جرعه ای از دریای راز - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
8th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 8 th ژانویه 2015 ساعت 11:14 ب.ظ | کد خبر: 25160  

“جرعه‌ای از دریای راز” عنوان جدیدترین اثر حضرت آیت‌الله مصباح یزدی است که به شرح و بررسی وصایای امام باقرعلیه‌السلام و حدیثی از امیر مؤمنان علی علیه‌السلام می‌پردازد.

به گزارش رجانیوز، این کتاب در ۲بخش و با ۲۷گفتار، حاصل بخشی از دروس اخلاق حضرت استاد است که در آن به شرح وصیتی از امام باقرعلیه‌السلام به جابر‌بن‌یزید جعفی و بررسی حدیثی از مولای متقیان امیر مؤمنان علی علیه‌السلام درباره ایمان پرداخته شده است.
موضوع بحث در روایت نخست، انسان مؤمن است که در این دنیا با نفس خود درگیر است و می‌کوشد هر لحظه دشمنِ درونش را زمین‌گیر و مغلوب کند؛ اما این پرسش باقی است که چگونه باید خودِ ایمان را حفظ کرد؟ و اساساً ایمان بر چه پایه‌هایی استوار است؟ از همین‌رو با هدف تکمیل مباحث پیشین و پاسخ‌گویی به این پرسش، در بخش دوم کتاب به شرح کلامی از امیر مؤمنان، علی علیه‌السلام پرداخته شده است.
عفو یا استیفای حق، پرهیز از خیانت در امانت، پرهیز از خشم، پرهیز از خوشحالی افراطی در برابر ستایش دیگران، و شکیبایی دربرابر بدگوی‌های دیگران از اصلی‌ترین سرفصل‌های این کتاب است.
گفتنی است این کتاب به همت انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، در ۳۰۴ صفحه، با قطع وزیری چاپ شده و علاقمندان می‌توانند این کتاب را به قیمت ۱۲۰۰۰ تومان از این انتشارات یا نمایندگی‌های آن تهیه کنند.
qJ1420701846
ارسال نظر

     


-->