل بیت عصمت و طهارت نموده و با قبول نمایندگی مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی مدافع حقوق مردم و باعث آبادانی این خطه شده است و دعاهای سحر ایشان در ماه رمضان یادگاری فراموش نشدنی از آن مرحوم است .

“حجت السلام شیخ مرتضی بیگدلی” ازتمام  مسئولین و فعالان پذیرایی از میهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور تشکر نمودو در ادامه با اشاره به دعوت برخی از اصلاح طلبان از یکی از فعالان فتنه در سال ۸۸  گفت: برخی فعالان اصلاح طلب در شهرهای همجوار از خانمی که در فتنه ی ۸۸ نقش موثر داشته دعوت به عمل آوردند که فردی فیمینیستی و مخالف با برخی اصول اسلامی  و الهی است کسی که به واسطه ی فعالیت های خود توسط اروپا و امریکا به او هدیه ی خوش خدمتی داده اند و توسط خانم اشتون اخیرا از او تقدیر به عمل امده با برخی از سران اصلاح طلب دیدار کرده  است و قرار حضور دیگر سران فتنه رادر دزفول اماده کرده است  مردم شریف  و متدین ما تحمل این حرکات رانخواهند کرد و از مسئولین ذیربط درخواست پیگیری و رسیدگی به این امر را داریم.

منبع:مجد دز

ارسال نظر

     


-->