13th، آوریل 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th آوریل 2014 ساعت 3:36 ب.ظ | کد خبر: 13432  

در پی درج خبر هتاکی یکی از مدعیان خط امام به آن امام عظیم الشان و تضعیف مقاومت مردم ایران اسلامی در ایام دفاع مقدس در پایگاه خبری انصارحزب الله دزفول ، مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول که موظف به حفظ آثار دفاع مقدس و نشر آثار آن ایام است اقدام به صدور بیانیه ای در این خصوص نمود و اقدامات این چنینی توسط کوتوله های سیاسی را تحریف تاریخ و حمله به باورهای دینی مردم دانست . در این بیانیه آمده است: مرکز فرهنگی دفاع مقدس

  در سفرنامه يكي از عوامل و حاميان فتنه 88 به شهر ماهشهر در نوروز 93 مطالب سخيفي به بنيانگذار جمهوري اسلامي نسبت  داده شده است كه محور اين تعرضها محكوم نمودن توصيه امام به مقاومت و پايداري مردم شهرهاي مرزي در مقابل متجاوزان بعثي مي باشد . اين محو در شخصيت سران فتنه 88 كه هيچ اقدام (براندازانه )آنهارا بدون حكمت نمي داند و از همه عملكرد شان در فتنه 88 دفاع محض مي كند ، توصيه امام خميني (ره) براي مقومت مردم را اشتباه خوانده و موجب تلف شدن جان مردم مي داند(متن زير)”الآن معلوم شده است اصرارمقامات محلی ومرکزی نظام ازجمله امام به اینکه مردم درشهرها در زیربمباران و آتش بی امان دشمن- که نیروهای مسلح هم دربرابرآنها کمتر یارای مقاومت داشتند -بمانند وشهرراحفظ کنند ،کاردرستی نبود. می شد درتدبیری منطقی تر وبا تصمیمی سنجیده تربا آغازتهاجم دشمن به خوزستان،دراولین حرکت، بلافاصله پیرمردها و زنان وخردسالان از شهرها وروستاها خارج می شدند. اگراینگونه می شد قطعا تلفات مردمی در روزهای اول جنگ آنقدرها نبود که دیدیم وبعضی از شهروندان جنوبی ما درنتیجه اتخاذ این سیاست اشتباه بیهوده قربانی نمی شدند. حفظ شهرهااز تهاجم دشمن، ازمردم عادی آموزش رزم ندیده کوچه وبازارکه اسلحه ای دراختیارنداشتند، ساخته نبود، کارنیروهای مسلح و درنهایت نیروهای جوان وانقلابی این مناطق بود”

لذا مركز فرهنگي دفاع مقدس دزفول برخود لازم ميداند ضمن محكوميت اين تعرض به انديشه هاي حكيمانه و الهي حضرت امام خميني (ره) و در خواست پيگيري مراجع ذيصلاح در اين خصوص به ويژه موسسه حفظ و نشر آثار امام خميني(ره) ، متن زير را در نقد مطلب مذكور منتشر بنمايد.دفاع از انديشه هاي امام(ره) در مقابل هتاكان یکی از شاخصه های صحت مسیر حرکت نظام جمهوری اسلامی رهنمودها و سیره عملی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) می باشد .

همانگونه كه جانشین خلف او  فرمود : این انقلاب بی نام خمینی در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست و فرمود : راه امام راه ما ، هدف او هدف ما و رهنمود او مشعل فروزنده ماست. دردوران خسارت بار موسوم به اصلاحات در سالهای 76 تا 84 یکی از اقدامات سخيف برخی عناصر معلوم الحال ، تهاجم به اندیشه های نورانی امام رحمت الله علیه بود تا جایی که یکی از تئوریسين های این جریان آشکارا بیان نمود که امام خمینی باید به موزه سپرده شود(گنجی). این اقدام وقیح جریان مدعی اصلاحات برای این بود تا مشعل نورانی انقلاب خاموش گردد و سره از ناسره تشخیص داده نشود لکن ارادة الهی چیز دیگری بود و هرآنکس براین مشعل الهی پف کرد ریشش بسوخت. چرخه روزگار گردید و براثر تهاجم همه جانبه ( به ویژه اقتصادی دشمنان نظام جمهوری اسلامی) و برخی عملکردهای ناموجه دولت دهم فرصتی را فراهم آورد تا جریان سومی ازنیروهای انقلاب (که البته قرابتی هم با جریان موسوم اصلاحات دارد) سکاندار دولت یازدهم شد و دراین فضای اعتدال و توسعه بود که جریانهای مجرم در فتنة سال 88 با سوء استفاده از رأفت نظام اسلامی و شرح صدر ولی امر مسلمین بوی کباب به مشامشان رسید و در توهم و مستی ای نابخردانه مجدداً تهاجم به ارکان و استوانه های نظام مقدس اسلامیمان را آغاز نمودند. جای بسی تأسف است که مجمع تشخیص مصلحت نظام که برای حل معضلات نظام و تکمیل ساختار حکومت اسلامی بنیاد شده است،محلی شده که هر از گاهی تيری را به سوی تفکر نورانی حضرت روح الله پرتاب می نماید.

یک بار شعار مرگ بر آمریکا و مواضع صریح امام (ره) در اعلام دشمنی با آمریکا این شیطان بزرگ مورد شبهه و خدشه قرار می گیرد وچون در سند این خیانت به امام در می مانند برداشت و تصورات خود از سکوت امام را دلیل این حرف اعلام می کنند و دیگر بار شاهد هستیم که یکی از چاکران آستان آلوده سران فتنه در اقدامی شرم آور روحیة مقاومت و پایداری خمینی کبیر را مورد هجمه قرار داده و تبعیت ملت ولایت  مدار ایران را از رهنمودهای آن زعیم عالی قدر زیر سئوال می بود. سیاه رویی که کوتوله گی سياسي اش درافکار واگرایانه اش تجلي نموده است در افاضاتی وقیح مقاومت و پایداری مردم شهرهای مرزی در مقابل متجاوزان بعثی را مورد انتقاد قرار و القاب سخیفي را به آن پیر سفر کرده و دیگر عناصر مقاوم ملت ایران نسبت می دهد.

 ای کاش این نوچه فراموشکار به یاد می آورد که دختر9 ساله سوسنگردي ( شهیده سهام خیام ) در مقابل متجاوزان ایستاد و با دستان کوچکش ابابیلی را به سپاه ابرهه پرتاب کرد که خیال خام تصرف چند روزه خوزستان را در هم آشفت .

به راستی اگر مقاومت 45 روزه مردم دلاور خرمشهر نبود،چگونه می شد دشمن را در نیمه این شهر زمین گیر نمود؟ و اگر نبود اقدام شجاعانه دریاقلی سورانی چه کسی آبادان را از سقوط حتمی نجات می داد شاید این کوته فکر  فراموش کرده باشد ، اما تاریخ فراموش نخواهد کرد از مردم دزفول که درمقابل حملات وحشیانه موشکی ، بمباران و توپخانه ای دشمن متجاوز ایستادگی نمودند ، لشکری بنام حضرت ولیعصر (عج) به پا خاست و بیش از12هزار نیروی جان برکف افتخارآمیز ترین حماسه ها را در جبهه های نبرد آفریدند.

آیا از یک شهر خالی از سکنه چنین عملکرد درخشانی امکان پذیر بود ؟ این کم حافظه ها ندیده اند یا فراموش کرده اند زمانی را که دو برادرگلستانی (در دزفول) فرزندان چند ماهه شهید خود را استوارانه بربالای دست گرفتند و امید شکستن قامت ملت ایران را در مخیله دشمنان به ناامیدی بدل نمودند؟آیا ملت ایران فراموش میکند پذیرایی مهربانانه مردم دزفول از عموم رزمندگان اسلام را در طول 8 سال دفاع مقدس؟   آیا مقاومت و حضور به موقع مردم دزفول نبود که پایگاه چهارم شکاری را هنگامی که دستور تخلیه اش صادر شده بود از سقوط نجات داد ؟

 اما سخن آخر با کسانی است که مردودين و وادادگان و جاماندگان از مسیر نورانی نظام جمهوری اسلامی را مهربانانه در دامان خود جای می دهند و از یک اخم هم درمقابل آنان دریغ می کنند! آیا این تسامح و تجاهل زمینه انحراف و گستاخی بیشتر را دراین افراد فراهم نمی کند؟ آيا این سیره امام یا رهبری معظم انقلاب است که براندازان و منحرفان تکریم شوند و ارزشهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی به تاراج رود ؟

به هرحال كچ اندیشان دنیا طلب بدانند چشمان بیدار فرزندان خمینی کبیر و فدائیان خامنه ای عزیز هرگز از راه امام منحرف نمی شوند و با تأسی به رهبر روشن ضمير و شجاع خود ، فرصت جولان به فریب خوردگان از قدرت و تزویر را نمی دهند.

از مسئولین امور انتظار داریم اولاً در مقابل انحراف پراکنی این عمله های فتنه هوشیارانه و مسئولانه تر برخورد نمایند و از آرمانهای نظامی جمهوری اسلامی و اندیشه های ناب معمار کبیر انقلاب فعالانه تر دفاع نمایند و ثانیاً ساحت مسئولیت های مقدس و ارزشمند خود را با میدان دادن به این ورشکستگان سیاسی آلوده و بی اعتبارننمایند.

ارسال نظر

     


-->