پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

توزیع رایگان چهار هزار اصله نهال بین شهروندان روز یکشنبه مورخ 17 اسفندماه

 

مهندس کرمی نژاد گفت: به مناسبت هفته درختکاری ، چهارهزار اصله نهال به صورت رایگان بین شهروندان توزیع می شود. شهردار دزفول افزود:این تعداد نهال به مناسبت هفته درختکاری و ترویج این فرهنگ زیبا و حسنه با همکاری اداره محترم منابع طبیعی و سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری به صورت رایگان بین شهروندان توزیع می شود.

به گزارش دزمهراب به نقل از روابط عمومی شهرداری وی همچنین در ادامه اظهار داشت: توزیع این نهال ها در روز  یکشنبه مورخ 17 اسفندماه  در محل درب حرم مطهر سبزقبا(ع) و روز جمعه مورخ 22 اسفند درب مصلای نماز جمعه بین نمازگزاران انجام می شود.

شهردار دزفول همچنین  خاطر نشان کرد: توزیع نهال بین مدارس و دانش آموزان نیز صورت خواهد گرفت. کرمی نژاد با اشاره به دیگر برنامه های شهرداری در هفته درختکاری گفت: به همین مناسبت در روز یکشنبه هفته جاری نیز با حضور مسئولان آیین درختکاری کمربند سبز کوی بهمن در محل بلوار شهید کمیلی فر  راس ساعت 9:30 صبح برگزار خواهد شد. وی همچنین از شهروندان دعوت بعمل آورد تا در این مراسم شرکت نمایند. لازم به ذکر است گونه های این درختان شامل کنار، انجیر معابد، ختمی چینی، انجیر بنگالی، شمشاد اهوازی، جمبو و … می باشند.

مهندس کرمی نژاد خاطر نشان کرد: شهرداری دزفول توانسته است تا کنون به لطف خدا و تلاش همکاران ، سرانه فضای سبز دزفول را به 19/5 متر برساند که از استاندارد موجود در کشور، چهار و نیم متر بیشتر بوده که در استان خوزستان بالاترین سرانه فضای سبز محسوب  می شود‎.

اخبار مرتبط