پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

اهدای تجهیزات فرهنگی به مساجد دزفول

دزمهراب: 200 میلیون ریال تجهیزات فرهنگی و اداری به کانون های فرهنگی مساجد دزفول اهدا شد.

00

دزمهراب:رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول روز سه شنبه در آیین اهدای تجهیزات فرهنگی به مساجد دزفول در محل این اداره افزود:در دزفول 118 کانون فرهنگی هنری وجود دارد که سالانه حدود هفت میلیون ریال سرانه از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به هر یک از آنها اختصاص می یابد.
نادر سعادتی فرد با بیان اینکه کانون های فرهنگی که فعالیت بیشتری داشته باشند از اعتبارات دیگری نیز بهره مند خواهند شد افزود:گسترش فعالیت های فرهنگی در مساجد در راستای جذب جوانان و نوجوانان به این مکان مقدس فرهنگی لازم و ضروری است.
غلامرضا چراغی مسوول امور مساجد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول نیز در این نشست گفت:از تعداد 118 کانون فرهنگی هنری مساجد دزفول هفت کانون مختص بانوان و 111 کانون مختص آقایان می باشد که 81 کانون در سطح روستاها و شهرهای تازه تأسیس و 69 کانون در سطح شهر دزفول فعال است.
وی افزود:چند کانون فرهنگی هنری در زندان دزفول ،تیپ 92 زرهی و دیگر اماکن دزفول در حال راه اندازی است که با افتتاح آنها تعداد کانون های فرهنگی دزفول به 122 کانون خواهد رسید.
چراغی با اشاره به فعالیت های کانونهای فرهنگی هنری مساجد دزفول در ایام تابستان گفت: آموزش قرآن شامل روخوانی،روان خوانی،تجوید ،مفاهیم و حفظ قرآن از جمله برنامه های کانون های فرهنگی هنری جهت پر کردن اوقات فراغت تابستان بود.
وی گفت:با اهدای این تجهیزات فرهنگی هشت مسجد دزفول از جمله هفت کانون روستایی به تجهیزات فرهنگی و اداری از جمله رایانه ، چاپگر ، دوربین عکاسی و کولر مجهز شدند.

01

02

ایرنا

اخبار مرتبط