پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

بنده به هیچکس یا جریان خاص سیاسی حب و بغض ندارم

امام جمعه دزفول با گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی از خبرنگاری به عنوان شغلی حساس ، مهم و اثرگذار نام برد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در آیین نماز جمعه این هفته دزفول در مصلای امام علی (ع)با تبریک 17 مرداد روز خبرنگار به فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی افزود:وقایع نگاری اتفاقات و حوادث در شکل گیری تاریخ و ثبت در تاریخ نقش مهم و اساسی دارد که این مهم توسط خبرنگاران انجام می شود.
خطیب جمعه دزفول اظهارکرد:از آنجا که خبرنگاران برای ثبت حوادث باید در محل حادثه حضور یابند لذا خطرات بسیاری خبرنگاران را تهدید می کند و برخی در این راه جان خود را از دست داده و به شهادت می رسند.
وی محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که در 17 مرداد سال 1377 در مزار شهید افغانستان به دست تروریست های طالبان به شهادت رسید را نمونه بارز یک خبرنگار متعهد و با اخلاق معرفی کرد که در راه اطلاع رسانی به شهادت رسید.
امام جمعه دزفول حاصل و ثمره کار خبرنگاران را اطلاع رسانی دقیق از وقایع عنوان کرد و گفت:باید قدردان زحمات خبرنگاران بود.
وی با بیان اینکه آنچه که در رابطه با حماسه عاشورا و قیام امام حسین(ع) بدست ما رسیده از ناحیه خبرنگاری بوده که آن صحنه ها را ثبت کرده افزود:حماسه بزرگ عاشورا توسط حمید ابن مسلم خبرنگاری که در آن حماسه حضور داشت ثبت و به نسل های آینده منتقل شده و ماندگار گردید.
امام جمعه دزفول در ادامه به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری که اسفند ماه امسال برگزار می شود نیز اشاره کرد و گفت:حضور حداکثری مردم و انتخاب فرد اصلح دو مسئله مهم در رابطه با این انتخابات می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی در ادامه با تکذیب برخی مطالب نسب داده شده به وی در رابطه با نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس شورای اسلامی در دزفول بیان داشت:اینجانب نسبت به هیچکس یا جریان خاص سیاسی حب و بغض نداشته و قرار و مداری با شخص یا جریان خاصی ندارم و هر کس در این رابطه مطلبی به نقل از اینجانب بیان کند کذب بوده و واقعیت ندارد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود:اینجانب به رای مردم احترام گذاشته و هر نامزد انتخابات که به تایید شورای نگهبان رسیده و اکثریت آرای مردم را بدست آورد و به عنوان نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی انتخاب شود برای وی احترام قایل هستم.
وی به مردم دزفول توصیه کرد به گمانه زنی و شایعات در رابطه با انتخابات مجلس توجه نکنند
تا به وظیفه خود به درستی عمل کنند.
خطیب جمعه دزفول در ادامه به شرایط پس از توافق هسته ای نیز اشاره کرد و گفت:برای دوران پس از تحریم باید برنامه داشت تا اقتصاد مقاومتی تحقق یابد.
وی مدیریت واردات را مهم و ضروری دانست و گفت:نباید اجازه داد با واردات بی رویه اشتباهات گذشته تکرار شود.

اخبار مرتبط