برگزاری جشنواره استانی عمار در خوزستان / ایجاد جسارت در بچه های حزب اللهی برای تولید فیلم - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
30th، دسامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th دسامبر 2014 ساعت 2:39 ق.ظ | کد خبر: 24637  

به گزارش عمارفیلم جلسه عوامل و دست اندرکاران کشوری و استانی جشنواره مردمی فیلم عمار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان حضرت آیت الله موسوی جزایری شب گذشته برگزار شد.

در این جلسه نادر طالب زاده دبیر جشنواره، حاج صادق آهنگران دبیر اکران های مردمی، دست اندر کاران جشنواره فیلم عمار در استان خوزستان،کمیته داوران جشنواره استانی فیلم عمار و تعدادی از اکران کنندگان استان خوزستان حضور داشتند

جلسه در بیت نماینده ولی فقیه در استان خوزستان حضرت آیت الله موسوی جزایری پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء با آیاتی از قرائت قرآن کریم شروع شد. در ابتدای جلسه نماهنگی از اکران های مردمی جشنواره فیلم عمار در سراسر کشور پخش شد و بعد از آن حجت الاسلام نامخواه عضو هیئت موسس رسانه بیداری شروع به ارائه توضیحاتی نمودند.

حجت الاسلام نامخواه: جشنواره عمار می خواهد حرف حزب اللهی ها در حوزه سینما باشد
جناب حجت الاسلام نامخواه در صحبت های خود فرمودند پس از انقلاب اسلامی و ایجاد تفکر انقلابی دیدیم جشنواره ای که به نام انقلاب اسلامی شکل گرفت به مرور از خط اول انقلاب فاصله گرفت لذا بر آن شدیم تا راهکارهایی بیندیشیم اولین کار تزریق خوراک فکری اصیل انقلابی بود که این کار را با تاسیس مرکز رسانه بیداری به عنوان مرکز توزیع کتاب و محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و ترویج کتاب شروع کردیم.

دومین کار برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار در استان خوزستان بود.مهمترین مسئله این بود که حرف ۹۹ درصد جامعه ایران جایی گفته نمی شد و رسانه در دست یک درصد جامعه بود که جشنواره عمار این کار را انجام داد.عضو هیئت موسس مرکز فرهنگی رسانه بیداری افزود: سال گذشته ما ۷۰۰  اکران  در سراسر استان داشتیم. امسال اولین جشنواره استانی عمار شکل گرفته است و عمار می خواهد حرف حزب اللهی ها باشد در حوزه سینما.

عبدالرضا رستمی فر: یکی از افتخارات عمار ایجاد جسارت در بچه های حزب اللهی برای تولید فیلم بود
پس از ایشان آقای عبدالرضا رستمی فر دبیر اکران های مردمی جشنواره فیلم عمار در استان خوزستان صحبت خود را  با گرامی داشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و شهدای گمنام دفاع مقدس و یاد و خاطره سردار تقوی که به تازگی در شهر سامرا در مبارزه با عناصر تکفیری به شهادت رسید آغاز نمود.

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار در استان خوزستان گفت : ما سال گذشته ۷۰۰ اکران در ۲۳ شهر و روستای استان داشتیم. برای امسال افزایش ۲ برابری و پیش بینی بیش از ۱۰۰۰ اکران را داریم. عمار نشان داد مردم فیلم های زیبا را دوست دارند ببینند.عمار خلأ فاصله تولید و مخاطب را با زیبا بودن فیلم حل کرد.

عبدالرضا رستمی فر افزود : یکی از افتخارات عمار ایجاد جسارت در بچه های حزب اللهی برای تولید فیلم بود. ۷ مسجد که سال گذشته در استان اکران کننده بودند اکنون خودشان تولید کننده شدند و آثارشان را به جشنواره عمار عرضه کردند. ان شا الله امسال با دعای خیر حضرت آیت الله جزایری و مردم شما می توانید خوشحال باشید که جشنواره زیبایی خواهیم داشت و همه از دیدن فیلم های خوب لذت ببریم.

در ادامه جلسه نماهنگ دیدار دست اندرکاران جشنواره مردمی فیلم عمار با رهبر معظم انقلاب پخش شد.

مرتضی مطوری :جشنواره استانی عمار با حضور ۷۰ اثر برگزار می گردد
در ادامه مرتضی مطوری دبیر کمیته فنی جشنواره استانی فیلم عمار گفت : بنده شخصا در خیلی از جشنواره ها شرکت داشتم اما اصیل ترین و مذهبی ترین و بهترین جشنواره ای که دیدم عمار بود.امسال بیش از ۷۰ اثر از تولید کنندگان خوزستانی به دبیرخانه استانی جشنواره در بخش های مستند،انیمیشن، نماهنگ،ویدئو کلیپ و… رسیده است.مجموع ۹ داور به لحاظ فنی و محتوایی در جشنواره به ما کمک می کنند.جشنواره استانی در روزهای ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ دی ماه برگزار می شود و همزمان کارگاه های آموزشی با موضوعات مختلف برقرار است و کارشناسان زیادی در این امر به ما کمک می کنند. همچنین در اختتامیه جشنواره از سه چهره مطرح کشوری که خوزستانی هستند نیز تجلیل می شود.

دبیر کمته فنی جشنواره مردمی فیلم عمار در خوزستان افزود: چند وقت پیش خودم در جلسه ای در شهر بصره عراق شرکت کردم و دیدم که آن ها به سینمای ما خیلی علاقه مند هستند لذا پیشنهاد می کنم در آنجا هم اکران داشته باشیم.

نادر طالب زاده : جشنواره عمار یک ظرفیت اسلامی است
نادر طالب زاده دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار از پیشنهاد مرتضی مطوری استقبال کرد و گفت : حتما آثار برگزیده باید به عراق برود به خصوص آثار تولیدی خوزستان. بین خوزستان و عراق به لحاظ فرهنگی مرزی وجود ندارد و با توجه به استقبال آنان باید کارهای فرهنگی زیادی انجام داد. با توجه به اینکه ما سال گذشته در غزه اکران داشتیم امسال عراق حساس تر از غزه است و چون هم مرز خودمان است باید جدی تر کار کرد.

نادر طالب زاده افزود: عمار یک ظرفیت اسلامی است که تا قبل از ۸۸ وجود نداشت ما به دنبال پرورش نیرو در این حوزه هستیم.یکی از کارها این است که به این بچه ها امکان تولید بدهیم و می خواهیم آن ها را وارد بدنه صدا و سیما کنیم.آثار درجه یکی داریم و همزمان نیاز به تربیت نیرو داریم و این کار را هم داریم انجام می دهیم. حتی از روستا هم برای ما فیلم فرستاده اند به خصوص از نوع داستانی. یکی از شهرهای ما نیز امام جمعه شهر برای تولید یک فیلم ۵۰ میلیون تومان به سازندگان کمک کرده است.

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار گفت : تنها جشنواره ای که رهبری برایش محفل گذاشتند عمار بود. ما بقی جشنواره ها ۳۰ سال از سابقه شان می گذرد اما رهبری برایشان هیچ محفلی نگذاشتند اما برای عمار در سومین سال برگزاریش محفل گذاشتند که متاسفانه از تلویزیون پخش نشد. مقام معظم رهبری در جلسه به ما فرمودند فیلم ساز مسلمان باید خودش را به سلاح تقوا مسلح کند و بعد فیلم بسازد. انقلاب نیاز به یک رویش جدیدی دارد و یکی از دغدغه ها و فرصتها شبکه های تلویزیونی استانی است و ما آمادگی داریم از همین استان شروع کنیم. این یک ظرفیت است که ما از جناب آقای جزایری انتظار داریم که در این ضمینه با ما همکاری کنند. یک تلویزیون انقلابی می تواند کارهای بزرگی در سطح استان انجام دهد.

حاج صادق آهنگرن: همه بچه های عمار انقلابی و مورد تایید مقام معظم رهبری هستند
حاج صادق آهنگران دبیر اکران های مردمی پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار صحبت خود را این طور آغاز نمود: همه بچه های عمار انقلابی و مورد تایید مقام معظم رهبری هستند. آن ها از من خواهش کردند که امسال به عنوان دبیر اکران های مردمی جشنواره در این کار به ایشان کمک کنم و من هم پذیرفتم اما همه کارها بر دوش خود این بچه هاست.

آیت الله جزایری : جشنواره عمار برنامه بسیار مفیدی است که تا حالا جایش خالی بوده است
پس از صحبت های مسئولان و دست اندرکاران جشنواره مردمی فیلم عمار نماینده ولی فقیه در استان خوزستان حضرت آیت الله موسوی جزایری فرمودند: عمار برنامه بسیار مفیدی است که تا حالا جایش خالی بوده.در سطح کشور موفقیت های زیادی کسب نمودید و نمودیم. امیدواریم در استان خوزستان هم که به مثابه کربلاست حق مطلب ادا شود.

ایشان فرمودند : قبل از انقلاب فضای کلی سینما مناسب نبود و طوری در ذهن علما بود که سینما را حرام اعلام کرده بودند هم سینما رفتن و هم دیدن. حضرت امام موقعی که در پاریس بودند احساس کردند که این وضعیت خوب نیست و چندین بار اعلام کردند ما با سینما و با بعضی از این مظاهر جدید و نوین تجدد مخالف نیستیم زمانی که سینما برای فساد باشد مخالفیم و اگر استفاده خوب شود از هنر و برای برطرف کردن نیازهای ما باشد مفید است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان فرمود: چرا انسان از شعر بیشتر خوشش می آید تا نثر، زیرا هنر در شعر بیشتر نمایان می شود تا نثر. فیلم حضرت یوسف در زمان خودش دنیا را بهم ریخت. زمان پخش فیلم مختار خودم هنوز این فیلم را هرگز ندیده بودم اما در یک سفری که به نجف رفته بودم و تبلیغات مختار را در سطح شهر نجف دیدم. پلاکارد زده بودند و هیچ گونه احساس حقارتی نداشتند که این فیلم را ایران ساخته آن هم در مورد مختار بلکه احساس غرور می کردند.

حضرت آیت الله موسوی جزایری صحبت های خود را با قول همکاری به دست اندرکاران عمار در چهار حوزه تحت نظر خود دادند و فرمودند: قبل از انقلاب دیدیم کسی نیست این جوانان را تحویل بگیرد.علمای شهر می گفتند از این کار معضوریم و ما آمدیم آن موقع این کار را در مسجد جزایری کردیم. الان شرایط نسبت به آن موقع فرق می کند. در آن زمان دولت شاهنشاهی روی کار بود و الان حکومت اسلامی است و نقش ما باید پررنگ تر باشد. بنده می توانم در این حوزه هایی که عرض می کنم به شما کمک نمایم.اولی اینکه از صدا و سیمای استانی بخواهم بیشتر در این قضیه ورود کند و حتما می کند چون مدیرش آقای رحیمی است که ایشان خودش فردی مشتاق است و باید آغوشش را باز کند و امکاناتش را در ختیار شما قرار دهد و برای پیشبرد این اهداف کمک نماید.

راه دیگر عبارت است از دانشگاه امیرالمومنین. چند روز قبل نزد وزیر علوم جناب آقای فرهادی بودم و از ایشان درخواست نمودم مجوز ایجاد رشته هنر اسلامی را در دانشگاه امیرالمومنین به ما بدهند و ایشان نیز استقبال نمودند. امتیازی که دانشگاه ما نسبت به دانشگاه های مرحوم آقای مهدوی کنی آقای مصباح و دیگر عزیزان دارد این است که ما مجوز تاسیس شعبه های دیگر این دانشگاه را در نقاط مختلف داریم.چند رشته به ذهنم برای تاسیس در این دانشگاه با توجه به نیاز های استان رسید که یکی طب سنتی بود و دیگری هنر اسلامی. از آقای علی نژاد خواستیم در این خصوص پیگیری نمایند. در حال حاضر هم سرفصل های درسی رشته هنر اسلامی هم آماده است و آن را ارسال نموده ایم تا تصویب شود.

راه دیگر این است که ما یک شبکه داریم به زبان عربی. با توجه به هجمه هایی که از وهابیت و شبکه های ماهواره ای آن ها داشتیم تلاش زیادی برای راهکار نمودیم و دیدیم از تهران و قم کسی درد ما را نمی فهمد و لذا خودمان دست به کار شدیم و شب ولادت حضرت معصومه (س) پخش شبکه را شروع نمودیم و اکنون حدود یک سال و چهار ماه از فعالیتش می گذرد. ابتدا گفتند با پخش آزمایشی شروع کنید اما ما گفتیم نه و کامل پخش را شروع کردیم. در همان آغاز به ما گفتند اگر بتوانید روزی ۲ ساعت تولید برنامه داشته باشید مطلوب است اما ما الان ۲۴ ساعت برنامه داریم. همچنین شبکه روی خط جهانی است و می توان در بسیاری از نقاط جهان آن را مشاهد کرد و اکنون هم با کشورهای زیادی در ارتباطیم.

و راه چهارم نیز حوزه علمیه استان است که ما حدود ۲۰۰۰ طلبه در شهر اهواز داریم که همگی افراد مستعد و در اندازه شهید مطهری هستند. ۵۰۰۰ طلبه مرد و ۵۰۰۰ طلبه زن در سطح استان داریم. و می توانیم در حوزه علمیه نیز جایگاهی برای این کار  برقرار نماییم.

عمارفیلم

ارسال نظر

     


-->