انتظارات اقشار مختلف مردم شهرستان دزفول ازاستاندار خوزستان/دزفولی‌ها می‌خواهند چرخ صنعت و گردشگری خوب بچرخد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
11th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 11 th اکتبر 2013 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 7703  

شهرستان دزفول با قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی مناسب و برخورداری از ظرفیت‌های مختلف، یکی از شهرستان‌های مهم خوزستان با سابقه دیرینه تاریخی به شمار می‌رود.
ب مردم شهرستان دزفول با روی کار آمدن استاندار جدید خوزستان ، انتظارات و خواسته‌های خود را عنوان کردند تا در دوران خدمت وی مورد توجه قرار گیرند.
یکی از شهروندان دزفولی خواستار توجه استاندار به زیرساخت‌های گردشگری و تاریخی دزفول شد و گفت: این شهرستان دارای چند اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور و از قدمت تاریخی بسیار بالایی برخوردار است.
علی ک ادامه داد: آثار تاریخی شهرستان دزفول از قدمت بالا و جلوه‌های ویژه‌ای برخوردار است و با توجه به موقعیت ویژه دزفول همواره مورد توجه مسافران و گردشگران قرار می‌گیرد، بنابراین باید به زیرساخت‌های گردشگری دزفول بیش از پیش توجه شود.
وی، عبور سالانه بیش از پنج میلیون نفر مسافر از شهرستان دزفول را یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این شهرستان دانست و تصریح کرد: احداث پارک‌ها، اماکن اقامتی، مرمت آثار تاریخی و رستوران‌های بین راهی از جمله ظرفیت‌های شهرستان دزفول در حوزه گردشگری است.
یکی از اصناف و بازاریان دزفول نیز به تعطیلی بیشترصنایع این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: چرا باید واحدهای صنعتی با میلیاردها سرمایه‌ راه‌اندازی و پس از مدتی تعطیل شود و علاوه بر آن فرصت‌های شغلی زیادی از بین برود؟
محمد … اضافه کرد: وجود کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی نقش بسزایی در شکوفایی اقتصادی و رونق هر شهرستان دارد که انتظار داریم استاندار جدید خوزستان با توجه به ظرفیت‌های شهرستان دزفول گام مؤثری برای بازگشایی واحدها و صنایع این شهرستان بردارد.
وی تأکید کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران علاوه بر رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی را نیز به همراه دارد، بنابراین استاندار جدید باید با حمایت از سرمایه‌گذاران برای حفظ و توسعه صنایع تلاش کند.
یکی از فرهنگیان دزفولی نیز به قابلیت‌های علمی و آموزشی دزفولی اشاره کرد و بیان داشت: این شهرستان با داشتن چند مرکز آموزش عالی یکی از فرهنگی‌ترین شهرهای استان خوزستان به شمار می‌رود که دانش‌آموزان و دانشجویان آن همواره در المپیادها و مسابقات علمی خوش درخشیده‌اند.
ب… یادآور شد: قبولی چند نفر از دانش‌آموزان این شهرستان در رشته‌های پزشکی مصداق روشنی بر این واقعیت است و باید برای بالا بردن رتبه علمی شهرستان دزفول، مراکز علمی و آموزش عالی دزفول را افزایش و مورد حمایت قرار داد.
وی اذعان داشت: برخی از مراکز آموزش عالی دزفول با مشکلاتی همچون احداث خوابگاه، سلف سرویس و ساختمان آموزشی مواجه هستند که استاندار جدید باید برای رفع آن همکاری لازم را داشته باشد.
یکی دیگر از شهروندان دزفول نیز به پروژه‌های نیمه تمام در این شهرستان اشاره کرد و افزود: عمر برخی از پروژه‌ها بسیار طولانی و قابل توجه است که برای بهر‌ه‌برداری بهتر باید هرچه سریع‌تر به اتمام برسد.
رضا ق تصریح کرد: پل ارتباطی چهارراه اوج دزفول با گذشت پنج سال از آغاز عملیات اجرایی و ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی حدود یک سال است که در انتظار تامین اعتبار ؟ میلیون تومانی متوقف مانده است.
وی، پروژه بیمارستان یکصد تختخوابی تامین اجتماعی ، چهارباند شدن جاده محمدبن جعفر، دوباندکردن جاده دزفول- شوشتر،ورزشگاه شهیدمجدیان را از جمله پروژه‌های نیمه تمام ومطا لعاتی دزفول عنوان کرد و متذکر شد: پیوستن شهرستان دزفول به شبکه ریلی و عبور خط آهن از این شهرستان خواسته قلبی مردم دزفول و قول مساعد شورا قبلی بود.
یکی از کشاورزان دزفول ابراز کرد: زمانی کشاورزی در روستای ما رونق زیادی داشت و زحمت کشاورزان به هدر نمی‌رفت، اما چند سال خشکسالی وعدم سوددهی به محصولات امان کشاورزان را بریده و حاصل دسترنج آنها را به باد داده است.
احمد… تصریح کرد: استاندار جدید فکری به حال دستان پینه بسته کشاورزان بردارد و مشکل کم آبی،گرانی کود،بذر وسموم کشاورزی که به بحرانی جدی برای کشاورزی استان خوزستان تبدیل شده است را با بکارگیری روش‌های نوین و پرداخت تسهیلات به کشاورزان برطرف کند.

rood_dez_dezful_2

سیدحبیب پژوهیده

دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->