پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

بهره‌مندی 7 هزار خانوار دزفولی از خدمات کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی دزفول از بهره‌مندی 7 هزار خانوار دزفولی از خدمات این کمیته خبر داد.

دزمهراب: مهران خوشبخت با بیان اینکه 7 هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد این شهرستان هستند، اظهار کرد: این تعداد خانوار که شامل 18 هزار نفر جمعیت هستند در قالب دو گروه مختلف از خدمات کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه یک گروه از خانواده‌های زیرپوشش به صورت مدد جویان دائمی از تمام خدمات کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند، افزود: 6 هزار و 600 خانوار دزفولی شامل 15 هزار نفر در این گروه قرار دارند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی دزفول تصریح کرد: سایر خانواده‌ها شامل گروه دوم هستند که به‌ صورت موردی بر اساس مشکلات به وجود آمده از جمله تامین جهیزیه، اشتغال، مشکل درمان و سایر موارد از خدمات ما بهره‌مند می‌شوند.

خوشبخت عنوان کرد: در طول ماه اعتباری بالغ بر 303 میلیارد ریال صرف پرداخت مستمری به این خانواده‌ها می‌شود.

وی، کمک‌های مردمی به این نهاد را در طول هر ماه اعتباری بالغ بر 900 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این میزان اعتبار که از طریق صندوق‌های صدقات به صورت ماهانه از مردم شهرستان دریافت می‌شود در برخی ماه‌ها از جمله فصل حضور مسافران تغییر می‌کند و افزایش می‌یابد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی دزفول در خصوص چگونگی استفاده از کمک‌های مردمی بیان کرد: در کمیته امداد با توجه به سیستم مدیریتی سرفصل‌های مختلف با زیر شاخه‌های متعددی وجود دارد، بنابراین کمک‌های مردمی در اختیار واحدهای مختلف کمیته قرار می‌گیرد تا بر اساس نیاز و اولویت‌ها صرف امور مختلفی در زمینه‌های فرهنگی، درمانی، اشتغال و خدماتی شوند.

خوشبخت با اشاره به برنامه ریزی منسجم این نهاد در ایام ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال همدلی و همزبانی قرار داریم کمیته امداد امام خمینی دزفول توانست در ایام ماه مبارک رمضان کمک‌های نقدی با اعتباری بالغ بر 700 میلیون ریال را از سوی اداره‌ها و مردم شهرستان برای حمایت از ایتام دریافت کند.

وی همچنین با بیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان کمک‌های غیرنقدی با ارزش 2 میلیارد و 150 میلیون ریال نیز توسط این نهاد در دزفول جمع آوری شد، افزود: در این مدت بیش از 30 هزار نفر از افراد زیرپوشش کمیته امداد شهرستان از طرح اطعام نیز برخوردار شدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی دزفول در ادامه به تلاش این نهاد در راستای جذب حامی برای ایتام در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: بدین ترتیب 72 نفر در طرح اکرام ایتام، 43 نفر در طرح محسنین و 17 نفر نیز در سایر طرح‌ها از جمله طرح کوثر، شفا و رضوان شرکت کردند.

خوشبخت با قدردانی از مردم دزفول به دلیل همکاری گسترده با کمیته امداد عنوان کرد: مردم شهرستان تاکنون در تمام برنامه‌ها از جمله جشن عاطفه‌ها کمک‌های بسیار والایی به عمل آورده‌اند به گونه‌ای که سال گذشته در آمد حاصل از برگزاری جشن نیکوکاری اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال بود که این اعتبارها رقم‌های ریالی کمیته امداد دزفول را افزایش می‌دهند.

وی در پایان، به تلاش‌های شبانه روزی عوامل کمیته امداد امام خمینی شهرستان اشاره کرد و گفت: اعضای کمیته امداد دزفول در تمام ایام سال به ویژه با برگزاری مراسم‌های مختلف نقش بسیار مهمی در تشویق مردم به همکاری در این امر خداپسندانه داشته که همین موضوع جایگاه دزفول را در بحث کمک به ایتام بسیار ممتاز کرده است.

فارس

اخبار مرتبط