پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

تعمیر و نوسازی گنبدطلای حرم حضرت علی (ع) به خوزستان محول گردید

دزمهراب: مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: تعمیر و نوسازی گنبد طلای حرم حضرت علی (ع) به استان خوزستان محول شده است.

به گزارش دزمهراب حجت الاسلام سید محمود موسوی پیش از خطبه های نماز جمعه اهواز در محل مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اهواز بیان کرد: از ابتدای محرم امسال، خوزستان شروع به آماده کردن کارگاه مرمت و نوسازی گنبد حرم حضرت علی (ع) کرده و از ابتدای بهمن نیز کار تعمیر گنبد حضرت امیر مومنان علی (ع) آغاز می شود.
وی افزود: گنبد 650 مترمربع است که 10 هزار خشت طلا دارد و طلای مورد نیاز برای تعمیر گنبد از محل وقف تامین می شود.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان بیان کرد: کار مهندسی ، تعمیر و نیروی کار توسط خوزستان تامین می شود و متولی اصلی این کار بزرگ مردم هستند.
وی اظهار کرد: برای انجام این کار به کمک نقدی و نیروی فنی نیاز است که انتظار می رود مردم خوزستان در این کار بزرگ مشارکت داشته باشند.
وی گفت: ساخت صحن حضرت زهرا (س) در حرم امام علی (ع) با 220 هزار مترمربع در سه بخش شبستان، عمومی و فضاهای جانبی نیز توسط خوزستان در حال انجام است که در آینده ای نزدیک تکمیل خواهد شد.
وی همچنین در ادامه با اشاره به شهادت شیخ نمر باقر النمر افزود: از جمله خواسته این شهید بزرگ، آزادی کلام مومنان، رسیدگی به قبرستان بقیع و به رسمیت شناختن مذهب شیعه در عربستان بود.
حجت الاسلام موسوی گفت: آل سعود به دلیل ترس از تبدیل شدن شیخ نمر به سید حسن نصرا…، آزادی کلام، شکست گروه های وابسته به عربستان و جنگ قدرت در بین شاهزادگان آل سعود وی را به شهادت رساند که تاوان کار خود را پس خواهد داد.
وی اظهارکرد:حمایت عربستان از وهابیت برای دنیا روشن است و جوانان دنیای اسلام باید بیدار باشند و با ظلم و ستم رژیم آل سعود آشنا شوند.
حجت الاسلام موسوی افزود: عربستان سعی دارد با ارزان کردن قیمت نفت به ایران ضربه وارد کند و نهایت ظلم و ستم خود را با اینگونه رفتارها نشان می دهد.

اخبار مرتبط