27th، می 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th می 2013 ساعت 11:01 ب.ظ | کد خبر: 3317  

 

برگزاری مراسم چهار خرداد در برج میلاد تهران همراه با حواشی +تصاویر

چهارم خرداد روز مقاومت دزفول نامگذاری شده است به همین مناسبت امسال سوم خرداد همزمان با سالروز میلاد حضرت علی (ع) ستاد برگزاری مراسم چهارم خرداد وهیئت محبان ولی عصر (عج)-دزفولیهای مقیم مرکز اقدام به برگزاری مراسم در برج میلاد تهران نمود .

 به گزارش دزفول نیوز : دزفولیهای پایتخت نشین که سالهاست در تهران ساکن هستند امسال روز دزفول را با شور بیشتر گرامی داشتند . در چهارم خرداد روز مقاومت دزفول همزمان با سالروز میلاد حضرت علی (ع)، ستاد برگزاری مراسم چهارم خرداد و هیئت محبان ولی عصر (عج)-دزفولیهای مقیم مرکز اقدام به برگزاری مراسمی در برج میلاد تهران نمودند . مراسم با تلاوت کلام الله آغاز شد و اجرای دکلمه “انچه شما شنیده اید، من دیده ام “با اجرای زیبای خادمعلی حاضرین را به وجد آورد . در بخش دیگری از برنامه اقای نصرالهی با لهجه دزفولی در قالب شعری نجوای مادری با دختر سه ساله اش که در زیر موشک باران شهید شده بود ، را بیان کرد. این قسمت برنامه فضای روحانی خاصی را در سالن ایجاد نمود ،به حضار در سالن که نگاه می انداختی می دیدی که اشک از گونه ها سرازیر شده است .

شهادت ۲۳ عضو از یک خانواده در بمباران دزفول در یک شب، از خاطرات فراموش نشدنی دزفول در دوران مقاومت است؛ سندی گویا از مظلومیت مردمان شهرمان است که باید داستانها و فیلمها در این خصوص ساخت اما…. ، محمود آریانپور یکی از بازماندگان این خانواده بود که در مراسم روز دزفول خاطره آن شب را بیان کرد . در ادامه چند تصنیف زیبا وحماسی توسط اقای علی صدیقی راد برگزار شد که یکی از کارها که مربوط به روز چهار خرداد روز مقاومت دزفول بود برای اولین بار اجرا گردید. در بخش دیگر از برنامه اقای دکتر سنگری به بیان نکاتی ازنبوغ خاص دزفول پرداخت یکی از نبوغ درفقه بود که بزرگانی چون شیخ انصاری وایت الله قاضی و… از نبوغ خاص دیگر دزفول معماری خاص ویکی از زیباترین شهر های اجری جهان می باشد . نبوغ بعدی در مورد پزشکی بود که اولین دانشگاه پزشکی جهان در اسلام اباد دزفول بود وحتی پیامبر اکرم (ص) نیز دانشجویانی جهت اموزش علم پزشکی به دانشگاه دزفول فرستاد همچنین از حضرت علی (ع) دعوت می شود تا در دانشگاه اسلام اباد تدریس نمایید .پس از ضربت خوردن حضرت علی (ع) نیز پزشکی از دزفول جهت مداوای آن حضرت به کوفه می رود . از دیگر نبوغ خاص مدح سرایی ومرثیه سرایی انحصاری دزفول می باشد که با صدایی رسا وشیوا ومدح واقعی به مدیحه سرای می پرداختند . در پایان سخنانش نیز از همه مدعوین در خواست نمود که عزیزانی که خاطراتی از جنگ ورشادت ها مردم دزفول دارند حتما بازگو نمایند تا به نسل بعدی انتقال پیدا کند.

درپایان برادر موسوی عضو امنا هیئت محبان حضرت ولی عصر(عج)- دزفولی های مقیم مرکز از حضور مهمانان و مجریان مراسم تقدیر و تشکر نمود. سپس نماز جماعت برگزار گردید وپس از آن نهار وبازدید از برج میلاد نیز از دیگر برنامه هایی بود که اجرا گردید. از نکات حاشیه ای قرار گرفتن سه نماینده دوره گذشته و فعلی مجلس در کنار همدیگر بود آقایان :صدرا، آوایی و پاپی . از دیگر حاشیه ها پچ پچ های درگوشی در مورد انتخابات شورای شهر دزفول ورد صلاحیت بعضی دوستان شورای شهر بود . برخی از فعالان فرهنگی و سیاسی ابراز داشتند که با وجود اینکه دوستان دزفولی مقیم مرکز در پستهای کلیدی فرهنگی و اقتصادی و نظامی مشغول هستند و این امکان وجود دارد که جهت ماندگاری چهارم خرداد روز دزفول تلاش بیشتری نمایند ،دزفول در کشور به شهر انقلابی و ولایی شهره است لذا یکی از مطالبات مردمی دیدار با مقام معظم رهبری است ؛ چرا که بسیاری معتقدند که این دیدار باعث تثبیت بیشتر این روز خواهد شد. ولی متاسفانه تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است . بعضی از دوستان نیز بیان می کردند با اینکه چنین مراسماتی هم در تهران و هم در دزفول برگزار می گردد ولی متاسفانه انعکاس خبری وپخش مراسمات از شبکه های سراسری میسر نمی گردد. یکی از حاضران در این مراسم همچنین معتقد بود خود مسئولان این مراسم که غالبا از سرداران دزفولی هستند در معرفی دلاوریهای مردم دزفول در دوران دفاع مقدس به نسل جوان و سایر کشور کم کار کردند ؛ وی گفت : بیش از بیست سال در قبال ۴ خرداد کوتاهی کردند و لذا اکنون باید فعالتر گام بردارند و در معرفی همه شهدا و ابعاد مختلف تلاش مردم دزفول در جنگ و انقلاب کار کنند

ارسال نظر

     


-->