پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی دزفول + تصاویر

دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم/ دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است+ تصاویر

به گزارش دزمهراب به نقل از  دزفول امروز: صبح امروز دوشنبه، ۱۸ اسفندماه با حضور دکتر امامی رضوی قائم مقام وزیر بهداشت ، نماینده مردم شوش در مجلس، معاون توسعه استاندار خوزستان، نماینده ولی فقیه در دانشگاه های استان و بسیاری از مسئولین استانی و شهرستان دزفول، مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی دزفول در سالن غدیر این دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام شفیعی: دکتر صائمی خدمات ارزشمندی را ارائه داده است

حجت الاسلام و المسلمین “سید محسن شفیعی” نماینده ولی فقیه در دانشگاه های استان خوزستان، کارهای صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان در کشور را بسیار بزرگ دانست و گفت: به هر گوشه ای از کشور بروید، نمادی از حضور وزارت بهداشت را خواهید دید.

وی با اشاره به تاسیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول، گفت:با ایجاد این دانشگاه بار سنگین بهداشتی درمانی شمال خوزستان به این دانشگاه سپرده شده و با تلاش مدیران همچنان در مسیر توسعه در حال حرکت است.

حجت الاسلام شفیعی با تقدیر از خدمات دکتر صائمی رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی دزفول، گفت: دکتر صائمی خدمات ارزشمندی را ارائه داده و سهمی از این پیشرفت های دانشگاه را به نام خود ثبت کرده است.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه های استان خوزستان، ادامه داد: رسم جوانمردی این است که کسی که باری را بر دوش گرفته، همه به کمک او بیایند.

وی با بیان اینکه بعد از توحید، کاری بالاتر از کسب رضایت مردم وجود ندارد، ابراز داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری، باید مسئولین تمام تلاش خود را انجام دهند تا موجب کسب رضایت مردم شوند.

IMG 06971 دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم/ دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است+ تصاویر

قائم مقام وزیر بهداشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، ۱۵ درصد از سهم پرداختی مردم کاهش یافته است

دکتر “سید حسن امامی رضوی” قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاهها، گفت: محیط دانشگاه محیط رشد و توسعه انسانی است و دانشگاه ها باید انسانهای واقعی را تحویل جامعه دهند.

وی، افزایش سطح سلامت مردم، حفاظت مالی مردم در مقابل هزینه های سنگین درمانی و افزایش سطح رضایت مندی مردم را سه هدف ازاهداف نظام سلامت عنوان و گفت: به همت دولت یازدهم، هدف دوم که کاهش هزینه های درمانی مردم است تحقق یافته است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاهها، با بیان اینکه پیش از اجرای طرح تحول سلامت، مردم مجبور به پرداخت ۵۳ درصد هزینه های درمانی بودند، ابراز کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، ۱۵ درصد از سهم پرداختی مردم کاهش یافته که این شیب کاهش هزینه های درمانی بی سابقه است.

دکتر امامی رضوی، ادامه داد: رسیدن به دو هدف، افزایش سطح سلامت مردم و افزایش سطح رضایت مندی مردم نیاز به تلاش بیشتر دارد و امیدواریم در ادامه طرح تحول نظام سلامت، این اهداف نیز محقق شود.

وی خواستار ادامه سرعت پر شتاب توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول توسط دکتر پریدار، رئیس جدید این دانشگاه شد و ابراز کرد: باید از همه توانمندی های مجموعه برای پیش برد بیشتر دانشگاه استفاده شود.

 IMG 0717 دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم/ دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است+ تصاویر

حجت الاسلام قاضی: تبدیل دانشکده به دانشگاه در مدت زمانی کمتر از دو سال معجزه بود

حجت الاسلام و المسلمین “سید محمدعلی قاضی دزفولی” نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول، دکتر صائمی را فردی خدوم و تلاشگر توصیف گفت: تاسیس و راه اندازی دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی دزفول، انتظار مردم دزفول بود که پس از سالها محقق و پنج سال پیش با پیگیری های فراوان مسئولین، مجوز دانشکده علوم پزشکی دزفول صادر و راه اندازی شد.

امام جمعه دزفول، تبدیل دانشکده به دانشگاه در مدت زمانی کمتر از دو سال را معجزه دانست و ابراز کرد: در این مدت کارهای علمی و خلاقانه زیادی برای توسعه و پیشرفت دانشگاه صورت گرفته که قابل تقدیر است.

وی افزود: اعطای دانشگاه علوم پزشکی به دزفول، یکی از خدمات بزرگ نظام و دولت به مردم دزفول است که موجب تحول در حوزه بهداست و درمان شده و خدمات بزرگی را تا کنون ارائه داده است.

رئیس مجمع خیرین سلامت دزفول، با تقدیر از خدمات ارزشمند دکتر صائمی، دکتر پریدار را از شخصیت های علمی دزفول توصیف و خاطر نشان کرد: بهداشت و درمان مطالبه عمومی و مربوط به مصالح کل جامعه است که باید هر کس با هر دیدگاه و سلیقه ای به این امر کمک کند.

حجت الاسلام قاضی با اشاره بر فراهم کردن زمینه برای فعالیت خیرین بویژه در حوزه سلامت، ادامه داد: مجمع خیرین سلامت شهرستان دزفول یکی از قویترین مجمع های خیرین سلامت در کشور است و همه باید در این مسیر کار کنند.

وی با تاکید بر استقلال دانشگاه، اظهار کرد: نباید اجازه داد تا دانشگاه دچار حاشیه و از مسیر علمی خود خارج شود.

 IMG 8984 دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم/ دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است+ تصاویر IMG 0750 دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم/ دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است+ تصاویر

معاون استاندار خوزستان: تحقق ۲۵ درصدی قول وزیر بهداشت تا روزهای آینده

“علی عماد” معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری خوزستان، اجرای طرح تحول نظام سلامت را مدیون مدیریت مدبرانه رهبر انقلاب به دلیل ابلاغ سیاستهای کلی نظام سلامت دانست و بیان کرد: از آغاز طرح تحول سلامت در اردیبهشت ماه، تا کنون سه مرحله از آن اجرا و مرحله چهارم آن که مربوط به آموزش نیروهای متخصص است که تکمیل کننده مراحل قبلی است.

وی طرح تحول سلامت را معجزه و کاری عظیم توصیف و گفت: این طرح موجب کاهش شدید هزینه های درمانی شده و خانواده هایی که پیش از این به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه های درمان درد را تحمل و با همان درد از دنیا می رفتند، با اجرای این طرح به مراکز درمانی روی آورده اند و افزایش اشغال تخت های بیمارستان بعد از اجرای این طرح تائید کننده آن است.

عماد، با بیان اینکه ارزیابی های صورت گرفته از شخصیت های مختلف در سراسر کشور نشان از رضایتمندی بالا از این طرح دارد، ابراز کرد: باید به آموزش های عمومی سلامت توجه بیشتری شود تا با اجرای برنامه های آموزشی در سطح جامعه شاهد کاهش مبتلایان به بیماری ها باشیم.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری خوزستان، با اشاره به هجوم ریزگردها به خوزستان و تصمیمات اخذ شده در استان با حضور وزیر بهداشت، حاطر نشان کرد: افزوده شدن ۱۰۰ آمبولانس به مراکز بهداشتی درمانی استان یکی از این تصمیمات بود که طی چند روز آینده ۲۵ دستگاه وارد استان خواهد شد.

معاون استاندار، خود را حامل سلام و پیام تشکر استاندار خوزستان از زحمات دلسوزانه دکتر صائمی اعلام و گفت: برای دکتر پریدار نیز که از فرزندان این شهرستان هستند نیز آرزوی موفقیت داریم.

IMG 07801 دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم/ دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است+ تصاویر

دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم

دکتر “عبدالرحیم صائمی نیا” رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه ۱۶۸۰ روز از لطف خدا به دزفول در مورد تاسیس دانشکده علوم پزشکی دزفول می گذرد گفت: در روزی که افتتاحیه گرفته شد، ریزگردها تمام شهر را گرفته بود و گرد و غبار شدید موجب لغو پرواز معاون وزیر شد و امروز در روز تودیع، باران رحمت در این دیار می بارد.

وی ههمچنین در ادامه  گفت: زمانی که خانم دکتر دستجردی وزیر پیشین بهداشت، این مسئولیت را به ما محول کرد، ماموریت دادند تا این کار بزرگ را در دزفول انجام دهیم. باید می ساختیم، حر کت می کردیم و حاشیه ها را برمی داشتیم.دکتر صائمی با اشاره به حواشی و مشکلات بهداشت و درمان، گفت: با چتر در میدان مین فرود آمده بودیم و تاسیس دانشکده را تحویل گرفتیم. خانم دکتر دستجردی، وزیر بهداشت دولت دهم، به من گفت: « شما آخرین نفر هستید. اگر مسئولیت را نپذیرید این دانشگاه همچنان جزو دانشکده های اقماری اهواز خواهد ماند».

اولین رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول، افزود: کل هزینه هایی که برای بهداشت و درمان به دزفول می دادند ۱۰ میلیارد بود که اکنون به ۱۷۰ میلیارد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: ماموریت ما “توقف ممنوع” و “برگشت به عقب ممنوع” است و باید تا پایان این سرعت پیشرفت دانشگاه ادامه داشته باشد.

دکتر صائمی، گفت: ما برای اینکه در مسیر توسعه قرار گیریم نیاز به دانشکده علوم پزشکی داشتیم و این در حالی بود که وزارت خانه حداکثر دانشکده پیراپزشکی را برای دزفول در نظر گرفته بود که با پیگیری های فراوان و ایجاد زیرساختهای لازم موفق شدیم تا مجوز دانشکده پزشکی را اخذ و با اینکار درهای توسعه را در دزفول باز کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به طراحی پردیس دانشگاهی دزفول در زمینی به مساحت ۴۱ هکتار با در نظر گرفتن نیازهای ده ها سال آینده گفت: جمعیت تحت پوشش دزفول ۴۲۰ هزار نفر بود و این در حالی است که هم اکنون جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر و حوزه جغرافیاییی آن به اندازه کشور کویت رسیده است.

ایجاد مرکز طب هسته ای، دو برابر شدن درآمد های دانشگاه، مرکز جراحی قلب باز و مرکز نازایی حلقه های طراحی شده از چرخه سلامت در دزفول بود که دکتر صائمی آنها را برشمرد و ابراز کرد: به واقع طرح تحول نظام سلامت از سال ۸۹ در دزفول کلید خورده است.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت به دزفول در حوزه بهداشت و درمان گفت: در حاشیه جلسه ای طی یادداشتی به خانم دکتر دستجردی، وزیر بهداشت دولت دهم، سفارش یکی از مسئولین برای دانشگاه علوم پزشکی را به وزیر بهداشت دادم، خانم دستجردی بعد از جلسه به من گفت: «اینقدر به دنبال آوردن سفارش برای دزفول نباشید، دزفول سفارش شده خدا است».

جذب ۴۰ هیئت علمی ، ۷۷۷ دانشجو، تبدیل بیمارستان تخصصی به فوق تخصصی، احداث مراکز اورولوژی، اورتوپدی، سنگ شکن، پیوند مغز استخوان و کلیه از دیگر اقداماتی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول آن را برشمرد و خاطر نشان کرد: اکنون ۴۰ مقاله آی اس آی (I.S.I)ثبت شده و ردیف دار به نام دانشگاه علوم پزشکی دزفول ثبت شده است.

دکتر عبدالرحیم صائمی گفت: با وجود نوپا بودن دانشگاه، از نظر تولیدات علمی رشد بسیار چشمگیری در دانشگاه ایجاد شده و هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی دزفول صاحب رتبه ۱۵ در کشور است.

وی با اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای انتقال برخی از دانشکده ها به شهرهای زیرمجموعه دانشگاه دزفول، خاطر نشان کرد: نمی خواهیم همانگونه که دزفول ۳۰ سال منتظر دانشکده بود، شهرهای زیر مجموعه دزفول نیز این انتظار را بکشند و نگاه ما این است که دانشکده ها را به شهرهای زیرمجموعه دزفول انتقال دهیم تا فرصت برای ایجاد فرصت های بیشتر فراهم شود.

رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی دزفول، خیرین را یکی از ظرفیت های بزرگ در حوزه سلامت دانست و گفت: تا کنون ۵۵۰ میلیارد ریال توسط خیرین در حوزه سلامت هزینه شده و مسئولین جدید دانشگاه نیز باید توجه ویژه ای به حل مشکلات پیش روی خیرین داشته باشند.

دکتر صائمی نیا با تاکید بر پرهیز از کار سیاسی، فرقه ای و قوم گرایی در دانشگاه اظهار کرد: حاشیه های سیاسی موجب فاصله گرفتن دانشگاه از این حرکت پر شتاب خود خواهد شد.

رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی دزفول، با تقدیر از زحمات مخلصانه و شبانه روزی همه پرسنل دانشگاه گفت: دستیابی به توسعه در بهداشت و درمان بدون دلسوزی مسئولین امکان پذیر نیست و باید در این راه همه مسئولین به مدیریت جدید دانشگاه کمک کنند.

IMG 0823 دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم/ دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است+ تصاویر

دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است

دکتر “یوسف پریدار” سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی دزفول، اخلاق مداری را محور برنامه های خود دانست و گفت: ارائه بهترین خدمات درمانی با بد اخلاقی هیچ گونه رضایتی ایجاد نمی کند و من هر شب این موضوع را به خود متذکر شده و امیدوارم که دانشگاه و پرسنل خدوم آن نیز به این سمت حرکت کند.

وی همچنین خواستار بهره وری بیشتر در مدیریت امکانات و منابع مالی دانشگاه شد و افزود: اگر اصول صرفه جویی به درستی رعایت نشود، هر مجموعه ای می تواند با ورشکستگی مواجه شود.

دکتر پریدار، ابراز کرد: شرط بقای دانشگاه را مجهز شدن به آخرین تکنولوژی های روز دنیا دانست و باید جهت گیری دانشگاه به این سمت باشد.

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی دزفول، از دکتر صائمی به عنوان، دوست، برادر و همکار یاد و با تقدیر از زحمات ایشان در دوران مدیریت خود در این دانشگاه گفت: از حسن نظر وزیر بهداشت برای ابلاغ سرپرستی به این جانب تشکر می کنم.

وی حمایت از خیرین سلامت و پرهیز از مسائل حاشیه ای را دو موضوع مهم دانست و بیان کرد: وزارت بهداشت و مراکز درمانی با ارائه خدمات درمانی مناسب موجب افزایش رضایتمندی مردم از نظام خواهد شد.

دکتر پریدار با اشاره به برخی گلایه ها در مورد مناطق حاشیه ای شهرستان گفت: حجم بالای مطالبات بر دوش دانشگاه نوپای دزفول موجب این گلایه ها شده که امیدواریم در کاهش آن اقدامات مناسبی بتوانیم انجام دهیم.

عبدالرحیم صائمی نیا از ۱۷ خرداد ۸۹ ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول را عهده دار بوده است.

با حکم وزیر بهداشت دکتر یوسف پریدار فوق تخصص گوارش وکبد و عضو هیات علمی ،سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول شد.

دکتر صائمی دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم/ دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است+ تصاویر

IMG 07421 دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم/ دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است+ تصاویرIMG 08621 دکتر صائمی: در خاک آمدم و در باران می روم/ دکتر پریدار: اخلاق مداری محور همه برنامه های من است+ تصاویر

انتهای پیام/

اخبار مرتبط