پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

با هرگونه ناهنجاری در شهر مخالف هستیم/دوچرخه سواری بانوان

به گزارش دزمهراب به نقل از دزفول امروز شهردار دزفول اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه مکانهای ورزشی بانوان را خوب توصیف و ضمن محکوم کردن هنجارشکنی های صورت گرفته توسط برخی بانوان دوچرخه سوار در منظر عمومی، افزود: افراد متخلف جزو تیم دوچرخه سورای بانوان دزفول نبوده اند و بر اساس گزارش ها تعداد این افراد که شئونات اخلاقی و حجاب را رعایت نکرده نیز بسیار کم بوده است.222

مهندس” محمدرضا کرمی نژاد” تاکید کرد: قطعا اگر این بانوان دوچرخه سوار، بی بند و باری انجام داده باشند، سیستم با آنها برخورد می کند.

وی احداث پارک بانوان به مساحت ۳ هکتار را از دیگر اقدامات شهردار دزفول برای افزایش فضاهای مناسب برای بانوان را مورد تاکید قرار داد و گفت: اقدامات لازم برای بهره برداری از این پارک در حال انجام است که در این پارک برخی فضاهای ورزشی مثل پیست دوچرخه سواری بانوان که کاملا محصور و مناسب برای ورزش بانوان است در نظر گرفته شده است.

شهردار دزفول گفت: پیست دوچرخه سواری بانوان در آزادگان در نظر گرفته شده که بانوان علاقمند به دوچرخه سواری می توانند در آن پیست به ورزش بپردازند.

مهندس کرمی نژاد تصریح کرد: پیست دوچرخه سواری پارک خانواده در نظر گرفته شده ولی کوچک است و همچنین نیاز به تکمیل دارد.

در ادامه سخنگوی شورای شهر دزفول با تاکید بر اینکه هر جا ، هر ناهنجاری از طرق هر کسی چه توسط خانمها یا آقایان و چه در قالب دوچرخه و یا غیر دوچرخه موجب ناهنجاری در شهر و سبب اخلال در نظم مسائل اجتماعی شهر شود، محکوم است، تصریح کرد: با اطلاع از این خبر، بررسی های لازم توسط شورای شهر انجام و بر اساس گزارشهای رسیده به این شورا، تعداد خانمهایی که اقدام به دوچرخه سواری با وضعیت نامناسب در منظر عمومی کرده بودند، انگشت شمار بوده است.

111

“هوشنگ زلقی” با اشاره به تمرین هیئت دوچرخه سواری بانوان دزفول در فضاهای محصور و تعیین شده با رعایت کلیه ضوابط اخلاقی و اجتماعی، افزود: افرادی که دست به چنین اقدامی کرده اند، متعلق به تیم دوچرخه سواری نبوده اند.

وی تاکید کرد: قطعا نه تنها بنده، بلکه همه دوستان شورای شهر با هر گونه ناهنجاری اجتماعی در شهر مخالف هستند و انشاء الله با تذکرات داده شده، این مسئله تکرار نخواهد شد.

این عضو باسابقه شورای شهر دزفول، ضرورت توجه به فضاهای ویژه بانوان در شهر را یادآور شد و تصریح کرد: کسی مخالف ورزش بانوان نیست ولی باید این اقدام در مکانهای تعیین شده و در چارچوب های مشخص و با رعایت و حفظ کلیه شئونات انجام گیرد.

سخنگوی شورای شهر دزفول افزود: شورای شهر و شهرداری دزفول برای کمک به ورزش بانوان از هیچ کوششی دریغ نکرده و همکاری های لازم را انجام داده اند ولی هر کس بخواهد خارج از حدود حرکت کند از حمایت ما برخوردار نخواهد شد.

زلقی ادامه داد: باید فضاهای ورزشی ویژه بانوان در سطح شهر افزایش یابد تا بانوان علاقمندان در آن مکانها به ورزش بپردازند.

اخبار مرتبط