بر اقتصادمقاومتی ،فرهنگ مطالعه و افزایش پروازهای دزفول تاکید کرد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th نوامبر 2014 ساعت 9:14 ب.ظ | کد خبر: 22789  

حجت الاسلام و المسلمین سید “محمدعلی قاضی دزفولی” امام جمعه دزفول در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در مصلای امام علی(ع) این شهر، با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، با تبیین  مذاکرات هسته ای در مسقط عمان، سیاست های دوگانه آمریکا در این نشست را محسوس دانست و گفت: وزیر امور خارجه آمریکا در مسقط دست همکاری دراز می کند و همزمان رئیس جمهور آمریکا، اتهامات نخ نمای شده گذشته را دوباره علیه ایران تکرار می کند.

خطیب نماز جمعه دزفول  با تاکید بر اینکه اوباما، در بدترین شرایط در دوران ریاست جمهوری خود قرار دارد، به تشریح وضعیت سیاست داخلی و خارجی آمریکا پرداخت و گفت : پیروزی حزب رقیب در کنگره، شکست های آمریکا و هم پیمانان عرب آن در سوریه، شکست های پی در پی و مفتضحانه اسرائیل همه و همه موقعیت آمریکا را در بدترین شرایط قرار داده است.

امام جمعه دزفول، به نقش ایران در عراق اشاره و تصریح کرد: ایران در مقابله با داعش در عراق حرف اول را می زند و اگر ایران نبود، داعش سه ساعته بغداد را تصرف کرده بود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی برخورداری تیم هسته ای ایران از پشتیبانی مردم و رهبری، را عامل اصلی اقتدارایران در مذاکرات دانست وافزود: این آمریکا و غربی ها هستند که به توافق هسته ای با ایران نیاز دارند.

امام جمعه دزفول تاکید کرد: تیم هسته ای، نباید یک ذره و قدم در مقابل زیاده خواهی آمریکا کوتاه آمده و نباید به اندازه سر سوزنی از حقوق حقه ملت ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای عقب نشینی کنند.

وی ، لغو کامل تحریم ها را یکی از بندهای اصلی توافق موقت هسته ای عنوان و با اشاره به خلف وعده آمریکا ادامه داد: آمریکایی ها در مذاکرات حاضر به پذیرش لغو کامل تحریم ها نبوده و فقط بر تعلیق آنها اصرار دارد.

امام جمعه دزفول، صبح پیروزی را نزدیک خواند و ادامه داد: باید تیم هسته ای بر حقوق ملت پافشاری کند و بدانند تا غلبه بر دشمن در مذاکرات هسته ای راهی نمانده و باید در این راه استقامت کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول، نامه های پی در پی اوباما به رهبر انقلاب را نشانه ای بر دریوزگی آمریکا توصیف و گفت: قصد آمریکا از مذاکرات، تحمیل شرایط خود بر ایران است و می دانند که ایران زیر بار تحمیل آمریکا نمی رود.

خطیب نماز جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه ها به روز کتاب و کتابخوانی اشاره کرد وگفت::متأسفانه میزان متوسط مطالعه و کتابخوانی در کشور پایین است در حالی که در دیگر کشورها مردم از کوچکترین فرصت خود در مترو،قطار ،اتوبوس و محافل عمومی برای مطالعه استفاده می کنند.

وی ضمن تأکید بر لزوم همکاری همه دستگاه های فرهنگی برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه گفت:باید کودکان را از کودکی با فرهنگ مطالعه مأنوس کرد و بخشی از هزینه های خانواده را به خرید کتاب اختصاص داد تا کودکان از سنین پایین به مطالعه بپردازند.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی، امام جمعه دزفول، ۲۶ آبان روز خودکفایی گندم را یادآور شد و ادامه داد: باید سقف این خودکفایی حفظ شود و بدنبال ارتقاء سطح تولیدات بود تا از خودکفایی به صادرات این محصول استراتژیک دست پیدا کنیم. وی تصریح کرد: نباید برای گندم که قوت غالب مردم است، محتاج به خارج از کشور بود.

خطیب جمعه دزفول، اقتصاد مقاومتی را شعار فراموش شده توصیف و گفت: ستون فقرات اقتصاد مقاومتی، توجه به تولیدات داخلی است و رونق تولیدات موجب رفع بسیاری از معضلات اجتماعی که ناشی از بیکاری است خواهد شد.

انتصاب رئیس جدید رسانه ملی موضوع دیگری بود که حجت الاسلام قاضی به آن اشاره و ضمن تقدیر از عملکرد مهندس ضرغامی رئیس سابق صدا و سیما افزود: انتقاداتی به عملکرد صداو سیما وجود دارد اما در انتقاد از صدا و سیما باید عادلانه، کارشناسانه و منصفانه باشد.

وی صداو سیما را یک دانشگاه بزرگ و گسترده توصیف و اظهار کرد: صدا و سیما در یک نبرد ناجوانمردانه در مقابل حجم عظیمی از شبکه های خارجی در حال مقابله است.

امام جمعه دزفول، وضعیت فرودگاه دزفول را یادآور شد و اذعان کرد: کم شدن پروازهای فرودگاه دزفول، این فرودگاه را در آستانه تعطیلی کشانده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی قاضی، مؤکداً اعلام کرد: مسئولین به فکر چاره باشند و باید هر چه سریعتر مشکل آن را حل کنند و بدانند این یک مطالبه عمومی است.

خطیب جمعه دزفول همچنین ضمن تشکر از مسئولین برگزاری عزادرای های حسینی در دزفول ، لزوم برخورد با بدعت های در عزاداری ها را یادآور شد و گفت: شال های رنگی که یکی از نمادهای بدعت در عزاداری است، امسال بطور چشمگیری کاهش یافت و باید این موضوع تا رفع کامل ادامه داشته باشد.

امام جمعه دزفول افزود به برخی اقدامات در کاروان اسرا را بدعت دانست و خواستار ممانعت از حرکت این نوع هیئات شد.

منبع : مجد دز

ارسال نظر

     


-->