پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

تعریف انتخابات آزاد در بیان فرماندار دزفول!

به گزارش دزمهراب از پایگاه خبری انصارحزب الله دزفول:  فرماندار دزفول گفت: ما در زمان قانونی لیست ۴۵ نفری خود را به هیئت نظارت انتخابات فرستاده و نهایتاً شب گذشته ۱۹ نفر از احراز صلاحیت خود هیئت نظارت انتخابات کسب کردند.از بین دو گروه مطرح اصول گرایان و اصلاح طلب، عمدتا اطلاح طلبان از چرخه انتخابات خارج شده اند که جای تاسف دارد و ما فکر می کنیم این به آزاد بودن انتخابات لطمه خواهد زد و این موضوع ما را با انتخاباتی زنده و پرشور فاصله میدهد.در مجموع ۲۶ نفر از چرخه انتخابات خارج شده اند که از این تعداد ۱۴ نفر رد صلاحیت و ۱۲ نفر عدم احراز آنها صورت گرفته است.

طبق گفته خود فرماندار از 45 نفر 26 نفر توسط هیئتهای نظارت یا ردصلاحیت شده اند و یا عدم احراز صلاحیت، شورای اصلاح طلبان دزفول رسماً اعلام کرد که در بین این تعداد فقط 4 نفر کاندیدای اصلاح طلبان هستند و از این 4 نفر نیز در جلساتی که در کتابخانه دکتر پورمهدی برگزار می شد دعوت می شد و آنان نیز سخنانی ایراد کردند؛حال سئوال این است 4 نفر از 26 نفر می شود عمده؟!

 این که انتخابات را دو قطبی کنیم و بعد نتیجه بگیریم که چون فلان قطب نیست پس دیگر انتخابات آزاد نیست سخنی بی اساس است چرا که لااقل در دزفول مردم به دنبال این خط کشی های حزبی نیستند و بلکه مردم به تشخیص خود و شناخت از کاندیداها رأی خود را پای صندوق رأی می اندازند. در حال حاضر 19 نفر حاضر هستند و این سخنان به نوعی بی احترامی به بقیه کاندیداهای حاضر می شود و در ضمن هنوز قانون برای اعتراض ردشدگان و عدم احراز صلاحیتها راه را باز گذاشته است.

پس جناب فرماندار از هم اکنون انتخابات آتی را تخریب نفرمایید! این سخنان باعث دلسردی در مردم نمی شود،بلاخره هنوز که پایان راه نیست  و نتیجه نهایی را شورای نگهبان اعلام خواهد کرد.

در ثانی اینکه هیئهای اجرایی اکثریت را تاییدصلاحیت کردند دلیل می شود که هیئتهای نظارت نیز آنان را تایید کنند،پس قانون چه می شود؟! آیا اگر کسی که با اصل ولایت فقیه مشکل داشت انتظار دارید که تایید بشود؟ابراز تأسف آقای آصفی در جایگاه حقوقی فرماندار برای اصلاح طلبان جانبه داری ایشان از یک حزب سیاسی نیست؟!

لااقل قدری تحمل می کردند تا نتایج نهایی اعلام می شد بعد ابراز تأسف و سخن از ناامیدی و عدم انتخابات آزاد می زدند! آقای فرماندار بهتر بود می گذاشتند تا نتایج نهایی می شد و بعد اعلام دلسوزی برای عمده اصلاح طلبان!! می کردند.

یقینا جناب آصفی می دانند که عدم انتخابات آزاد اتهامی است که سالهاست دشمنان این مرز و بوم بر علیه کشورمان مطرح می نمایند!

البته شاید ایشان موظف به اجرای دیکته مسئولان بالاتر باشند،بهرحال از زمان ثبت نام ها فله ای بسیری از اصلاح طلبان می شد پیش بینی کرد که اینها بر این روزها برنامه دارند و جالب اینکه این هجمه به نهاد شورای نگهبان و هیئتهای نظارت این بار از نهادهای دولتی و اجرایی انتخابات کلید زده شد و باید خدمت آقای فرماندار دزفول عرض کنیم که این نکته تأسف دارد! 

عزیزی که رزمنده و جانباز است در پیامی نوشت:تاریخ تکرار می شود! او درست نوشت این هجمه ها در دوران اصلاحات هم بود و همین روش ها که حالا دیگر نخ نما شده است. 

یکی از فعالان فرهنگی شهرمان نوشت:استاندار سازی کوک کرد و حتماً اکنون نوبت فرمانداران است تا بنوازند!

 

اخبار مرتبط