پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

انصارحزب الله دزفول برخدمات و تلاشهای صادقانه و بدون ریا دکتر سنگری درجهت ترویج فرهنگ عاشورا ذره ای تردید ندارد

توضیح در خصوص مطالب انصار دزفول در روزهای اخیر

از حمله به انصارحزب الله آبی برایتان گرم نمی شود

 پیرو درج گزارش جلسه شورای شهر دزفول و اشاره یکی از اعضای شورا به مطالب انصارحزب الله دزفول  و نیز مطلب اخیرانصار در خصوص دکتر سنگری توضیحاتی را به عرض خوانندگان آن رسانه و آن عضو شورا می رسانیم :

روز گذشته در جلسه شورای شهر برخی از اعضای این شورا نسبت به مطالب چند روز اخیر پلاک واکنش نشان دادند و بهانه ای برای حمله به پلاک برایشان مهیا شد.جواب برای خبری که دوسال و نیم از آن گذشته وبیشتر به عقده گشایی شبیه است تا دفاع از حقیقت برایمان سخت است ؛ لذا فقط جهت اطلاع عرض کنیم که :

دوستان شورا بهتر است به جای پرداختن به موضوعات  سوخته و شخصی و تسویه حساب انتخاباتی به رفع و کاستن از اختلاف سلیقه ها و خدمت بیشتر به مردم به پردازند. از حمله به مجموعه انصارحزب الله آبی برای کسی گرم نخواهد شد.

یکی از اعضای شورا با اشاره به انتقاد قریب به دوسال و نیم پیش پلاک از ایشان (۵/۲/۹۱)اینگونه گفت:”در انتخابات مجلس نهم که آنموقع شورا ۹ عضو داشت ، ما آقای قاسمی و پاپی که کاندیدای نهایی بودند را آوردیم و سوال های زیادی را مطرح کردیم و در پایان هم بنده بدلیل اینکه هرکدام از اینها که نماینده شدند باید به تمامی مسائل و مشکلات شهر آگاهی کامل داشته و زمانی هم که میخواهند برای پیگیری مشکلات به کوچه پس کوچه های دزفول سر بزنند ، باید به زبان محلی این شهر تسلط کافی را داشته باشند ؛ و با احترام تمام به آقای پاپی زاده اتفاقا چند بار هم گفتم که «اگر امکانش هست که البته چندان هم مهم نیست» ، یک جمله به زبان دزفولی برای ما سخن بگویید . تمامی زبان های اقوام ایرانی مورد احترام هستند ، اما برخی رسانه ها آنچنان این مساله را بزرگ کردند که انگار ما فقط به این قصد ایشان را به شورا دعوت کرده ایم . شورا ۲۷ سوال از کاندیداها پرسید و هر نفر سه سوال را مطرح کرد و این هم یکی از سه سوال بنده بود و همه این سوال ها را به کناری راندند و فقط همین یک سوال بنده در رسانه ها شاخص شد ؟ این درست نیست ؛ یا مثلا اگر فردی دو ساعت درباره موضوعی صحبت میکند ، یک کلمه جزئی در بین سخنان وی پیدا کرده و آن را در رسانه ها علم کنیم و از وی شخصیتی بد بسازیم .”

خدمت ایشان باید عرض کنیم : صراحتاًبگوییم که سوالتان غلط بود و الان نیز بر آن واقفیم. مطلب اخیر پلاک در خصوص آقای سنگری را بهانه قرار دادید تا عقده یکساله خود را باز کنید؟ لزوم طرح آن سئوال در آن جلسه اشتباه بود و حتی برخی از دوستانتان نیز به آن معترف بودند! و حتی خود آقای پاپی نیز در نشریه خودشان در آن ایام بدان اعتراض کرد.

برادر ! فراموش کرده اید ارتباطتان را با پلاک و خواسته هایتان را از پلاک در خصوص انعکاس سخنانتان ؟! دوست نداریم برخی مصادیق را رسانه ای کنیم اما پلاک آن زمان رسانه ای عالی بود اما حالا در دید جنابعالی اََخ شد؟! احتمالاً این سخن شما دلیل از کم اطلاعی حضرتعالی از کار رسانه ای و خبری است . خودتان معترف هستید که یکی از سئوالاتتان در خصوص زبان و لهجه کاندیداهای انتخابات مجلس بوده است ، آقای عزیز! یک سؤال یک کلمه نیست که به سادگی از آن گذشت، آن هم این سئوال که دامن زدن به قوم گرایی در سئوالاتان محرز است ! اگر هرکس بدون هرگونه تعصب به سئوالاتان نگاهی حتی گذرا بیندازد به نظر پلاک صحه می گذارد.

حاجی! اصل عملکرد افراد است نه زبان و لهجه.سئوال شما کل سئوالات دیگر را نیز تحت شعاع قرار داده بود.

آقای سخنگو ، موضوع خودتان ناراحتی خودتان از انصار را با بدسلیقگی به مطلب اخیر پلاک خطاب به دکتر سنگری گره دادید.اشکال ندارد اگر ذره ای انتقاد پذیر باشید.

این نکته را نیز به برخی که کاسه داغ تر از آش شده اند باید عرض کنیم که، انصارحزب الله دزفول بر خدمات و تلاشهای صادقانه و بدون ریا دکتر سنگری در جهت ترویج فرهنگ عاشورا ذره ای تردید نداشته و ندارد و دکتر را از مفاخر شهرستان می داند که تمام عمر خود را صرف ترویج اسلام و آئیین محمدی کرده است ، اما مطلب پلاک بدور از تعصب و نقدی ساده بر یکی از مواضع ایشان بود .نقدی که برخی برای خود شیرینی انصار را آماج انتقادات غیر منطقی کردند.  تلخی این نقد اول ذائقه خودمان را آزرد، اما رسالت انصار تا کنون بر این بوده است که اگر نکته ای و یا نقدی  بر یکی از دوستان و بزرگان دید با صراحت بیان نماید و یقیناً راه نقد بر کسی بسته نیست و هیچ کس خود را مبرا از نقد نمی داند.

 

اخبار مرتبط