تزریق واکسن جدید پنجگانه پنتاوالان در دزفول آغاز شد + تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
22nd، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 22 nd نوامبر 2014 ساعت 12:06 ب.ظ | کد خبر: 23087  

تزریق واکسن پنجگانه پنتاوالان به نوزادان و کودکان از روز شنبه با برگزاری آیینی در مرکز بهداشت شماره سه دزفول آغاز گردید.

 امام جمعه دزفول در این مراسم  طی سخنانی گفت : تولید واکسن پنتاوالان اقدام بزرگ دولت یازدهم است که با رویکرد بسیجی و روحیه بسیجی دولت اجرا شد. حجت الاسلام ‘سیدمحمد علی قاضی’ تهیه این واکسن را یک اقدام بسیجی وار دانست و برای مسوولانی که برای پیشرفت کشور گام برمی دارند آرزوی موفقیت نمود.

امام جمعه دزفول همچنین در این رابطه افزود :امام خمینی(ره) باور ما می توانیم را به ملت ایران القا کرد و این باور در راستای قطع وابستگی به بیگانگان اینک به یک فرهنگ در کشور تبدیل شده است.

وی ضمن تقدیر از اقدامات دولت تدبیر و امید در جهت بهبود و ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی جامعه تصریح کرد : سلامت جامعه لازمه رشد و پیشرفت می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین  قاضی دزفولی سلامت را از ضرورت های حیاتی کشور برشمرد و گفت:این اقدام دولت یازدهم در راستای اقتصاد و فرهنگ ،با عزم ملی و مدیریت جهادی محقق گردید. رییس مرکز بهداشت دزفول نیز در این مراسم در باره این واکسن جدید گفت:با تزریق واکسن پنجگانه پنتاوالان کودکان در برابر بیماری های کشنده ای چون دیفتری ، کزاز ، سیاه سرفه ، هپاتیت ب و باکتری هموفیلوس آنفولانزا ایمن می شوند.

‘ بیتا چاییده’ با اشاره به فعالیت های مراکز بهداشتی دزفول گفت:با اقدامات صورت گرفته پوشش واکسیناسیون کودکان در دزفول از ۹۸ درصد نیز فراتر رفته و درصد اندک باقیمانده نیز مربوط به جمعیت عشایری است.

وی از پوشش  ۱۰۰درصدی واکسن (ب ث ژ ) و کزاز در دزفول خبر داد.

در این آیین واکسن پنتاوالان به سه کودک دزفولی تزریق شد.

واکسن واکسن1 واکسن2 واککسن

ایرنا

ارسال نظر

     


-->