13th، فوریه 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th فوریه 2014 ساعت 7:46 ب.ظ | کد خبر: 11830  

بختیاری های مقیم دزفول امروز پنجشنبه در حرکتی دستجمعی به پخش سریال تلویزیونی ˈسرزمین کهنˈ اعتراض کردند و خواستار جلوگیری از ادامه پخش این سریال شدند.

81042627-5497470

معترضان، ضمن انتقاد از پخش سریال سرزمین کهن از سیمای جمهوری اسلامی ، بخشهایی از این سریال را توهین به قوم بختیاری دانستند. این معترضان به پحش سریال تلویزیونی سرزمین کهن که مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان دزفول آمدند، نمایندگانی از میان خود معرفی کردند تا با فرماندار در خصوص پیگیری برای توقف پخش این سریال گفت و گو کنند. به گفته معترضان در قسمت هایی از سریال سرزمین کهن به ایل بزرگ بختیاری توهین شده و کارگردان این سریال از این قوم چهره منفی نشان داده است. دادستان عمومی و انقلاب دزفول و فرمانده انتظامی این شهرستان به معترضان قول دادند که خواسته آنان از طریق قانونی پیگیری خواهد شد.

 

ایرنا

نظر بینندگان
 1. حامد says:

  لطفاً به توهین ها و درگیری هایی که در مسیر راه توسط بعضیاشون به اهالی دزفول انجام دادن هم اشاره بفرمائید.

  • تهمینه says:

   می دونی چرا؟چون این همشهری تون آقای ضرغامی در این ماجرا دست داشته در ضمن آقای مظلوم نما دو طرفه است پس شما هم بی تقصیر نبوده اید وبه قول ما کسی که نیش دوزه(نیش دزدکی )می زنه شمایید هر جا صحبت از تخریب بختیاری هاست جای پای یه دزفولی پیدا می شه .گواهش ضرغامی در حال و آجیلی دانشکده کشاورزی اهواز در یکی دو سال گذشته والا ما را با شما کاری نیست .

 2. تهمینه says:

  می دونی چرا؟چون این همشهری تون آقای ضرغامی در این ماجرا دست داشته در ضمن آقای مظلوم نما درگیری دو طرفه است پس شما هم بی تقصیر نبوده اید وبه قول ما کسی که نیش دوزه(نیش دزدکی )می زنه شمایید هر جا صحبت از تخریب بختیاری هاست جای پای یه دزفولی پیدا می شه .گواهش ضرغامی در حال و آجیلی دانشکده کشاورزی اهواز در یکی دو سال گذشته والا ما را با شما کاری نیست .

 3. بختیاری says:

  تهمینه ددوم راست گفتی
  هرجا به بختیاری توهین شده پای نژادپرستان در میان بوده
  اما خوشبختانه نسل نژادپرستان در حال منقرض شدنه و ان شاءالله ساکنان آینده دزفول با کمال دوستی و احترام در کنار هم زندگی خواهند کرد. از هر قومی که باشند.

 4. کر بالاگریوه ( دریکوند) says:

  يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ جاءَکُمْ فاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصيبُوا قَوْماً بِجَهالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلى‏ ما فَعَلْتُمْ نادِمينَ
  ای کسانیکه ایمان آورده اید اگر فاسقی به نزد شما خبر مهمی آورد،تحقیق کنید و جوانب آن را آشکار سازید تا به حقیقت آگاه شوید، و مبادا بدون جهت و از روی نادانی بر قومی بتازید و بعدا که آگاه شدید از رفتاری که کرده اید نادم وپشیمان شوید

 5. پارسي says:

  درود بر بختياري هاي عزيز

  از آنجا كه اينجانب دانشجوي دكتري تاريخ هستم بايد به خدمتتون عرض كنم كه ايل بزرگ بختياري اصالتا ايراني نيستند و چادر نشيناني هستند كه در حدود600 سال پيش در زمان خلفا عباسي از اطراف سوريه به ايران تبعيد شده اند و هيچ نقشي در تاريخ ايران نداريد و در تاريخ اسمي از شما نيامده پس اينقدر به آريايي بودن خودتون ننازيد جهت نمونه يكي از صدها كتابي رو كه ميتونم براي حرفم به عنوان سند براي علاقه مندان ذكر كنم كتاب “تاريخ كامل ايران نوشته عباس قدياني” ميباشد. همچنين از لحاظ علم ريخت شناسي قيافه بختياري ها شبيه آريايي ها نيست كه با كمي تحقيق بدون غرض در كتاب هاي تاريخي ميتوانيد به صحت صحبت هاي من پي ببريد.

  باتشكر پارسي

ارسال نظر

     


-->