تذکر مهندس عباس پاپی زاده به وزیر جهاد کشاورزی - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
13th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th ژانویه 2015 ساعت 4:59 ب.ظ | کد خبر: 25432  

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

مهرداد بذرپاش و ضرغام صادقی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۳ دی) مجلس شورای اسلامی، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را به شرح ذیل قرائت کردند:

خانمحمدی نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در تذکری به وزیر ارتباطات و فناوری خواستارتوضیح علت پذیرش دانشجو به ویژه در مقطع دکتری در برخی از واحدهای دانشگاه آزاد بدون رعایت ضوابط شورای گسترش شد.

امیری کهنوج نماینده کهنوج به وزیر راه و شهرسازی نیز تذکر داد و بر تسریع در احداث باند دوم مسیر کهنوج- رودان و عملیات روکش آسفالت مسیر قلعه‌گنج به کهنوج  تاکید کرد.

عباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص ضرورت ضابطه‌مند کردن فعالیت‌های کارخانه‌های دولتی و نیمه دولتی در روستای همایل و همچنین سالم‌تر کردن فضای رقابت در این بخش تذکر داد و بر لزوم تامین وجه کارخانجات قند و شکر جهت پرداخت مطالبات چغندرکاران تذکر داد که این تذکر را عثمانی نماینده بوکان هم اعلام کرد.

مقتدایی  در تذکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی بر ضرورت برقراری تناسب بین نرخ سود و نرخ مالیات مصوب در اتحادیه صنف تعویض روغن با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد.

عزیزی نماینده شیروان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص علت واردات بی‌رویه شکر علیرغم وجود شکر فراوان در انبارهای کشور تذکر داد.

وی همچنین به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت توقف عملیات احداث راه‌آهن شیروان- مشهد- گرگان  تذکر داد و در تذکر به رئیس جمهور بر لزوم پرداخت مطالبات کشاورزان توسط کارخانه قند شیروان تاکید کرد.

عبدالرضا عزیزی و عباس مقتدایی نمایندگان شیروان و اصفهان در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواستار تسریع در ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس شورای اسلامی شدند.

عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواستار توضیح عدم تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی شد و نیز در تذکری به وزیر نیرو خواستار توضیح علت عدم مهار آبهای مرزی که از شیروان به سمت ترکمنستان جاری است شد.

مقیمی نماینده بهشهر در تذکر به وزیر نفت بر تسریع در پرداخت مطالبات کارگزاران حفاری شمال تاکید و در تذکر دیگر به وزیر آموزش و پرورش خواستار توضیح علت عدم به کارگیری نیروهای کارآمد در آموزش و پرورش استان مازندران شد.

سودانی نماینده اهواز به وزیر نیرو تذکر داد و بر لزوم تامین اعتبار برای رفع مشکلات آب شرب روستاهای شهرستان‌های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون تاکید کرد، وی همچنین به وزیر امور اقتصاد و دارایی تذکر داد و برلزوم صدور دستور به بانک‌های عامل به ویژه بانک سپه برای رفع مشکل اعطای تسهیلات به نیروگاه کوچک تولید برق در اهواز  تاکید کرد.

محمد دامادی نماینده مردم ساری در تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواستار توضیح علت عدم بهسازی جاده گوهرباران که تلفات بسیاری دارد، شد.

آقا محمدی نماینده خرم آباد نیز به وزیر نیرو در خصوص توضیح علت بی‌اطلاعی معاونان و زیر مجموعه وزارت نیرو به حقوق مردم در مورد تخصیص آب برای طرح ۴۰۰ هکتاری کاشت سیر تذکر داد.

 مهناز بهمنی نماینده سراب به وزیر نیرو جهت حل مشکل آبرسانی روستاهای منطقه سراب انجام و نصب توربین‌های بادی در منطقه ساعین سراب و همچنین به  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص عدم آنتن دهی تلفن همراه در روستاهای شهرستان سراب تذکر داد.

عباس پاپی زاده نماینده دزفول به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تاخیر در پرداخت پول خرید ذرت به کشاورزان دزفولی تذکر داد و همچنین بر صدور اسناد مالکیت دائمی  اراضی هیاتی دزفول  تاکید کرد.

اسفنانی نماینده فریدون شهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت عدم پرداخت میلیاردها تومان بهای چغندرقند کشاورزان شهرستان مربوطه تذکر داد.

نادر قاضی‌پور و عباس مقتدایی نمایندگان ارومیه و اصفهان به رئیس‌ جمهور ضرورت جلوگیری از هزینه کرد مبالغ مربوط به نجات دریاچه ارومیه در موضوعات غیرمرتبط به ویژه شائبه فعالیت‌های سیاسی خانه کشاورز در پوشش کارهای دولتی را متذکر شدند.

منظری توکلی نماینده  بافت،رابُر و اُرزوئیه  به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص پروژه فولاد بافت و اخراج کارگران تذکر داد.

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در تذکری به رئیس‌ جمهور عنوان کرد: ملت ایران همچنان منتظر اقدامات به عمل آمده در رابطه با موارد نام‌گذاری سال ۹۳ است.

گروسی نماینده شهریار به وزیر راه و شهرسازی تذکر داد و گفت:  پل ورودی شهرستان ۴۰۰ هزار نفری شهریار، قدس، ملارد ۴ سال است که نیمه‌کاره مانده و خواستار انجام اقدامات لازم در این خصوص شد.

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی به وزیر اقتصاد در مورد حذف یارانه تعداد زیادی از محرومان مرزنشین‌ شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود تذکر داد.

 بشیری نماینده پاکدشت به وزیر بهداشت و درمان در خصوص اقدامات فوری برای تامین نیرو در بیمارستان شهدای پاکدشت تذکر داد.

عباس مقتدایی و غلامحسین شیری نمایندگان اصفهان و هشترود به رئیس‌ جمهور ضرورت رسیدگی حداکثری به روستاهای کشور و تقویت جایگاه آن در ساختار اداری کشور را متذکر شدند.

مقتدایی همچنین  به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد و بر لزوم نظارت بر فعالیت چاپخانه‌ها و پرداخت مطالبات چغندرکاران و کشاورزان تاکید کرد.

عزیزی نماینده شیروان به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد و خواستار توضیح علت واردات بی‌رویه شکر با وجود موجودی در انبارها  شد و در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی بر پرداخت مطالبات کشاورزان و خرید تضمینی کشمش در برخی از استان‌ها تاکید کرد و همچنین در تذکر  به وزیر آموزش و پرورش بر ارائه به موقع لایحه رتبه‌بندی معلمان و تعیین تکلیف معلمان پیش دبستانی تاکید کرد.

سامری نماینده خرمشهر به رئیس جمهور تذکر داد و خواستار توضیح علت آلودگی‌های زیست محیطی در شهرستان خرمشهر و استان خوزستان شد.

دامادی نماینده ساری به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی تذکر داد و بر پوشش بیمه کشاورزان و توجه به آنان در قانون بودجه تاکید کرد و همچنین در تذکر به وزیر بهداشت و درمان بر اتخاذ تدبیر برای رفع مشکل هزینه بالای بیماران سرطانی تاکید کرد و به  وزیر رفاه در خصوص علت عدم پرداخت حقوق بازنشستگان صنعت فولاد متذکر شد.

درویش‌پور نماینده ایذه به وزرای رفاه و آموزش و پرورش در خصوص رسیدگی به وضع تأمین اجتماعی خوزستان و توجه به معیشت معلمان و کارکنان آموزش و پرورش و تسریع در ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان تذکر داد.

قاضی‌پور نماینده ارومیه به رئیس جمهور در خصوص  ضرورت جلوگیری از هزینه کرد منابع احیای دریاچه ارومیه در بخش‌های نامرتبط تذکر داد.

میرگلو بیات نماینده ساوه به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص  نبود پوشش موثر تلفن ثابت و همراه در روستاهای ساوه و زرندیه تذکر داد و همچنین  به وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در خصوص عدم پرداخت حقوق ۲ هزار کارگر شرکت‌های ساوه به دلیل عدم حل مشکلات این واحدهای صنعتی متذکر شد.

پشنگ نماینده خاش به وزیر فرهنگ و ارشاد در خصوص عدم رعایت عدالت در مورد صدور مجوز نشریات و به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص  نبود امکانات بهداشتی در شهرستان خاش و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم رسیدگی به نیازهای عشایران تذکر داد.

امیرآبادی نماینده قم به وزیر راه تذکر داد وبر لزوم رسیدگی به راه‌آهن شهری قم تاکید کرد.

موسوی نماینده اهواز به وزیر نفت تذکر داد و خواستار توضیح علت عدم پرداخت مطالبات شرکت حفاری شمال شد.

حسن‌نژاد نماینده جلفا به وزیر علوم تذکر داد و بر  لزوم برخورد با مدرک فروشی در دانشگاه‌ها به خصوص در دانشگاه آزاد تاکید کرد./

خانه ملت

ارسال نظر

     


-->