توصیه‌های مرکز بهداشت دزفول در خصوص خودمراقبتی در هنگام بروز ریزگردها - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
17th، می 2022
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th می 2022 ساعت 11:09 ب.ظ | کد خبر: 65482  

🔹رئیس مرکز بهداشت دزفول با اشاره به لزوم داشتن خودمراقبتی هنگام بروز ریز گرد به شهروندان توصیه کرد: با انجام یک سری نکات هنگام بروز ریز گرد ها از سلامت خود و سایر اعضای خانواده به ویژه گروه های حساس مانند کودکان، مادران باردار، سالمندان و مبتلایان به بیماری های زمینه ای (قلبی عروقی، تنفسی و ..) مراقبت نمایند.

🔹دکتر شفیعی نیا گفت: بهترین اقدام در این هنگام، عدم قرار گرفتن در معرض گرد و خاک، در خانه ماندن و پرهیز از تردد های غیر ضروری است. همچنین در روزهای بروز گرد و غبار بایستی از انجام فعالیت های ورزشی پرهیز نمائیم.

🔹رئیس مرکز بهداشت بیان کرد : این ذرات بسیار ریز بوده که می تواند به اعماق ریه ها نقوذ کنند، بنابراین نیاز است، مشاغلی که به واسطه شغل شان بایستی در خارج از منزل حضور داشته باشند، حتما از ماسک های ویژه گرد و خاک مانند ماسک های N95، FFP2، استفاده کنند.

🔹شفیعی همچنین تصریح کرد : از نکات دیگری که باید به آن توجه داشت این است که از خرید مواد غذایی روباز پرهیز نموده و حتی الامکان از مواد غذایی بسته بندی شده استفاده کنیم و ضروری است در این ایام بر شستشوی مرتب دست و صورت، ظروف مداومت داشته باشیم.

#دزمهراب

ارسال نظر

     


-->