پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

برای چه جنگیدیم

دفاع مقدسی برای حفظ هویت

از همان اول قصد داشتند همه جای دنیا را بگیرند. شاید اگر این امکان وجود داشت سند همه دنیا را به نام خود می زدند. اما ما آن نبودیم که بتوانند کشورما را هم بگیرند. امام ما گفت جلوی آنها باید بایستیم….

اگر با خود بیندیشیم می بینیم که کشورهایی مثل آمریکا قبل از انقلاب در ایران حضور داشتند و هیچ مشکلی با ایران نداشتند اما آنچه که در این حین داشت اتفاق می افتاد این بود که ما را بی هویت می کردند. به عبارت دیگر ما را مثل خود می کردند یعنی برای ما سینماهای آنچنانی و آموزه های بی قید و بندی و… به راه می انداختند. اما امام ما گفت جلوی آنها باید بایستیم….

به خاطر حفظ هویت مان جلوی آنها ایستادیم وگرنه نه نیازی به انقلاب کردن بود و نه جنگی پیش می آمد و نه خونی ریخته می شد، و نه حتی اکنون با کشورهایی مثل آمریکا و انگلیس مشکلی داشتیم و نه حتی برسر موضوع هسته ای و انرژی آن، با ما مشکلی داشتند بلکه مثل کشورهای دیگری که اکنون این فناوری را دارند و آمریکا و دنیای غرب با آنها هیچ کاری ندارد با ما هم کاری نداشتند.

اما پس از بیان این مقدمه آنچه من می خواهم بگویم این است که مگر جنگ تمام شده است؟

اشاره کردم که حتی انرژی هسته ای نیز، موضوع جنگ دنیای غرب با مانیست. چون انرژی هسته ای ابزاری است برای قدرت ملتی که می خواهد هویت خود را حفظ کند و مسلما دنیای غرب نمی خواهد این هویت پا بگیرد. چون پاگرفتن آن همان و ضعیف شدن خودش همان. آری جنگ در لایه های مختلف: در سیاست و تبلیغات دروغین آنها، درفرهنگ و تهاجم آنها، در علم و تحریم دستاوردهای علمی ، در اقتصاد و تحریم ها و… همچنان ادامه دارد.

اما متاسفانه یا خوشبختانه نوع این جنگ، به گونه ای است که تیزبینی زیادی می خواهد. هرکسی را یارای توان در این جنگ نیست. به هر حال حواس مان باشد هویت ما، همان هویت اسلام باشد. مبادا حواسمان به هویت مان نباشد. مبادا جشن های خوشحالی مان رنگ و بوی هویت دیگری بگیرد. مبادا حضورمان در خیابان ها و اماکن عمومی رنگ و بویی غیر از عفاف بگیرد و گرنه جنگ را باخته ایم…

اگر می خواهیم سرباز خمینی و خامنه ای و در یک کلام سرباز اسلام باشیم مبادا پیشرفت و توسعه را در کنار آمدن با دنیای غرب بدانیم که قرآن کریم می فرماید آنها جز به کوتاه آمدن از هویت تان راضی نخواهند شد….

«وَ لَنْ تَرْضى‏ عَنْكَ الْيَهُودُ وَ لاَ النَّصارى‏ حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدى‏ وَ لَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْواءَهُمْ بَعْدَ الَّذي جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ ما لَكَ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَلِيٍّ وَ لا نَصيرٍ»( البقرة : 120) يهود و نصارى هرگز از تو راضى نمى‏شوند مگر وقتى كه از كيش آنان پيروى كنى بگو تنها هدايت، هدايت خدا است و اگر هوى و هوسهاى آنان را پيروى كنى بعد از آن علمى كه روزيت شد، آن وقت از ناحيه خدا نه سرپرستى خواهى داشت و نه ياورى»

حسین قلی پور

اخبار مرتبط