پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

توهین رییس کمیته انتخابات اصلاح طلبان به روحانی: اینکه آن آقا بگوید من به هیچ حزبی وابسته نیستم از بی عرضگی اوست، مگر مریض بودیم که برای شما هزینه کردیم؟/ اگر کمک ما نبود جلیلی رای می آورد

ناتوانی دولت یازدهم در برآورده کردن مطالبات سیاسی اصلاح طلبان و هم چنین بی اعتنایی رییس جمهور در بسیاری از موارد به این جریان سیاسی باعث شد تا خیلی زود ادبیات «توهین» از سوی فعالان سیاسی اصلاح طلب خطاب به روحانی آشکار شود.
به گزارش رجانیوز، در همین راستا روز گذشته رئیس کمیته انتخابات اصلاح طلبان در جلسه پرسش و پاسخ که در سالن احتماعات فرهنگیان شهر ایلام برگزار شد، گفت: یک شخص با رای احزاب، اشخاص و انجمن ها بالا می آید و رئیس جمهور می شود، اینکه آن آقا (روحانی) بگوید من به هیچ حزبی وابسته نیستم نشان از بی عرضگی اوست، از کجا آوردید؟ ما ده به ده و شهر به شهر گشتیم و آراء را به حساب جاری شما حواله کردیم، مگر ما مرض داشتیم که هزینه دادیم، اگر کمک نمی کردیم جلیلی به روی کار می آمد.
بر پایه خبری که ایلام بیدار منتشر کرده است، محسن رهامی با تاکید بر این مطلب که باید بخشی از وقت خود را به مطالعه سیاسی، توسعه مجاهدت ها و آموزش های سیاسی اختصاص دهیم، اذعان داشت: بیشتر احزاب در کشورهای مختلف دنیا بخشی از درآمدهای خود را به این کار اختصاص می دهند زیرا می دانند که اگر این کار را نکنند از جنبش مقدس مشروطه، رضاخان و از انقلاب پاک اسلامی، دولت فاسدی مانند دولت های نهم و دهم روی کار می آیند که حتی حاضر نیستند از مردم معذرت خواهی کنند.
ﺩﺑﯿﺮ ﺍﻧﺠﻤﻦ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﻣﺪﺭﺳﯿﻦ خطاب به اصلاح طلبان حاضر در جلسه مذکور، گفت: احزاب را گسترش دهید، تشکل های سیاسی و افراد پرنفوذ را دعوت کنید، به تشکیل کمیته انتخابات همت گمارید، جلسات هفتگی تشکیل دهید و گزارش کار خود را برای ما ارسال کنید، از پایش افراد موثر غافل نشوید.
وی با تاکید بر اینکه هرکس که دلش برای ایران می سوزد به شناسایی افراد صالح و پاک دست بپردازد، افزود: کسی را به مجلس بفرستید که اگر آقای مطهری از جای خودشان بلند شدند و تخلفات مجلس را تذکر دادند؛ نماینده شما اولین فردی باشد که به تایید سخنان ایشان می پردازد، اگر تمام ایران همت کند مجلس نیز درست می شود.
رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: ما در انتخابات ۸۴، ۷۰ درصد از آراء را در دست داشتیم اما نخبگان اصلاحات تک روی کردند و شکست خوردیم، در سال ۱۳۹۲ از این شکست درس عبرت گرفتیم، ۷ ماه وقت داریم، نگران موفق شدن یا شکست خوردن نباشید مهم آن است که راه درست را با ساختار مناسب طی کنیم.
رهامی خاطرنشان کرد: بر بستر جمهوری اسلامی و با تصحیح نقاط ضعف، عمل خواهیم کرد، باید مردم را نسبت به صندوق های رای امیدوار کرد، مجموعه دولت اصلاحات و اعتدال نشان داد که راه تعامل با دنیا را بهتر از دیگران می داند.
وی ادامه داد: در این هشت سال یک نفر از نشریات اصلاح طلب و اصول گرا این مطلب را که دولت موسوی پاک دست ترین دولت در تاریخ انقلاب بوده است را مطرح نکرده اند، برخی ها می گویند موسوی فتنه گر است؛ این که حرف نشد! ایشان دولت را با ۱۸ میلیارد به دولت بعدی تحویل داد و دولت بعد میلیاردها دلار بدهی بالا آورد.
سابقه انتقاد از روحانی به خاطر سهم خواهی
رهامی پیش از این نیز در بهمن ۹۳ در بندر عباس با انتقاد از روحانی و گلایه از اینکه سهم اصلاح طلبان در دولت داده نشده است، گفته بود: روحانی پیروزی خود را مدیون اصلاح‌طلبان است و نباید بگوید وامدار هیچ حزبی نیست و برای پیروزی انتخاباتی خود بدهکار احزاب است.
وی تصریح کرده بود: هرچند حق اصلاح‌طلبان و افرادی مانند عارف در این دولت ادا نشد، استراتژی اصلاح‌طلبان حمایت از دولت است اما این طیف با هیچ‌کس عقد اخوت نبسته و رویکرد انتقادی خود را خواهد داشت.
خط قرمز ما جلیلی بود، حاضر بودیم حتی از قالیباف یا ولایتی حمایت کنیم تا او رای نیاورد
وی همچنین در آذر ۹۳ نیز در گفتگو با روزنامه ایران گفت: چند روز مانده به انتخابات ما ارزیابی‌هایی در استان‌ها انجام دادیم که نشان می‌داد آقای قالیباف رأی اول را دارد. بعد از وی آقای جلیلی قرار داشت. با نزدیک شدن به روزهای پایانی تبلیغات جلیلی قدری عقب‌تر افتاد و آقای ولایتی پیش‌تر آمد. باید توجه کرد چه ما می‌خواستیم، چه نمی‌خواستیم به هر حال یک نفر به‌عنوان رئیس جمهوری انتخاب می‌شد. نظر آقای خاتمی و شورای مشورتی را نمی‌دانم اما نظر طیفی از اصلاح‌طلبان از جمله بنده این بود که اگر انتخابات دو مرحله‌ای بشود و آقای عارف و آقای روحانی حذف شوند در دور دوم رقابت بین آقایان جلیلی و قالیباف باشد، باید از قالیباف حمایت کنیم و اگر آقای جلیلی و ولایتی برای دور دوم بمانند از دکتر ولایتی حمایت می‌کنیم.
گفتنی است رهامی از چهره های تندروی اصلاحات است که پس از کودتای ۱۸ تیر ۷۸ نیز وکیل پرونده برخی از دانشجویان آن برهه بود.

اخبار مرتبط