پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

تنظیم نامه برای قوه قضائیه/جلوگیری از مصادره امور دولتی به اسم کاندیداهای انتخاباتی / کلنگ زنی پالایشگاه در آذرماه /گلایه های دلسوزانه فرمانده سپاه

به گزارش دزمهراب صبح امروز یکشنبه جلسه شورای اداری شهرستان دزفول در فرمانداری ویژه دزفول برگزار گردید.

IMG_0431

امام جمعه دزفول در این جلسه شهادت شهید هیودی را تبریک و تسلیت گفت و افزود: همه ی ما مکلف هستیم به خانواده های شهدا خدمت کنیم و باید خانواده های شهدا را دعوت به صبر و اجر کرد؛ شهید متعلق به اسلام، کشور و ولایت است و هیچ کس نباید شهید را به نفع جریان، گروه و حتی شهر خاصی مصادره کند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی تصریح کرد: تشکر دارم از سربازهای گمنام امام زمان(عج) و همه ی آنهایی که با همکاری هم موفق به دستگیری تروریست ها شدند و این فتح بزرگی برای شهرستان است چرا که اینها دزفولی را هدف کرده بودند که لنگر امنیت در استان است.

وی ادامه داد: حال دیگر نوبت قوه قضائیه است که با سرعت و قاطعیت این تروریست ها را که باعث ناامنی در جامعه میشوند محاکمه و سپس مجازات کند.

امام جمعه دزفول با تاکید بر انسجام و هماهنگی بین مسئولین در انجام امور، اظهار داشت: اگر انسجام و هماهنگی باشد دشمن دیگر نمی تواند نفوذ کند و همه ی مسئولین باید ید واحد در مقابل دشمن باشند. یکی از توطئه های دشمن این است که خودمان را به خودمان واگذار کند تا بتواند آن هجمه ی فرهنگی و نفوذ را انجام دهد.

IMG_0440

حجت الاسلام قاضی دزفولی همچنین گفت: تلاش نیروهای انتظامی، دادستانی و دادگستری جهت برخورد با مفاسد اخلاقی در باغات اطراف شهر قابل تقدیر است؛ باغات اطراف شهر نباید فرصتی برای افراد فاسق بشود که فساد را به دزفول بیاورند و باعث بدنامی شهر ما بشوند.

وی با اشاره به برخی گزارش‌های رسیده مبنی بر زمین‌خواری در دزفول، گفت: زمین‌خوارهای فرصت‌طلب در اثر کم‌توجهی برخی مسئولان زمین‌های مردمی را تصرف می‌کنند که مسئولان و دستگاه‌ها باید با جدیت هرچه تمام‌تر جلوی این اقدامات را بگیرند.

امام جمعه دزفول به مسئله زورگیری ها و سرقت ها نیز اشاره ایی داشت و گفت: این موضوع باعث ناامنی و رعب و وحشت مردم در شهر شده است و نمیشود دست روی دست گذاشت و مردم از ما انتظار دارند. بنا بوده است نامه ایی برای رئیس قوه قضائیه نامه ایی تنظیم بشود که ما برای امنیت مردم که مهم ترین مطالبه ی مردم است تلاشی کرده باشیم.

IMG_0426

همچنین فرماندار ویژه دزفول در این آیین، با اشاره به نزدیک بودن به دو انتخابات در سطح کشور، گفت: مردم به دنبال خدمتگزار میگردند و هر کاندید سعی می کند خود را خدمتگذار تر نشان دهد. آنچه که معولا در این عرصه مورد بهره برداری قرار میگرد خدماتی است که دولت می تواند عرضه بکند چون هیچ یک از کاندیدها این توان را از خود ندارد که بتواند سرمایه گذاری کنند مگر از مسئولین تراز اول کشور باشند.

حبیب الله آصفی افزود: مدت زیادی است  برخی ازکاندیدها در دزفول در تلاش اند کارهای دولت را به نام خود منصوب کنند. تاکید میکنم که کارهای اقتصادی که در دزفول در حال انجام، بالای پنج هزار میلیارد قطعی است و متعلق به دولت است.

وی تصریح کرد: امیدوارم که در آذر ماه کلنگ پالایشگاه دزفول را با 22 هزار میلیارد تومان و با سرمایه گذاری سه کشور خارجی و یک شرکت ایرانی به زمین بزنیم، همچنین این پالایشگاه نفت و گاز میباشد که با فرآوری آن 9میلیون بشکه گاز و حدود 75هزار بشکه نفت سبک میباشد که انقلابی در شهرستان دزفول است.

آصفی ادامه اداد: این پالایشگاه نیز متعلق به دولت است که هیچ یک از کاندیدهای دزفول هیچ گونه فعالیت و کمکی در این زمینه انجام ندادند و بعضاً حتی کارشکنی هایی نیز صورت گرفته است؛ پس بنابراین کار دولت را نباید کسی مصادره بکند و ما نباید بگذاریم افکار عمومی جامعه به سمتی برود که وظیفه دولت را به اسم کاندیدها نوشته شود.

معاون استاندار خوزستان خاطر نشان کرد: سازمان بازرسی کل کشور،بازرسی استانداری،بازرسی فرمانداری و شورای نگهبان فعالیت های ادارات شهرستان را رصد میکنند لذا بیش از پیش هوشیاری خود را حفظ و اجازه ندهید کسی از این خدمات دولت بهره برداری انتخاباتی بکند.

IMG_0462

وی همچنین در خصوص معضل کمبود زمین برای کارخانه‌های صنعتی عنوان کرد: ده‌ها قطعه زمین در دزفول برای صنعت واگذار شده اما برخی از مالکان این زمین‌ها با وجود اینکه بیش از ۱۰ سال از اخذ مجوز آنها می‌گذرد هیچ‌گونه اقدامی در این زمین‌ها انجام نداده‌اند که ما اکنون برای اولین بار است با تشکیل یک کمیسیون از طریق جهاد کشاورزی و کمیسیون ۳۱ و ۳۲ در حال لغو این مجوزها هستیم.

فرماندار شهرستان دزفول با بیان اینکه در برخی از این زمین‌ها هیچ‌گونه اقدامی صورت نگرفته است، افزود: به‌شدت در حال پیگیری و لغو این مجوزها هستیم و هیچ‌گونه کوتاهی و بخششی در قبال این افراد نخواهیم داشت تا بتوانیم زمین‌های مذکور را به کارخانه‌های فعال در جهت توسعه آنها واگذار کنیم چرا که این زمین‌ها سرمایه مردمی و دولتی است.

آصفی گفت: لیستی از این زمین‌ها تهیه‌شده و ما به ترتیب این رویه لغو مجوز و سد مالکیت زمین‌هایی که صرفاً به اسم کارخانه خریداری شده را ادامه خواهیم داد و باوجود اینکه فشار زیادی بر روی فرمانداری تحمیل شده عقب‌نشینی نخواهیم کرد چرا که هم جرات داریم و هم اینکه وابستگی به جایی نداریم.

IMG_0434

در این جلسه همچنین فرمانده سپاه ناحیه دزفول با انتفاد از برخی ادارات و نهاد ها گفت: تا اتفاقی می‌افتد همه ادارات بسیج شده و کمک می‌کنند، ولی چرا در جریان معمول اینگونه نیست؟

سرهنگ محتشمی راد افزود: برای مساعدت‌های زیر یک میلیون تومان برخی ادارات ما را به مرکز استان پاس می‌دهند که این دو موضوع است یا اینکه دیگران را کم اطلاع قلمداد می کنند و یا شایسته موقعیتشان نیستند که این رفتار صحیح و زیبنده ی عزیزان نیست.

وی خاطر نشان کرد: همه ی شهرستان ها حمایت و مساعدت می کنند چرا که  این مساعدت‌ها برای کمک به تامین امنیت، آمادگی رزم و پیشگیری از حوادث ناگوار برای شهرستان، منطقه و نظام است.

فرمانده سپاه ناحیه دزفول همچنین گفت: هرگاه برنامه هایی عمومی برگزار میشود انتظار این است که همه کمک و حداقل حضور پیدا بکنند. همبستگی و مدیریت شهری بین مسئولین پیشبرد موضوعات و امورات شهری را به دنبال دارد.

سرهنگ عبدالامیر محتشمی راد خواستار برگزاری ماهانه جلسه شورای اداری شهرستان شد و اذعان نمود: همه ی ما نیازمند تذکر و موعظه هستیم و این باید یک روندی باشد که هر ماه جلسه شورای ادارای برگزار بشود.

وی همچنین گفت: بنده درخواست میکنم از همه ی مسئولین مربوطه که در گلزار شهداء به هیچ وجه اجازه دفن متوفی را حال هر نسبتی که با شهید داشته باشد نباید بدهند و درست نیست. این اگر باب بشود در آینده ایی نه چندان دور دیگر گلزار شهدایی دیده نمی شود پس اجازه دهید قطعه شهدا برای نسل های آینده نمایان بماند.

محتشمی ‌راد با اشاره به برگزاری همایش شعر دلسوختگان وصل که به نام مقاومت و الف دزفول در دانشگاه تهران، بیان کرد: برای همبستگی و مدیریت شهری که موجب هم افزایی و پیشبرد امور شهری می شود انتظار می‌رفت تا وسیله ایاب و ذهاب ایی پیش بینی میشد تا جمع قابل توجهی از شهروندان، مسئولان، شاعران و معتمدان شهر در این همایش حضور پیدا میکردند تا شاهد برنامه ایی باشکوه تر در پایتخت بودیم.

IMG_0466

جمال‌الدین برفر مدیر آبفای دزفول نیز در سخنانی کلیپ منتشر شده در فضای مجازی که کیفیت آب شُرب دزفول را زیر سوال برده بود، تکذیب و در این زمینه توضیحاتی ارائه داد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: مشکل کمبود اعتبارات، بودجه، فروش نفت و تحریم در سالهای گذشته در کشور مضاعف شده که تنها راحل آن چاره اندیشی خودمان در داخل است. همکاری انسجام و برگزاری چنین جلساتی می تواند خیلی از مشکلات را برطرف بکند.

عباس پاپی زاده افزود: مسائلی همچون سرقت و کیف قاپی و امثال انها که می توان از آنها به عنوان ناامنی محله ایی یاد برد، تمامی نهاد ها می توانند به نیروی انتظامی و بسیج کمک کنند و حتی میشود از ظرفیت بسیج نسبت به گذشته بیشتر استفاده شود.

IMG_0467

در پایان این جلسه شکرالله قارم بعنوان بخشدار جدید چغامیش،هوشنگ عبداللهی به عنوان بخشدار شهیون ،رضا جوروند بعنوان سرپرست اداره کتابخانه های عمومی دزفول و فائز فائزی بعنوان سرپرست اداره اوقاف وامور خیریه دزفول و همچنین امیر عیسی زاده بعنوان معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول معرفی شد.

اخبار مرتبط