پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

بارندگی و طغیان رودخانه ها در دزفول

عبدالحسین پوررکنی ، معاون عمرانی فرمانداری ویژه دزفول گفت:سیلاب ناشی از بارندگی شدید چند روز اخیر موجب کندی تردد در جاده های کوهستانی بخش شهیون و سردشت دزفول شده است.
00
وی افزود: سیلاب همچنین موجب شد جاده دسترسی به شهر سالند مرکز بخش سردشت برای ساعاتی مسدود شود که با فروکش کردن سیلاب تردد مجددا برقرار شد ، ضمن اینکه جاده تنگ سرا از سنگ و ماسه ناشی از سیلاب پاکسازی شد.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه دزفول همچنین از تلف شدن 30 راس گوسفند عشایر در بخش سردشت در سیلاب خبر داد و گفت:خسارت وارده به بخش سردشت و شهیون ناشی از بارندگی و سیلاب در دست بررسی است.

پوررکنی افزود:یکدستگاه خودروی پراید نیز که در جاده میانه در مسیر رودخانه پارک شده بود طعمه سیلاب شد که با فروکش کردن سیلاب خودرو در بستر رودخانه متوقف شده است.

وی گفت: این خودرو فاقد سرنشین بوده ضمن اینکه بر اثر تند باد و بارش شدید باران و تگرگ چند تخته چادر مسافران نوروزی در بخش سردشت آسیب دید اما به کسی آسیبی نرسید.

معاون امور عمرانی فرمانداری دزفول همچنین گفت: بر اثر طغیان رودخانه ها و گل آلود شدن رودخانه محل تامین آب بخش سردشت ، شبکه آب آشامیدنی این بخش گل آلود شده و آبرسانی به شهر سالند و برخی روستاهای منطقه با تانکر انجام می شود.

وی به مسافران نوروزی که قصد سفر به بخش کوهستانی سردشت و شهیون شهرستان دزفول را دارند توصیه کرد با توجه به بارندگی چند روز اخیر و طغیان رودخانه های فصلی ، با احتیاط کامل در جاده های کوهستانی رانندگی کرده و از برپایی چادر در مسیر رودخانه ها و مسیل ها اجتناب کنند.

بخشدار شهیون دزفول نیز گفت: به دنبال بارندگی چند روز اخیر تردد در جاده های کوهستانی این بخش بر اثر ریزش کوه به سختی انجام می شود.

شکراله قارم افزود: تردد به سمت دهستان احمد فداله در 120 کیلومتری شهر دزفول و نیز روستای گردشگری لیوس که از جاده مناسب برخوردار نیستند بر اثر بارندگی با مشکل مواجه شده است.

بارندگی شدید که از روز پنجشنبه منطقه شمال استان خوزستان را فرا گرفته و همچنان به صورت پراکنده ادامه دارد موجب آب گرفتگی معابر شهری در دزفول و اندیمشک و نیز ریزش کوه در برخی جاده های کوهستانی بخش شهیون دزفول شده است.

با آغاز تعطیلات نوروز عده ای از مسافران نوروزی و نیز خانواده های دزفولی به بخش کوهستانی شهیون و سردشت سفر کرده و در این مناطق چادر برپا کرده اند.

دو بخش کوهستانی شهیون و سردشت در شمال شهرستان دزفول از جاذبه های گردشگری استان خوزستان بوده که همه ساله در ایام نوروز پذیرای مسافران نوروزی از سراسر کشور می باشند.

ایرنا

اخبار مرتبط