14th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th اکتبر 2013 ساعت 5:54 ب.ظ | کد خبر: 7843  

زهرا اشراقی که در نوشته و سخنانش خود را منتسب به حضرت امام خمینی(ره) می نماید و از امام سخن می گوید، به تازگی در یک مصاحبه اظهار داشت: صدای هایده و مهستی را دوست دارم؛ وی همچنین در خصوص حجاب گفته است می خواهم در این زمینه خط شکن باشم!

به گزارش فرهنگ نیوز، چند وقتی است که برخی برای مطرح کردن خود در جامعه از نشست و برخاست های قدیمی و یا نسبت های فامیلی استفاده می کنند. زهرا اشراقی که به عنوان نوه حضرت امام خمینی(ره) نظرات ایشان را تحریف و هرگونه خوشایند خودش است تعریف و تحلیل می کند، در مصاحبه ای اظهارات قابل تاملی نموده است که روشن کننده میزان نزدیکی طرز فکر وی با حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است.

زهرا اشراقی همسر محمدرضا خاتمی، دبیرکل حزب مشارکت و برادر محمد خاتمی است. زهرا اشراقی در چند انتخابات مسئولیت ستاد جوانان اصلاحات را بر عهده داشت؛ او در عرصه عمومی و شبکه های اجتماعی حضوری فعال دارد و به بیان دیدگاه های جسورانه شهرت دارد.

همچنین مواضع وی در خصوص حجاب نشان دهنده عدم درک درست وی از ضرورت وجود حجاب و اختلاف با نظرات حضرت امام خمینی(ره) است.

بخش هایی از صحبت های زهرا اشراقی در این مصاحبه به شرح زیر است.

nf00319216-3

* من مخالف هرگونه گشت ارشاد هستم چون معتقدم اینگونه اقدامات دردی را دوا نمی کند. تا وقتی این قانون هست باید به این قانون اعتراض کرد و نه به صورت موردی و مصادیق. کل قانون گشت ارشاد باید از میان برداشته شود. البته وضعیت در ایران خیلی فرق کرده و خیلی بهتر شده. امیدوارم چون خود آقای روحانی هم مخالف این نوع برخوردها هستند کم کم این موضوع گشت ارشاد را هم جمع کنند. من چند روز پیش در اینستگرام چند تا از عکس های بدون چادرم را منتشر کردم. چند نفر که خیلی مذهبی هستند گفتند عکس شما بدون چادر است و حجاب شما خوب نیست. من هم در پاسخشان نوشتم که من همین هستم، شما نگاه نکنید!

* در ایران بسیاری از چیزها از جمله حجاب قانون محکمی وجود ندارد. من نمی توانم این موضوع را رد کنم. هر چیزی در جمهوری اسلامی ممکن است رخ بدهد. حتی زمانی می گفتند “مصلحت نظام” را که تشکیل دادند بر همین اساس بود. مثلا یک زمانی حج را تعطیل کردند، مصلحت نظام این بود که امر واجبی مثل حج را تعطیل کنند.

* نوع لباس بسیار مهم است، مثلا شما بدانید آقای خاتمی که رای بالایی آورد، فقط به خاطر طرز فکر نیست، لباس و ظاهر هم هست. متاسفانه افرادی که در درون حاکمیت هستند به این شکل در این مورد دقت نمی کنند، شاید مردها اندکی تغییر کرده باشند ولی متاسفانه خانم ها تغییر نکرده اند. اگر آرام آرام بتوانیم یک انقلاب رنگ انجام دهیم خیلی خوب می شود.

* قبول دارم سخت گیری هایی هست مثلا این چیزی که نتانیاهو گفت، اما واقعا شیک پوش ترین و منظم ترین دختر و پسرهای دنیا در همین تهران هستند. من همین چند وقت پیش از سفر خارج برگشتم واقعا دخترهای ما با اینکه محدودیت دارند ولی شیک پوشی آنها حتی کمتر در اروپا دیده می شود. بله سخت گیری هایی وجود داشت. اما الان کمتر شده پسر من دانشگاه می رود با تی شرت های رنگی، قرمز، زرد، شلوار جین هم که خوب همیشه بوده. وضعیت خیلی فرق کرده و امیدوارم بهتر هم بشود.

* بی بی سی فارسی، الجزیره و العربیه رو زیاد می بینیم البته عربی من خوب نیست. رضا بیشتر بیننده این شبکه های خبری عربی است. موزیک و فیلم هم می بینم.

* معمولا ان بی سی رو می بینم که آخرین فیلم های هالیوود رو پخش می کنه. سریال حریم سلطان را هم می بینم. البته اگر پارازیت ها بگذارند. موزیک هم زیاد گوش می دهم.

* نمیشه گفت که گوگوش رو دوست دارم. سر و صدا میشه. ولی خب آره صدای هایده را دوست دارم به نظرم هایده اعجوبه موسیقی ایران بوده . مثلا “علی ای همای رحمت” هایده بسیار زیبا است. هایده و مهستی از زیبایی های موسیقی ما هستند. موسیقی پاپ را می پسندم، امابرخی از آهنگهای جدید را نه. بچه های من هم مثل خودم هستند و سلیقه نزدیکی داریم. بالاخره زندگی بدون موسیقی معنی ندارد. به نظرم زندگی اساسا بدون هنر و موسیقی بی روح است

nf00319216-1

* من در زمان آقای خاتمی تلاش کردم تابو شکنی کنم، فکر می کنم تا حدودی هم موفق شدم. ولی متاسفانه بزرگترین مانع و مخالفینم در خصوص پوشش، خود خانم ها بودند. فکر می کنم که می شود مسلمان خوبی بود، حجاب را رعایت کرد ولی حجاب زیبایی هم داشت. حجاب باید جاذبه داشته باشد نه اینکه برخی ها با نوع حجاب نازیبایی که دارند دافعه می آفرینند. خیلی دوست داشتم در این زمینه ها خط شکن باشم اما زیاد موفق نبودم. ولی دولت آقای روحانی فرصت دوباره ای است.

نظر بینندگان
 1. احمد وفایی زاده says:

  بسیار متاثر شدم

 2. بانو says:

  “فکر می کنم که می شود مسلمان خوبی بود، حجاب را رعایت کرد ولی حجاب زیبایی هم داشت. حجاب باید جاذبه داشته باشد نه اینکه برخی ها با نوع حجاب نازیبایی که دارند دافعه می آفرینند.”
  این حرف متاسفانه در بین مذهبی ها ،داره جا باز میکنه!پوشش زیبا داشتن!!! و به این بهانه از میزان پوشیدگی و وقارشون کم می کنند.

 3. بانو says:

  این حرف متاسفانه در بین مذهبی ها ،داره جا باز میکنه!پوشش زیبا داشتن!!! و به این بهانه از میزان پوشیدگی و وقارشون کم می کنند.

 4. مستوره says:

  افرادبه ظاهر مذهبی که میخوان هم زیبا باشن هم پوشیده: چادر میپوشن ولی آرایش میکنند،ساق دست رنگ جیغ میپوشن و روش دست بند میبندند،چادر میزنند و زیرش روسری قرمز میپوشن
  در حالی که معنای حجاب…… پوشاندن زیبایی…… است!

 5. طهورا says:

  خیلی ممنون از روشنفکریتون…
  مذهبی ها در کنار چادر باید مرتب باشند نه اینکه آرایش کنندو در کنارش جلب توجه!

 6. نبي says:

  وقتي كه اين مطلب راخوندم به ناخودآگاه ياد وصيت نامه شيد باكري افتادم. ظاهرا حالا حالاها ازدست خيلي ها بايد خون جيگر بخوريم…!!!

ارسال نظر

     


-->