جستجوگران طلا در دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
9th، دسامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th دسامبر 2013 ساعت 7:27 ب.ظ | کد خبر: 10395  

چند سالی است که جستجوگران طلا در روستاها و بخش های مختلف دزفول برای حفر چاله در زمین با هم به رقابت پرداخته که شاید فرجی شده و آن کوزه های رویایی خودنمایی کنند.

خیلی ها دوست دارند که با کمترین زحمت بیشترین سود و ثروت را کسب نمایند و این موضوع بارها سوژه فیلم ها و سریالهای مختلف شده است.شاید بتوان برای جستجو گران گنج، با رویاهایی پر از کوزه های طلا را قدمتی به اندازه تاریخ حرص انسان دانست.

چند سالی است که جستجوگران طلا در روستاها و بخش های مختلف دزفول برای حفر چاله در زمین با هم به رقابت پرداخته که شاید فرجی شده و آن کوزه های رویایی خودنمایی کنند. تعداد این حفاری ها و گروه های گنج یاب رو به افزایش است که تمام آمال و آرزوهای خود را به بوق های دستگاه های فلزیاب گره زده اند. این جستجو گران که بصورت تیمی کار می کنند در شب مبادرت به حفر چاله می کنند.

تنها سکه های مکشوفه ،شایعات بین مردم است که کلاهبردارانی با پخش شایعه کشف سکه های قدیمی، اقدام به ضرب سکه های قدیمی نموده و به بهایی هنگفت و کمتر از قیمت واقعی سکه های عتیقه به فروش می رسانند.

در پایان این نکته را متذکر می شویم که بیشتر حفاری ها در مناطق باستانی که دارای قدمت تاریخی زیادی بوده صورت می گیرند که همین امر باعث تخریب آثار باستانی شده است قدمت برخی از این روستاها به بیش از ۱۲۰۰ سال می رسد. که ضرورت پیگیری های هر چه سریعتر مسئولین مرتبط را می طلبد.
و چه زیبا گفت سعدی شیرازی” نابرده گنج رنج میسر نمی شود    مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد”

SAM_1964-300x225 images13

دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->