پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

جزییات دستگیری سرکرده باند آدم ربایی در دزفول

دزمهراب :فرمانده انتظامی شهرستان دزفول جزییات دستگیری سر کرده باند آدم ربایی در این شهرستان را تشریح کرد.

یک دندانپزشک دزفولی دهم آذرماه 1393 توسط سه نفر آدم ربا ربوده شد.

آدم ربایان که در قبال آزادی این پزشک تعداد 600 سکه طلا از خانواده اش مطالبه کردند این پزشک را مدت هشت روز در شرایطی سخت در غاری در ارتفاعات کوهستانی بین استانهای خوزستان و لرستان مخفی نمودند.

به گزارش دزمهراب فرماندهی انتظامی شهرستان دزفول سرهنگ احمد چنداز روز چهارشنبه در رابطه با دستگیری سرکرده این باند آدم ربایی افزود : آزادی گروگان از دست آدم ربایان در سه مرحله توسط ماموران انتظامی شهرستان دزفول و در مناطق سخت گذر و صعب العبور شمال استان خوزستان صورت گرفت.

وی همچنین  افزود : در دو مرحله نخست عملیات که بلافاصله پس از انجام کار اطلاعاتی و شناسایی محل اختفای گروگانگیران در آذرماه پارسال انجام گردید  دو نفر از آدم ربایان دستگیر و پزشک دزفولی ربوده شده  در سلامت کامل از دست آنان آزاد شد.
سرهنگ چنداز همچنین در ادامه  اظهار کرد:نفر سوم این آدم ربایی که سرکرده باند و از افراد شرور و سابقه دار نیز می باشد و به جرم شرارت ،معامله مواد مخدر ، خرید و فروش سلاح تحت تعقیب مراجع قضایی نیز می باشد، اوایل هفته جاری توسط ماموران انتظامی دزفول در اصفهان به دام افتاد.

وی با بیان اینکه برای دستگیری عوامل این باند آدم ربایی نیروی انتظامی بیش از 30 شبانه روز کار اطلاعاتی و عملیاتی انجام داده است افزود: مرحله آخر این عملیات که منجر به دستگیر سرکرده باند آدم ربایی در اصفهان شد و 20 روز به طول انجامید یک گروه زبده از نیروی انتظامی شهرستان  دزفول عملیات مختلف  اطلاعاتی ، شناسایی و کمین را انجام دادند.

وی از نکات قابل توجه در انجام این عملیات را پرداخت نشدن وجه مورد مطالبه آدم ربایان ، آزادی پزشک ربوده شده در سلامت کامل ، دستگیری تمام عوامل آدم ربایی و زخمی نشدن هیچیک از عوامل و ماموران نیروی انتظامی در عملیات های آزاد سازی گروگان ذکر کرد.

فرمانده انتظامی دزفول همچنین  در خاتمه به شهروندان دزفولی توصیه کرد در صورتیکه فردی تحت عنوان مامور انتظامی یا اطلاعاتی به آنها مراجعه می کند حتما از وی کارت شناسایی مطالبه کنند و حکم قضایی را رویت نمایند ضمن اینکه تماس با فوریت های پلیسی 110 نیز در این رابطه بسیار مهم است که باید مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

اخبار مرتبط