پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

به مناسبت سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) ثبت عقد و ازدواج در دفاتر ثبت خوزستان رایگان انجام می‌شود

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خوزستان گفت: به مناسبت روز ازدواج در ۲۱ دفتر خانه ازدواج رسمی در استان خوزستان تمام وقایع عقد و ازدواج را به صورت رایگان انجام می‌شود.

عبدالحسین رامشی  اظهار داشت: فردا به مناسبت سالروز با سعادت امیر مؤمنان علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) در 21 دفتر خانه ازدواج رسمی استان خوزستان تمام وقایع عقد و ازدواج را به صورت رایگان انجام می‌شود.

وی افزود: برای اولین بار در استان و به تدبیر اداره کل ثبت اسناد و املاک خوزستان این هدیه به جوانان استان خوزستان در جهت ترویج این سنت حسنه و ترغیب و تشویق جوانان به امر ازدواج داده شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خوزستان با اشاره به مکان و تعداد دفترخانه‌ها، بیان کرد: تعداد 12 دفتر ازدواج در اهواز به شماره دفا‌تر 70 واقع در کوی عامری، 119 در زیتون کارمندی، 12 در کوی باهنر، 10 در نهضت آباد، 2 واقع در کیان پارس، 161 در کوت عبداله، 168 واقع در گلستان، 102 در بیست متری، 140 در پادادشهر، 128 در منطقه پل سیاه، 6 حصیر آباد و دفتر خانه 123 آماده استقبال از تمام زوج‌های جوان است.

وی به دیگر شهرهای شمالی خوزستان اشاره کرد و گفت: 5 دفتر خانه ثبت ازدواج در شهرستان‌های شوشتر به شماره دفتر 23، 148 در شهرستان لالی، دزفول به شماره دفتر 105، شوش به شماره دفتر 68 و اندیمشک به شماره دفتر 92 فردا آماده استقبال از زوج‌های جوان است.

رامشی افزود: 4 دفتر خانه در دیگر شهرهای خوزستان و به شماره دفتر، 187 در شهرستان باوی، 186 در شهرستان خرمشهر، 183 در شهرستان آبادان و 167 در حمیدیه آماده شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خوزستان با اشاره به افزایش آمار طلاق و ضرورت ترویج فرهنگ ازدواج گفت: با توجه به آمار طلاق تمام اقدامات لازم برای انجام عقد و سنت حسنه پیامبر (ص) به صورت رایگان انجام شده و زوجین با داشتن مدارک و مراجعه به دفا‌تر ذکر شده می‌توانند امر ازدواج و این سنت حسنه را انجام دهند.

*تسنیم

اخبار مرتبط