17th، ژوئن 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th ژوئن 2014 ساعت 11:49 ب.ظ | کد خبر: 16664  

مراسم رونمایی از تقریظ امام خامنه‌ای بر کتاب «من زنده‌ام»، شامل خاطرات معصومه آباد از روزهای دفاع مقدس، عصر امروز، 27 خرداد ماه، با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
متن تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «من زنده‌ام» به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
کتاب را با احساس دوگانه اندوه و افتخار و گاه از پشت پرده اشک خواندم و بر آن صبر و همت و پاکی و صفا و بر این هنرمندی در مجسم کردن زیبائی‌ها و رنج‌‎ها و شادی‌ها آفرین گفتم. گنجینه یادها و خاطره‌های مجاهدان و آزادگان، ذخیره عظیم و ارزشمندی است که تاریخ را پربار و درس‌ها و آموختنی‌ها را پرشمار می‌کند. خدمت بزرگی است آنها را از ذهن‌ها و حافظه‌ها بیرون کشیدن و به قلم و هنر و نمایش سپردن.
این نیز از نوشته‌هایی است که ترجمه‌اش لازم است. به چهار بانوی قهرمان این کتاب و بویژه نویسنده و راوی هنرمند آن سلام می‌فرستم.

111

«من زنده‌ام»، مجموعه خاطرات معصومه آباد از روزهای کودکی تا زمان اسارتش در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق است که سال گذشته برای اولین‌بار روانه بازار کتاب شد. 116 صفحه نخست این اثر به روایت روزهای کودکی، شرح خانواده و وقایع این دوران بر راوی می‌گذرد و پس از آن رخدادهای جنگ از نگاه آباد و سپس اسارتش در دست نیروهای بعثی روایت می‌شود.
این کتاب در 555 صفحه منتشر شده که طی یک‌سال به چاپ چهل و یکم رسیده است. از این نظر «من زنده‌ام» یکی از آثار پرمخاطب و جذاب در حوزه دفاع مقدس در سال گذشته بوده است. این کتاب در هشت فصل با عناوین کودکی، نوجوانی، انقلاب، جنگ و اسارت، زندان الرشید بغداد ، انتظار، اردوگاه موصل و عنبر و عکس و اسناد به چاپ رسیده است. امام خامنه ای به تازگی تقریظی بر این اثر نوشته‌اند که قرار است در هفته آینده رونمایی شود. انتشارات بروج که چاپ این اثر را برعهده دارد، در نظر دارد تا در چاپ جدید، کتاب را به همراه تقریظ امام خامنه‌ای روانه بازار نشر کند.
در حاشیه برگزاری این مراسم از 42 نویسنده دفاع مقدس تقدیر شد. در این مراسم از نویسندگان کتاب‌های «فرمانده من»‌،‌ «جنگ پابرهنه»،‌ «نونی صفر»،‌«اردوگاه انور»،‌ «یاد یاران»‌، «سفر به قبله‌ها»،‌ «هنگ سوم»،‌ «قصه فرماندهان»،‌ «جشن حنابندان»،‌ «تیپ 83»‌، «پرواز شماره 22»،‌ « خداحافظ کرخه»،‌ «شانه‌های زخمی خاکریز»،‌ «زنده باد کمیل»‌، «جنگ خیابانی»،‌ «فرهنگ جبهه»،‌ «تپه‌های لاله سرخ»،‌ «جدال در زیویه»،‌«مقتل»‌، «جاده‌های خلوت جنگ»‌، «نقطه رهایی‌، «خط فکه»‌،‌«گزارش یک بازجویی»،‌ «عبور از آخرین خاکریز»،‌ «پابه پای باران»،‌ «مدال و مرخصی»‌، «دسته یک»،‌ «ضربت متقابل»،‌ «همپای صاعقه»،‌ «یادداشت‌های ناتمام» و…با اهدای تقریظ به دستخط رهبر انقلاب به همراه هدایایی تجلیل شد. همچنین تعدادی از تقریظ‌های مقام معظم رهبری در قالب نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

     


-->