24th، آوریل 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 24 th آوریل 2014 ساعت 12:05 ق.ظ | کد خبر: 14118  

وحید یامین پورگفت: امروزایران در بهمن92 از هر لحاظ از دهه شصت قوی تر ومقتدر تر است لیکن ما نباید در بازی ریزشها ورویشها گم شویم.  این بیان مقام معظم رهبری که امروز را ده ها برابر جلوتر می دانند، تبلیغاتی نیست. اعتماد رهبری به عمق ایمان روشن بینانه جوانان امروز است.

yamin

به گزارش دز مهراب دکتروحید یامین پور عضو هیات علمی دانشگاه در مراسمی که در مسجد امام حسن مجتبی در شهرک مشریه به جهت تبیین و روشنگری جزئیات و دستاوردهای توافقنامه ژنو برگزارشد، اظهار کرد:بین انقلاب ما و انقلاب های دیگر تفاوت اساسی و بنیادین وجود دارد. پس از چند قرن سیطره ی مدرنیته و تحقیر دین ، انقلاب اسلامی ایران رونمایی مجددی از جایگاه دین در تحولات اجتماعی بود. به همین دلیل بود که هم بلوک شرق و هم بلوک غرب انقلاب اسلامی را خطری جدی برای حیثیت و کیان خود می دانستند.

وی افزود: بسیاری از افراد سعی دارند انقلاب و آرمان انقلابی را تقلیل بدهند و آنرا کوچک کنند ، آرمان ما در مقابل آرمان ها و شعارهای کوچکی چون «نان، مسکن ، آزادی» ، قرار دارد و عمق معنوی آنرا نشان می دهد.

برخی ها امروز می گویند اشتباه کردیم

یامین پور با بیان اینکه از همان اول انقلاب هم جریان هایی بودند که درک درستی از آرمان های انقلاب نداشتند، عنوان کرد: امروز هم تبلیغات چی های مواجب بگیر حضور پررنگی دارند و مهمترین هدفشان ترساندن مردم و تقلیل آرمان انقلابی ماست. آنچه برای ما باید اولویت داشته باشد، آنگونه که مقام معظم رهبری بیان کرده اند، حفظ حریم انقلاب است.

وی افزود: بعضی ها در لفافه می گویند که دوران آرمان و شعار گذشته، باید بنشینیم با کدخدای جهان صحبت کرده و کوتاه بیاییم.

عضو هیات علمی دانشگاه بیان کرد: آمریکایی ها می گویند انقلاب ایران ویروسی است که دارد همه دنیا را آلوده می کند، ایده و چارچوب معرفتی جریان های انقلابی، ایده ای قرآنی برای مقابله با طاغوت است.

فتنه خراب شدن برخی از بزرگان، خاص جامعه مسلمین است

یامین پور با اشاره به اینکه فشار به مومنین اتفاق جدیدی نیست ،افزود: در صدر اسلام و در مدینه ی پیغمبر هم اوضاع همیشه بر وفق مراد مومنین نبوده است، ،علامه طباطبایی می فرماید در مدینه پیامبر از هر سه نفر یک نفر منافق بوده است.

وی گفت: در جنگ احد که خود پیامبر(ص) فرمانده بود، یک سوم مردم از راه  برگشته و رسول الله را تنها گذاشتند. به همین دلیل است که امام راحل ره معتقد بودند که امت انقلابی ایران از امت زمان رسول الله (ص) و اهل بیت علیهم السلام برترند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در 23 بهمن 88 گفت:رهبری معظم در این دیدار این جمله معروف را فرمودند «منتظر فتنه شدیدتر باشید که این قاعده جامعه مومنین است». 

 عضو هیات علمی دانشگاه تصریح کرد: امروز عده ای از درون به جامعه اسلامی فشار می آورند تا مقام معظم رهبری کوتاه بیایند و رهبرانقلاب هم دائم تذکر می دهند که در رفع مشکلات کشور به خود تکیه کنید دشمن، دشمن است.

رفتار امروز غرب با ما خیلی تحقیرآمیز است

وی در رابطه با اوباما گفت: مگر شیطان توبه می کند چرا کسی باید شیطان را فرد مودبی بداند؟ برخی می گویند آقای اوباما آدم با ادبی است! ما نمی گوییم فحاشی کنید اما مردم را به شیطان امیدوار نکنید.

یامین پور تاکید کرد: در مسئله توافقنامه ژنو عزت ما زیر سوال رفته است ؛ زمانی که بخش بزرگی از دنیا شعارهای ما را تکرار می کنند و اعتبار و نفوذ بین المللی امریکا به شدت افول کرده است، چرا ما باید از آرمان های استکبار ستیزانه و استقلال طلبانه خودمان عقب نشینی کنیم؟

یامین پور با انتقاد از پنهان کاری برخی سیاستمداران در مسائل اخیر هسته ای افزود: ترساندن مردم از امریکا گناهی بزرگ و خلاف فرهنگ عزت مند ایرانی است.

وی افزود: رفتار امروز غربی ها با ما، تحقیر آمیز بوده وهیچ نشانه دوستی در آن نیست، اگر نشانه دوستی بود همه ما لال شده و می گفتیم شیطان سر به راه شده است!

وی خاطر نشان کرد: ما آن زمان که باید، نترسیدیم حال دیگر ترسی نداریم،  امروز ایران در بهمن 92 از هر لحاظ از دهه شصت قوی تر ومقتدر تر است لیکن ما نباید در بازی ریزشها ورویشها گم شویم.

 

رجانیوز

ارسال نظر

     


-->