جزئیات افزایش مرخصی زایمان - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
16th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th ژانویه 2015 ساعت 12:40 ق.ظ | کد خبر: 25561  

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش به اعلام جزئیات افزایش مرخصی زایمان فرهنگیان از شش به ۹ ماه پرداخت و گفت: همکاران به ادارات مناطق خود مراجعه و مدارک پزشکی خود را ارائه می‌دهند و از این مزایا برخوردار می‌شوند.
به گزارش ایسنا، مهناز احمدی دستجردی گفت : موضوع افزایش مرخصی زایمان زنان علی رغم برخورداری از مستندات قانونی به علت فراهم نبودن اعتبارات مسکوت مانده بود، اما در ماه گذشته معاونت پشتیبانی وزارتخانه به محض تخصیص اعتبارات قانون را به اجرا در آورد و آن را به سراسر کشور اعلام کرد.

وی افزود: بر این اساس آن دسته از همکاران فرهنگی که روزهای آخر مرخصی شش ماهه زایمان را می گذراندند مشمول قانون شدند و از سه ماه مرخصی دیگر بهره مند شدند.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کلیه بانوان فرهنگی که به مرخصی زایمان احتیاج دارند می توانند از این امکان استفاده کنند، گفت: همکاران به ادارات مناطق خود مراجعه و مدارک پزشکی خود را ارائه می دهند و از این مزایا برخوردار می شوند.

احمدی دستجردی افزود: اکنون بحث تامین اعتبارات حل شده اما پیرامون تامین نیروی انسانی به ازای همکارانی که به مرخصی می روند مشکلاتی وجود دارد. باید نیرو جذب شود و دولت قول مساعد داده است تا نیرو را از طریق حق التدریس و سایر راهکارها تامین کند تا کلاس ها بدون معلم نمانند.

ارسال نظر

     


-->