پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

برای شهرمان دل بسوزانیم، راه را اشتباه نرویم

شهرمان دزفول ،شهر با ریشه ای است،شهر علمای نام داری است،که افتخار علم و فقاهت بوده اند، شهرمان شهر تکیه های حسینی و مکتب های قرآنی است ، دزفول در اذهان عمومی مردم کشورمان به شهر مقاومت ، شهر شیخ انصاری، شهر روحانی نستوه آیت الله قاضی، شهر لشکر 7 ولی عصر، دیار مردمان مهمان نواز و مقاوم در دوران جنگ، شهر علم و هنر، شهری که حضور مردمش در صفوف نمازجمعه و صحنه های مختلفی که انقلاب به حضورشان نیاز دارد بی نظیر بوده و خواهد بود، شهری که روز عاشورایش و ابراز ارادت مردمانش به عزیز زهرا(س) زبانزد شده است پس همه نگذاریم هویت شهرمان توسط عده ایی که هویتشان مشخص نیست تخریب شود، نگذاریم محیط سالم دزفول که از دیرباز زبانزد خاص و عام بود اسیر امواج تهاجم فرهنگی غرب شود.

خدا نکند روزی برسد که بدلیل عدم مدیریتها و نظارتها ،دزفولی که به دارالمومنین  شهره بوده  و هست، محل خوشگذارانی عده ایی لاابالی شود. هرچند که مدتهاست امنیت شهرستان مطالبه جدی مردم از مسئولان می باشد لذا امیدا دارند که به جایی نرسند که امنیت اجتماعی و فرهنگی هم به مطالبات مردم دیارمان افزوده شود.

مرکبات دزفول در بازار کشور شهرت خوبی داشته اند، اما متاسفانه اکنون باغات مرکبات دزفول بدلیل ضعف مدیریت، دارد به باغات کوچک تبدیل می شود و ثمره ی این باغات کوچک در دراز مدت نابودی بازار مرکبات دزفول به همراه دارد و خریداری همین باغات در متراژ کم توسط افرادی از شهر های دیگر و عدم نظارت، ثمره اش برگزاری همین مجالس پارتی می شود.

این خبر و خبرهایی از این دست زنگ خطری باید برای مسئولان فرهنگی شهر و بویژه شورای فرهنگ عمومی شهرستان باشد ، باید بطور ویژه و جدی به دنبال کارهای عملیاتی و رفع معضلات و پیدا کردن راهکارهای مناسب باشند.

ما قدری اسیر بیماری ریا شده ایم ، امروز پخش مستقیم فلان برنامه از رسانه ملی و استانی برای مسئولان فرهنگی و حتی مذهبی اولویت ویژه دارد ، به گونه ایی که حتی حاضرند میسر راهپیمایی روز قدس را بخاطر دوربین های رسانه بدون توجه به روزه داری مردم و گرمای شدید هوا در آن روز تغییری محسوس دهند و یا در تبلیغات فلان مراسم معنوی بیشتر تاکید بر پخش مستقیم از رسانه ملی نمایند تا اصل برنامه ، و یا فلان شخص در شبکه های اجتماعی پخش نماز جماعت در دزفول از سیمای خوزستان را موفقیت بزرگی می نامد و این موفقیت را ثمره پی گیری های زیاد مسئولان بداند!! حالا فرض کنید نماز دزفول از سیمای خوزستان در سه نوبت پخش بشود ، چه اتفاقی می افتد؟ مشکلات فرهنگی شهر حل خواهد شد؟ دیگر این مجالس در دزفول نیست؟ این کل کار فرهنگی است؟ و… که  این روشها در دراز مدت و در اذهان عمومی بازتاب خوبی به همراه ندارد.

تقوا و تدین و علم و شجاعت مردم و بزرگان دزفول اگر در کشور شهرت یافت نه از این طُرق بوده؛ بلکه همه مردم و مسئولان و بزرگان شهر همت و مراقبت نموده تا نام دزفول را جاودانه کرده اند .

این خبرها هشداری به خانواده نیز می باشد که بیشتر مراقب جوانان خود باشند ، مراقب نقشه های مهاجم فرهنگ غرب باشند ، بی بندوباری در کمین خانواده هاست.

امید داریم مردم و مسئولان به سادگی از کنار این اتفاقات عبور نکنند و قدری حساستر به موضوعات فکر و اندیشه کنند.

تفکری در بین مسئولان شهر رواج دارد که دزفول را شهر توریستی نمایند. معرفی جاذبه های توریستی و احداث مجتمع های خرید و تفریحی در شهر چیزی بدی نیست ، اما اگر نگاه فقط جذب توریست باشد و نگاه فرهنگی و بومی در کنار آنها نباشد ، یقیناً لطمات فرهنگی به دنبال خواهند داشت. باید مراقب بود تا داشته های فرهنگی شهرستان در چرخه توسعه شهر فدا نشوند؛ این خطری است که مسئول ما فقط در این فکر باشد شیک ترین پاساژها و بازارچه ها و مکانهای سیاحتی را بدون در نظر گرفتن سیاستهای فرهنگی و بومی در شهر احداث نماید. ثمره این نگاه وضعیت فعلی دزفول است که تا حدودی از لحاظ فرهنگی نگران کننده است.

انصار حزب الله دزفول

 

اخبار مرتبط