تلاش های دلنشین در دزفول که شاید کمتر دیده شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
8th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 8 th نوامبر 2014 ساعت 1:07 ب.ظ | کد خبر: 22582  

پایگاه خبری”پلاک”  در نوشته ای  به تقدیر از برخی دست اندرکاران عزاداری محرم دزفول پرداخته  است  که در ادامه  این مطلب آمده است:

۱- عزاداریهای مردم در دو روز تاسوعا و عاشورا به پایان رسیده بود ، خیابانها و کوچه های شهر مملو از لیوانهای یکبار مصرف و ته مانده های پذیرایی از هیأت بود،نیروهای زحمت کش شهرداری بلافاصله وارد عمل شدند کار نظافت را آغاز کردند، یکساعت از عبور آخرین دسته عزا گذشته بود که دیگر اثری از آن ته مانده پذیرایی ها در خیابانها دیده نمی شد، شهر آب و جارو شد و آماده برای روزی دیگر . اما چه خوب می شد که خود مردم نیز بعد از مراسم در نظافت همت می کردند.بهرحال این تلاش کارگران شهرداری جای تقدیری داشت.

۲- معاونت فرهنگی شهرداری امسال جور دستگاههای فرهنگی دیگر شهر را کشیده بود و اقدامات فرهنگی خوبی را انجام داده بود از چاپ کتابچه ای با طراحی زیبا در خصوص محرم و تصاویری از عزاداری مردم دزفول و نیز نصب بنرهایی در سطح شهر با مضامینی فرهنگی . نصب بنر عزاداری رزمندگان دزفولی در میدان روبند بسیار زیبا بود. همچنین تابلوهایی که در خصوص ۱۳آبان و تطبیق شمر زمان در این روزها در شهر نصب شده است نیز زیبا و قابل تقدیر است .

۳- نیروهای انتظامی و نیز سربازان ارتش واقعاً در این دو روز پرتلاش عمل می کردند، که تنها کلامی که می توان نوشت این است که بنویسیم: اجرتان فقط با صاحب این روزها.

۴- بسیجیان نیز که در هر مراسمی مخلصانه حضوری فعال دارند، این روزها نیز در کنار نیروی انتظامی تلاشهایشان قابل تقدیر بود.

۵- امسال نیز همچون سنوات قبل عده ای از جوانان شهر دست بکار شده بودند تا مراسم دو روز تاسوعا و عاشورا را رسانه ای کنند و این عرض ارادت به ساحت مقدس خاندان رسول الله را از امواج اینترنت جهانی نمایند،سایتهای خبری : دیدنا، دزان ان، روناش و هنردز . انشاالله همانگونه که در ثبت لحظه های عزاداری مردم تلاش کردند ،تلاشهای این عزیزان به ثبت در دفتر الهی بینجامد.

۶- آمادگی آرژانس دزفول و نیز آتش نشانی ، عملیات برق دزفول در این روزها  نیز قابل سپاس بود .

ارسال نظر

     


-->