پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

جدید‌ترین رده‌بندی فیفا اعلام شد/ ایران همچنان ۳۹ جهان و آقای آسیا

فوتبال ایران بدون تغییر در جایگاه خود در رتبه ۳۹ جهان باقی ماند. سقوط سه پله‌ای اروگوئه و دو پله‌ای انگلیس از نکات بارز این رده‌بندی تازه اعلام شده است.

وب‌سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) امروز 24 تیرماه 1395 برابر با چهاردهم جولای 2016 آخرین رده‌بندی برترین‌ تیم‌های ملی دنیا و طبقه‌بندی امتیازی فوتبال جهان را اعلام کرد.

بر این اساس فوتبال ایران با داشتن 674 امتیاز در رتبه سی و نهم جدول جهانی فیفا باقی ماند.

بر طبق این رده بندی، آرژانتین همچنان تیم اول رنکینگ فیفا لقب گرفت و 1585 امتیاز نصیب خود کرد. رتبه دوم به بلژیک رسید و کلمبیا، آلمان و شیلی رتبه‌های سوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

پرتغال اما با دو پله صعود به رتبه ششم رسید و 1266 امتیاز به جیب زد.

فرانسه به رتبه هفتم رسید و 10 پله صعود به ثبت رساند و اسپانیا و برزیل هر کدام با دو پله سقوط به رتبه‌های هشتم و نهم رضایت دادند.

پیش از این طبق رده بندی اعلام شده به تاریخ دوم ژوئن 2016 فوتبال آرژانتین با کسب 1503 امتیاز در رتبه اول بود و بلژیک با 1384 امتیاز رتبه دوم را به خود اختصاص داده بود.

کلمبیا و آلمان هر کدام با یک پله صعود به رتبه‌های سوم و چهارم رسیده بودند و شیلی( دو پله سقوط)، اسپانیا، برزیل، پرتغالو اروگوئه رتبه‌های پنجم تا دهم را به خود اختصاص داده بودند.

فوتبال کرواسی با 15 پله صعود به رتبه پانزدهم جدول رسید، لهستان نیز با 11 پله صعود به رتبه شانزدهم رضایت داد.

دوازده پله سقوط برای فوتبال هلند (رتبه 26)، 9 پله سقوط برای فوتبال روسیه (38) از دیگر نکات مهم این رده بندی تازه است.

جایگاه ایران در آسیا همچنان رتبه شماره یک است و بعد از فوتبال ایران، کشورهای کره جنوبی، ازبکستان، ژاپن، استرالیا و عربستان سعودی حضور دارند:

snn

اخبار مرتبط