پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

با اجرای طرح های زیربنایی، اشتغال و تولید در دزفول رونق می گیرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول با تشریح طرح های در دست اجرا در این شهرستان در بخش های مختلف گفت:با اجرای طرح های اقتصادی و زیربنایی ، تولید و اشتغال در دزفول رونق می گیرد.

به گزارش دزمهراب به نقل از ایرنا روز چهارشنبه  “حبیب اله آصفی” با بیان اینکه چندین طرح تولیدی و اشتغالزا در بخش های مختلف در شهرستان دزفول در دست اقدام و اجراست افزود:به منظور رونق گردشگری در دزفول زیر ساخت لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم شده و بزودی عملیات اجرایی چند طرح در حوزه گردشگری در دزفول آغاز می شود.

وی اخذ مجوز احداث دامداری صنعتی دو هزار راسی دام سنگین در دزفول را از دیگر طرح های تولیدی و اشتغالزا در این شهرستان برشمرد و افزود: 48 هکتار زمین در بخش مرکزی دزفول به احداث این دامداری اختصاص یافته ضمن اینکه یک طرح پرورش شترمرغ با ظرفیت سه هزار راس در دست اجراست.

معاون استاندار خوزستان پیگیری احداث کارخانه شیر پاستوریزه در دزفول به عنوان یک طرح مهم تولیدی با توجه به طرح دامداری صنعتی گاومیش داری دو هزار راسی و نیز راه اندازی 50 واحد تولید محصولات گلخانه ای را از دیگر طرح های در دست اقدام و اجرا در این شهرستان عنوان کرد و افزود:این واحدهای گلخانه ای در زمینه تولید بذر سبزی و صیفی فعالیت خواهند کرد.

وی اخذ مجوز لازم و جذب پنج سرمایه گذار برای راه اندازی یک کارخانه جدید تولید قند در دزفول را اقدامی دیگر در راستای رونق اقتصاد منطقه شمال خوزستان بیان کرد و افزود: این کارخانه با ظرفیت سالانه پنجهزار تن در فاز اول با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی سازمان تعاون روستایی کشور ، سازمان اتکا ، بنیاد کوثر ، بنیاد برکت و شرکت آساره احداث می شود.

آصفی از آغاز عملیات آماده سازی 60 هکتار زمین برای احداث کارخانه لوله سازی درون چاهی با ظرفیت 200 هزار تن در سال در گام نخست با سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد ریال خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این کارخانه در مجاورت کارخانه فولاد دزفول آغاز شده است.

وی همچنین اظهار داشت:به منظور احیای واحدهای تولیدی این شهرستان که به دلیل مشکل مالی تعطیل شده و یا دچار مشکل می باشند نیز اعتباری معادل یکهزار و 500 میلیارد ریال در قالب مشارکت 49 درصدی اختصاص یافته است که صرف بازسازی واحدهای تولیدی و صنایع می شود.

معاون استاندار خوزستان در ادامه از تلاش صورت گرفته برای حل مشکل ترمینال فرودگاه دزفول خبر داد و گفت:موافقت ستاد کل نیروهای مسلح در رابطه با ترمینال فرودگاه دزفول و جداسازی آن از حریم نظامی پایگاه چهارم شکاری دزفول اخذ شده که این اتفاق مهم موجب افزایش شمار پروازها و ارائه خدمات بیشتر به مسافران این فرودگاه خواهد شد.

فرماندار ویژه دزفول در خاتمه از شهروندان خواست به جای سپرده گذاری در موسسات مالی که بعضا خارج از ضوابط قانونی فعالیت کرده و مشکلات مالی متعددی برای سپرده گذاران موجب شده اند،در طرح های تولیدی و اشتغالزا در راستای رونق اقتصادی شهرستان دزفول سرمایه گذاری کنند.

آصفی بیان داشت:فرمانداری ویژه دزفول به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان طرح های تولیدی و اشتغالزایی را در راستای توسعه اقتصادی منطقه در دست اجرا و اقدام دارد که تحقق آنها فرصت های شغلی زیادی را در بخش صنعت ، کشاورزی و گردشگری در دزفول ایجاد کرده و رونق اقتصادی منطقه را به دنبال خواهد داشت.

در شهرستان دزفول سالانه دو میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی تولید می شود.

اخبار مرتبط