پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

بارش باران شدید همراه با تگرگ / قطع شاخه درختان در بوستان های شهری/ آب گرفتگی معابر و خیابان ها

ارندگی شدید همراه با تند باد و بارش تگرگ ، موجب آبگرفتگی معابر و خیابانها در دزفول شد.

به گزارش دزمهراب پس از مدت ها گردو خاک و هجوم ریزگردها به دزفول و دیگر شهرهای استان خوزستان بارندگی همراه با رعد و برق که از صبح جمعه منطقه شمال استان خوزستان را فرا گرفته ، عصر جمعه با بارش تگرگ همراه بود. تندباد همچنین موجب قطع شاخه درختان در بوستان های شهری ، خیابانها و پارک جنگلی اطراف شهر دزفول شد.

معابر و خیابانهای بسیاری از مناطق شهری دزفول بر اثر بارندگی شدید ، برای ساعتی دچار آبگرفتگی شد که با تلاش ماموران شهرداری ، مشکل آبگرفتگی معابر شهری برطرف گردید.
هر چند بارش تگرگ در مزارع و باغ های مرکبات دزفول موجب نگرانی کشاورزان منطقه شده اما بارش باران پس از وقفه ای دو ماهه در شمال خوزستان موجب خوشحالی مردم گردید ، به طوریکه مردم دزفول جمعه شب پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مساجد و حسینیه ها، نماز شکر به جای آوردند.
بارش باران تا لحظه مخابره خبر همچنان در دزفول ادامه دارد.

در شهرهای اندیمشک و شوش نیز بارش باران همراه با رعد و برق گزارش شده است.با آغاز بارندگی در شمال استان خوزستان ، دمای هوا در این منطقه نیز از عصر جمعه به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

مدیریت بحران استانداری خوزستان بدنبال آغاز موج جدید بارندگی در منطقه نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و طغیان رودخانه ها و مسیل ها هشدار داده است

به پیش بینی سازمان هواشناسی بارندگی تا روز شنبه به صورت پراکنده در شمال استان خوزستان ادامه خواهد داشت.
با استقرار سامانه فعال و بارش زا در منطقه شمال خوزستان از اواسط هفته آینده ، موج جدید بارندگی این منطقه را فرا می گیرد.

از ابتدای مهرماه تا روز جمعه ، 93 میلی متر بارندگی در شهرستان دزفول ثبت شده است.

میزان بارندگی سالانه در شهرستان دزفول 300 میلی متر می باشد.

ایرنا

اخبار مرتبط