پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

برجام بهانه ایی برای نفوذ آمریکا است/نتیجه جنگ یمن در میدان معرب مشخص خواهد شد

به گزارش دزمهراب هادی سیاسی سازمان بسیج مستضعفین کشور در گردهمایی طلایه داران محرم که در سازمان تبلیغات اسلامی دزفول برگزار گردید طی سخنانی گفت: قضیه برجام تاریخچه ایی 13 ساله دارد که اگر قرار بر داشتن نتیجه ایی بود میبایست در این 13 سال جمع میشد پس پیداست که آمریکا نمی خواهد این قضیه جمع بشود.

منصور حاتمی با تاکید بر بهانه بودن برجام افزود: طبق فرمایشات آقا این برجام بهانه ایی برای نفوذ آمریکا است که شامل نفوذ در منطقه و نیز نفوذ در کشور میباشد.

وی در خصوص تحولات اخیر منطقه نیز گفت: هدف آمریکا این است که سوریه سقوط کند، که اگر این شود ایران محاصره میشود؛ لذا ما با توافقی که با عراق انجام داده ایم مرز خود را 40 کیلو متر داخل خاک عراق برده ایم که احیاناً اینها بخواهند سمت ما بیایند ما در 40 کیلومتر خاک عراق با نیرو های داعش درگیر بشویم.

هادی سیاسی بسیج مستضعفین کشور  تصریح کرد: چندین فرض برای آینده سوریه وجود دارد که اگر فرض کنیم جنگ در سوریه تمام بشود این به معنای خاتمه ی درگیری نیست و تصور ما این است که یک داعش ضعیف برای ماه ها یا سالها در سوریه باقی خواهند ماند.

منصور حاتمی اشاره ایی نیز به جنگ در یمن داشت و اظهار کرد: این جنگ دارای پنج سناریو میباشد؛ اول پیروزی جبهه غربی عربی که به چند دلیل از جمله محبوبیت انصار الله و عدم نیجه گیری در این شش ماه احتمال پیروزی این جبهه زیر صفر است؛ دوم احتمال بازگشت منصورهادی که به دلیل عدم محوبیت مشروعیت ترسو و بزل بودن نزد مردم یمن باز وجود ندارد؛ سوم احتمال پیروزی انصار الله که نسبت به احتمال قبلی و به دلیل داشتن دو میلیون رزمنده و حمایت هایی از آنها میشود بیشتر است و دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: چهارمین مورد احتمال جنگ داخلی است که احتمالش هم وجود که اگر این صورت بگیرد تا مدت ها این جنگ به طول خواهد انجامد و به تجزیه یمن منجر خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین گفت: و در آخرین احتمال تصور من این است که نتیجه جنگ در یمن در میدان معرب مشخص خواهد شد که اگر انصار در این میدان پیروز شود متجاوزین رو به میز مذاکرات و سازش خواهند آورد.

هادی سیاسی بسیج مستضعفین کشور در پایان صحبت هایش اشاره ایی نیز به مسئله برجام داشت اظهار نمود: دولت تلاش دارد واژه های توافق نامه، پروتکل، موافقت نامه و تعهدنامه روی این گذاشته نشود چرا که در قانون اساسی آمده و باید در مجلس تصویب شود و نظر تمام دولت این است که برجام نباید کاری به مجلس داشته باشد ولی آقا فرمودند نظر نهایی برای برجام را مجلس خواهد داد.

IMG_7831IMG_7832IMG_7834

اخبار مرتبط