پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

بررسی طرح تجمیع 2 و تبدیل سیستم اداره دانشگاه بصورت شورایی به میزبانی دانشگاه آزاد دزفول

به گزارش دزمهراب از مرکز خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول: در راستای بخشنامه ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین ارتقای کیفی، افزایش بهره‌وری، تشریک مساعی و کاهش بوروکراسی اداری در دانشگاه و تشکیل شوراهای تخصصی با وظایف مشخص شده، دومین جلسه شورای معاونین اداری مالی دانشگاه های آزاد استان خوزستان به میزبانی واحد دزفول برگزار شد.

این جلسه به ریاست دکتر سروش زرین آبادی سرپرست دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و با حضور دکتر محمد جابری رئیس شورای اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و معاونان حوزه‌ اداری و مالی واحدها استان برگزار شد         .

بر اساس این گزارش در جلسه شورای معاونین اداری مالی استان مقرر شد تا به منظور صرفه جویی کمیته ای با مسؤلیت واحد اهواز و همچنین به منظور ایجاد وحدت رویه کمیته ای با مسؤلیت دکتر هوشنگ مکتبی معاونت اداری مالی واحد دزفول راه اندازی و به این مهم پرداخته شود.

در حاشیه این جلسه دکتر سروش زرین آبادی به خبرنگار ما گفت: در جهت اجرای طرح تجمیع2 و پس از برچیده شدن ستاد هماهنگی استان و کوچک شدن ساختار دبیرخانه، سیستم اداره دانشگاه به سیستم ستادی شورایی تبدیل شد که این شوراها برخلاف گذشته که شوراهایی صرفا مشورتی بودند تبدیل به شوراهایی اجرایی شدند.

_MG_0137

سرپرست دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در تشریح شوراهای تشکیل شده طرح تجمیع2 افزود: این شوراها شامل شورای پژوهشی، اداری مالی، دانشجویی فرهنگی و ورزشی، آموزشی، عمرانی،برنامه ریزی و اقتصاد دانشگاهی و شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی می باشند.

ریاست شوراهای تخصصی از طریق انتخابات تعیین خواهد شد، رؤسای این شوراها موظف هستند تا 2 روز در هفته همانند یک پرسنل در دبیرخانه مستقر شده و امورات جاری و اجرایی را انجام دهند، و موظف به تشکیل جلسه ماهیانه و تصمیم گیری در امور اجرایی استان می باشند.

زرین آبادی خاطر نشان کرد: برخی از اختیارات می توانند توسط شوراها به کمیته های زیر مجموعه خود تفویض شوند که به صورت موردی تشکیل خواهند شد.

برای مثال در شورای اداری مالی کمیته های اصلاح سنوات، نقل و انتقال و … وجود دارد.

در ادامه دکتر زرین آبادی به معاونین اداری مالی واحدهای دانشگاهی استان توصیه کرد: با توجه به خودگردانی دانشگاه آزاد اسلامی، مدیریت “درآمد” و “هزینه” را در دستور کار خود قرار دهند به گونه ایی که به فرآیندها آسیبی نخورد و نارضایتی ایجاد نشود، ضمن اینکه رفاهیات و معیشت پرسنل نیز درنظر گرفته شود.

اخبار مرتبط