پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

اگراین جلسه برگزارشود حداقل در این دوشب در شهر نمی مانم/ بازهم می گویم بابرگزاری چنین جلساتی مخالفم

به گزارش دزمهراب حجت الاسلام والمسلمین شیخ رضا سبط شیخ انصاری تولیت حوزه علمیه آیت الله العظمی شیخ انصاری دزفول، پس از اقامه نماز عشاء مسجد ساکیان همزمان با شب مبعث پیامبر اکرم(ص) به بیان مطالبی در باب روشنگری اتفاقات روزهای گذشته پرداختند. در این جلسه فرمانده سپاه ناحیه دزفول ومسئول عقیدتی نیروی انتظامی شهرستان و مردم دارالمومنین دزفول حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین سبط شیخ انصاری در خصوص برگزاری کنسرت بیان کرد: باز هم از باب تأکید عرض می کنم معنا و منظر بنده فقط یک جلسه کنسرت نیست، همچنانی که افرادی که با تمامی توان در صدد برگزاری اش هستند فقط هدفشان این نیست و گوشه چشمی هم به این مسئله ندارند

این روحانی برجسته شهرستان همچنین گفت: اگر گوشه شنوایی و آن فراصتی که مومن باید داشته باشیم با گوش جان ندای هل من مبارزی که در مقابل روحانیت از حلقوم عده ایی فریاد میشود باید بشنویم و من میشنوم.

وی استفاده از نام مردم برای برگزاری کنسرت را اینگونه پاسخ داد و افزود: چرا افراد خاصی را از نظر خودتان مردم این شهر معرفی میکنید؛ فردا که باد مهرگان وزد بر من وتو / آنگه شود معلوم که نامرد لت کیست، باد مهرگان یعنی مرگ که وقتی آمد سراغت آنوقت آنجا محشور با اعمال و نیاتت هستی، باد مهرگان یعنی وقتی در پیشگاه الهی جهت حسابرسی قرار گرفتی معلوم میشود مردی یا نامرد، این باد مهرگان حوادثی است که در جامعه با آن مواجه میشویم و این که چگونه موضعی اتخاذ کنیم نشان دهنده ی این است که مرد میدان عمل در زمینه تدین خدمت به دین و مومنین هستیم یا نه. بعد از رحلت پیامبر مردان از نامردان ممتاز شدند.

دزمهراب- سبط شیخ انصاری 5

رئیس حوزه علمیه آیت الله العظمی شیخ انصاری دزفول خاطر نشان کرد: در این چند روزه شاهد موضع گیری هایی بودیم که بنده در همین اینجا تشکر میکنم از تمام کسانی که در جهت دفاع از ارزش های دین خدا و مومنین و مصالح این جامعه که صحبت کردند و اعلام موضع کردند تعداد این افراد اندک نیست که اگر به جایگاه مسئولیتشان توجه کنیم افرادی اند که از نظر مسئولیت بسیار وزین هستند تشکر می کنم.

وی ادامه داد: از موضع گیری آقای سرهنگ محتشمی فرمانده ناحیه دزفول، جناب آقای نظری مسئول عقیدتی نیروی انتظامی، رئیس شورای شهر و یکی دیگر از افراد شورای شهر و از جمله جناب سردار سرتیپ شاهوار پور فرمانده سپاه خوزستان تقدیر میکنم.

حجت الاسلام والمسلمین سبط شیخ انصاری همچنین اظهار داشت: اگر در این ماجرا من از ده روز مانده به برگزاری تذکر دادم در کنسرت قبلی دو روز مانده به برگزاری مطلع شدم در حالی که بلیط ها فروخته شده بود و آن گروه آمده و اسکان شدند و قبلش هم می گفتند اگر برگزار نشود ما کشته خواهیم داد و حرف های بیجا اما لغو شد و هیچ اتفاقی نیفتاد جز یک مطلب که مردم دزفول قهرمان اند و قهرمان بودنشان به این دلیل است که اجازه نمی دهند به بهانه های وادی بستر فساد بیش از پیش برای این شهر مطرح بشود؛ و یک تفاوت الان با آن زمان دارد و آن اینکه آن زمان فرماندار جناب احسانی بود و الان جناب آصفی است. افراد به طرز تفکر و موضع گیری ها یکسان نیستند.

دزمهراب- سبط شیخ انصاری 4

وی افزود: آقای مدنی کسی است که مجوز این کنسرت را گرفته است دیروز صبح آمده حوزه و من مطالب ایشان را بازگو میکنم؛ گفتند آقا من مجوز را با اصرار فلانی و فلانی گرفتم الان پشیمان هستم و رفتم فرمانداری گفته ام که مگر من مجوز نگرفتم غلط کردم می خواهم لغوش کنم، گفتن که مگر تو حق داری با احساسات مردم بازی کنی. به ارشاد رفتم آنها گفتند مگر در توان تو هست این کار بلیط فروخته شده است. با دیگری تماس گرفتم گفتند که تو را حبس میکنیم.

این استاد برجسته حوزه علمیه گفت: افرادی که بین ایجاد تقابل بین مردم و روحانیت هستند از این فراتر رفته و می خواهند تقابل بین روحانیت با روحانیت ایجاد کنند، در پی دامن زدن به این حرف هستند که امام جمعه این شهر با برگزاری کنسرت موافقت کرده است؛ از همان ده روز پیش که من با ایشان تماس گرفتم گفتند که بنده به هیچ وجه موافق نیستم امروز (روز گذشته) بنده تماس گرفتم و اجازه نقل درست و صحیح صحبت را گرفتم و ایشان گفت بله این صحبت درست است. ایشان فرمودند که این مسئله اصلا در شورای فرهنگ عمومی مطرح نشده است ما اصلا دخالت نداشته ایم و اجازه هم ندادیم، مجوز از طریق ارشاد صادر شده است و مجوزها را در مقابل ما قرار دادند و ما با توجه به رعایت یک سری مصالح و از سر ناچاری آمدیم برای اینکه تقابلی بین جوانان و روحانیت ایجاد نکنند با رعایت این حدود برگزار بشود و این به این معنا موافقت با برگزاری کنسرت نیست و همین مطلب از زبان امام جمعه موقت دزفول نیز منعکس شده است.

وی خاطر نشلن کرد: اگر روز گذشته جلسه تشکیل شده با حضور فرماندار و در آنجا باز مطالبی مطرح شده است و بنده در این جلسه حضور نداشته ام و با هیچ شرطی موافق با کنسرت نیستم اصلا من با نفس کنسرت مخالفم من یعنی آنچه که دین میگوید کرراً در مورد این مطلب مدعای من این است که این جلسات مغایر با رضای خداست. چرا شما نمی آیید روی این با من بحث کنید بیایید من را قانع کنید و باز هم عرض میکنم نگاه ما فقط متوجه این جلسه نیست در ندای هل من مبارزی که در مقابل روحانیت سر داده اند اینها در دل تضعیف چنین امری هستند دهن کجی ها پوز خندها تمسخر های احمقانه ای که منتظر زمانش هستند اینها یکسری مسائلی است که برای آنها اهمیت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سبط شیخ در خصوص هزینه صد میلیون تومانی به نام جوانان برای ایجاد نشاط بیان کرد: سالهاست در این شهر بنده راجب جوانان، ایجاد اشتغال، فراهم کردن ایجاد ازدواج، دادن وام های قابل توجه بلا عوض با مدیریت صحیح، فسادی که متکرم است بر بالا رفتن سن ازدواج، به جای نشاندن دختران در جاهایی که نباید، در فروشگاه هایی که نشاید، از جوانان استفاده کنید. کسانی که نظارت بر اماکن دارند و ریز مسائلی که مربوط به مسائل اقتصادی است توجه ویژه ای دارند چرا نسبت به این مسائل توجه ندارند.

وی ضمن تشکر خود از همه مردم اذعان داشت: مردمی که از نظر ما گویا با مردمی که دیگران ذکر میکنند فرق دارند، که ما برای مردم این شهر، که جهت استفاده از حقوق شهروندی ، اقدام به پرپایی چنین جلساتی هستیم و چه زیبنده و به جا بود که فرماندار محترم این شهر هم در این مجلس حضور میداشتند تا با مردم این شهر صحبت کنند.

این روحانی برجسته شهرستان دزفول همچنین تاکید کرد: یکی از مطالبی که باید به آن توجه داشت این مطلب است که بانی این مجلس کیست، تا آنجا که من اطلاع دارم دو برادر دو جوان که اگر بخواهیم آنها را به لحاظ شئونات نگرش دینی و تقید نسبت به امورات و مصالح و اهداف و آرمان شهدا و نظام جمهوری اسلامی بسنجیم، میبینیم ورود آنها در چنین مسائلی جای تعجب تاسف است. آیا زیبنده است که مسئولین این شهر با وضعیت این چنینی روبرو بشوند به خاطر اینکه دو جوان که از سادات محترم هم هستند تصمیم به برگزاری یک مجلس این چنینی گرفته اند.

دزمهراب- سبط شیخ انصاری 2

وی افزود: جزئیات مسئله را گیرنده مجوز این جلسه برای من بیان میکردند وقت میشنیدم می خندیدم و بر خنده خود می گریستم که به فلانی چقدر پول داده شده که گفته من دیگر پس نمی دهم و غیره. گفتم اگر قضیه پول است پولتان را من میدهم ولی مسئله فراتر است این هاست.

حجت الاسلام سبط شیخ انصاری با اشاره به ادعا فرماندار شهر که گفته اند لغو جلسه امکان پذیر نیست فرمود : مطابق با فرمایشات جناب شاهوار پور میبینیم که راه های قانونی برای عدم برگزاری این جلسات باز بوده و هست. اگر ایشون در حضور عده ایی از روحانیت که از سر دلسوز و برای رتق وفتق امور و جمع کردن این قضیه به بهترین شکل جلسه ایی تشکیل میشود و در آن جلسه وعده می دهد که اگر بنا شد که یکی از امورات که متعهد میشوم نادیده گرفته بشود، من آن جلسه می بندم و قفل می زنم، پس این حرف نشان میدهد امکان عدم برگزاری در هنگام برگزاری برای شما وجود دارد. من اینها را یک جریان می بینم یک جریان با پشتوانه از افکاری که وجاهت دینی و قرآنی ندارد.

رئیس حوزه علمیه آیت الله العظمی شیخ انصاری دزفول خاطر نشان کرد: آیا این مقدار هزینه ایی که کردند ، آن مقدار درآمد دارند و اگر ندارند آیا اینجا سود اقتصادی مطرح بوده اگر سود اقتصادی و سودای تجاری مطرح بوده مگر این شهر زیر افکار سوداگران اقتصادی چند نفر بشویم و مسئولین را به خود مشغول کند و تقابلی بین روحانیت و دیگران به وجود بیاید پس اگر قصد سوداگری و مسائل مادی نیست پس چه مسئله ایی است.

وی جوانان را مورد خطاب قرار داد و فرمود: من از جوانان تقاضا میکنم یک لحظه با خود فکر کنند انگیزه من برای ورود من به این مسائل که از ده روز پیش به این طرف که بعضی ها شبها تا ساعت چهار یا چهار نیم در حوزه هستم، این یک مسئولیتی است که ما بنا بر انجام وظیفه ایی که به لحاظ شرعی ملزم به انجامش هستیم نه امر دیگری و آیا ورود به این مسائل جز برای این است که دختر شما نجابتش حفظ شود. شرایط اجتماع باعث نشود که او دعوت بشود به پوشیدن لباس های این چنینی، ما خواهان این هستیم که نوامیس مردم برای فروختن نان و سمبوسه ازشان استفاده ابزاری نشود، ما خواهان این هستیم که برای جوانان ایجاد اشتغال شود.

حجت الاسلام والمسلمین سبط شیخ انصاری اظهار داشت: من در صحبت هایی که در طول این سالها گفتم که منازل مسکونی بسازید و به مدت پنج سال رایگان در آن بنشینند در کنار این همه هزینه های سرسام آوری که انجام میشود. اگر مومنین مورد نظر هستند نیت ما در این شهر چیزی جزء این نیست، اگر دین مورد نظر است آنچه که دین گفته در جهت خدمت به دین و متدینین از هست خود می گذرند. اول متدین سیدالشهداء(ع) که از هست خود گذشت. فلذا مطلبی را گاهی القا میکنند که فلان شخص مخالف شادی ما جوانان است یک جلساتی برایشان بگذارید و نشاط و شادی را برایشان بگویید. کسی مخالف نشاط نیست.

وی تأکید کرد: ما اگر بخواهیم اف در یک جلسه را مد نظر بگیریم آن قواره ای که در برخی خیابان ها و سواحل این شهر است به مراتب بیشتر است. ولی مطلب این است که یک تقابلی به وجود آمده و یک ندای هل من مبارزی سر داده شده در پی یک فتح یک بابی هستند با استفاده از نام مردم و جوانان می خواهند مطابق با سیاست هایی که یهود دنبال این هستند. استفاده از موسیقی یکی از مهمترین ابزار صهیونیست و تمام مستکبرین و جهان خواران است. فلذا باز عرض میکنم بنده با برگزاری چنین جلساتی هستیم و شروطی هم که قرار میدهند از باب اعتماد نیست و من را یاد مذاکرات 5 + 1 می اندازد.

در پایان گفت حجت الاسلام والمسلمین سبط شیخ انصاری گفت : من فائده و ثمر خودم را در این شهر پوچ وارد نمیشوم. آمدن و ماندن من در شهر یک دلیل دارد و آن انجام وظیفه و مسئولیت دینی است نه کسی به من گفته بیا نه کسی گفته برو. فقط یک چیز باعث شده که من در مقابل مردم و جوانان این شهر وظیفه ایی دارم و این وظیفه واجب است بر من و عدم توجه به این وظیفه یعنی ترک واجب ولی اگر ببینم این ثمر در وجود من مترتب نیست و ماندن خودم را در این جا پوچ بدانم ضرورتی برای ماندن نخواهمدید؛ و اگر این جلسه برگزار بشود فعلا حداقل در این دو شب در این شهر نمی مانم چون یک امر منکری که خودم مخالف با برگزاری اش هستم حال که نمی شود از آن پیشگیری کنم لااقل در این دو شب در این شهر نمی مانم.

 

دزمهراب- سبط شیخ انصاری 3

 

اخبار مرتبط