پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

با وجود صدور مجوز پایانه صادرات محصولات کشاورزی برای دزفول هنوز هیچ اقدامی در این راستا انجام نشده است

دزمهراب: مسوول انجمن تولیدکنندگان محصولات سالم شمال خوزستان گفت: پارسال 400 هزار تن محصول خام کشاورزی از شمال خوزستان به کشورهای مختلف صادر شده است.

به گزارش دزمهراب منصور شلال نژاد افزود:با وجود این حجم صادرات که از شهرهای دزفول و شوش صورت گرفته پایانه صادراتی در دزفول وجود ندارد و باید برای حل مشکل این پایانه اقدام شود.
وی همچنین از صادرات روزانه بالای 2 هزار تن محصول از شمال خوزستان خبر داد و گفت: امتیاز پایانه صادرات محصولات کشاورزی و نمایشگاه بین المللی تنها به مراکز استان ها داده می شود اما به خاطر ظرفیت بالای شمال خوزستان در تولید محصولات کشاورزی این مجوز برای شهرستان دزفول نیز صادره شده ولی با گذشت بیش از یکسال هیچ اقدامی جهت حل مشکل آن صورت نگرفته است.
شلال نژاد اظهار کرد:زمین مورد نظر برای پایانه صادرات جانمایی شده ولی این زمین که حدود 16 هکتار می باشد مشکل تغییر کاربری دارد وباید مشکل آن در اسرع وقت حل شود تا مجوز مذکور باطل نشود.
مسوول انجمن تولیدکنندگان محصولات سالم شمال خوزستان بر صادرات محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت:در حالیکه در ازای تولید 10 تن محصول داخلی برای 10 نفر فرصت شغلی فراهم می شود با صادرات 10 تن محصول به کشورهای خارجی برای 300 نفر اشتغالزایی صورت می گیرد لذا باید برای توسعه صادرات خارجی بیشتر تلاش کرد تا شاهد اشتغال پایدار در منطقه باشیم.
وی با اشاره به اینکه شرایط اقلیمی شمال خوزستان اجازه تولید محصول سالم را می دهد گفت: 27 محصول سالم در شمال خوزستان تولید می شود که باید نگاه ویژه ای در این خصوص جهت رفع بیکاری داشته باشیم.
سالانه حدود چهار میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در شهرهای دزفول و شوش تولید می شود.
شهرهای دزفول و شوش در شمال خوزستان شرایط کشت و تولید بیش از 120 محصول را دارند.

ایرنا

اخبار مرتبط