پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

بازتاب اردوی یک روزه موسسه فرهنگی مهراب در خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس در این رابطه نوشت:13920620000577_PhotoA

گردهمایی دانش‌آموختگان و اساتید موسسه مهراب دزفول برگزار شد
گردهمایی یک روزه دانش‌آموختگان و اساتید موسسه مهراب با حضور امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

هدف از برگزاری این همایش هم‌فکری و هم‌اندیشی در خصوص مسائل روز و بررسی زمینه‌های هم‌افزایی نخبگان این شهر عنوان شد.

در این گردهمایی سه نشست با موضوعات شیوه‌های کار تشکیلاتی در حوزه‌های فرهنگی، رصد فرهنگی کشور و وضعیت فرهنگی دزفول با حضور دکتر محمدرضا سنگری، دکتر وحید یامین‌پور و دکتر حبیب‌الله سعد برگزار شد.

همچنین امام جمعه شهرستان دزفول با حضور در این همایش در خصوص ابعاد و ضرورت کار فرهنگی در دزفول سخنانی ایراد کرد.

حجت‌الاسلام قاضی، دزفول را صاحب استعدادهای بالقوه دانست و تأکید کرد: یکی از اصول کار فرهنگی خودآگاهی نسبت به داشته‌ها و سنت‌های به جا مانده از گذشته است، به‌طور مثال زمانی؛ چند مرجع تقلید هم‌زمان در این شهر زندگی کرده و درس خارج برگزار می‌کردند که آشنایی با این بزرگان خود زمینه بسیار خوبی برای خودآگاهی جوانان بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اعلام آمادگی کرد که در زمینه امور فرهنگی با نیرو های فعال حزب‌اللهی همکاری داشته باشد.

شایان ذکر است موسسه مهراب؛ قریب به دو سال پیش به همت جمعی از فارغ‌التحصیلان دزفولی دانشگاه امام صادق (ع) و با اهداف فرهنگی و آموزشی در شهرستان دزفول تشکیل شد.

این موسسه تا به امروز سه دوره آموزشی و تربیتی با عنوان «صراط» برگزار کرده است که در این دوره‌ها موضوعاتی نظیر تاریخ تمدن، علوم دینی، رسانه، انقلاب اسلامی و غرب به مخاطبین ارائه شده است.

این دوره‌ها با حضور اساتیدی چون دکتر حسن عباسی، دکتر صادق کوشکی، حجت‌الاسلام دکتر خسروپناه، دکتر وحید یامین‌پور، مسعود فراستی، نادر طالب‌زاده، سعید مستغاثی، دکتر علی باقری و دکتر محمدرضا سنگری برگزار شده است.

برای دیدن خبر در خبرگزاری فارس اینجا کلیک کنید

اخبار مرتبط