جشنواره تئاتر كودك خوزستان بار ديگر در دزفول احيا مي شود - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
9th، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th می 2016 ساعت 8:22 ب.ظ | کد خبر: 42979  

جشنواره تئاتر کودک خوزستان پس از وقفه ای چند ساله به دلیل تامین نشدن اعتبار با قول مساعد و اعلام آمادگی مسئولان ارشاد استان و دزفول امسال در دزفول برگزار می شود.

به گزارش دزمهراب جشنواره تئاتر کودک دزفول به عنوان یکی از قدیمی ترین جشنواره های تئاتر استان در حوزه کودک و نوجوان، که به دلیل میزبانی چندین ساله این جشنواره در دزفول و شرکت گروه های برتر تئاتر استان در آن، به جشنواره تئاتر کودک خوزستان شهرت یافته به دلیل تامین نشدن اعتبار مورد نیاز چند سالی است که برگزاری آن متوقف شده است.
ناصر چنانی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در همایش روز جهانی تئاتر در دزفول از مسئولان، هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر دزفول خواست تا این جشنواره را احیا کنند که این درخواست با استقبال مسئولان و هنرمندان دزفول مواجه شد.
نادر سعادتی فرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول در این خصوص در گفت و گو با ایرنا ضرورت احیای مجدد جشنواره تئاتر کودک در دزفول را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد پس از وقفه ای چند ساله، دزفول امسال شاهد برگزاری دوباره این جشنواره باشد.
وی ادامه داد: برگزاری جشنواره تئاتر کودک علاوه بر ایجاد نشاط و افزایش کیفی و کمی تولید گروه های تئاتر شهرستان موجب رونق دوباره این رشته از هنر در خوزستان می شود.
عظیم سرافراز سخنگوی شورای شهر دزفول نیز در این رابطه با استقبال از برگزاری مجدد جشنواره تئاتر کودک دزفول گفت: دزفول ظرفیت برگزاری جشنواره کشوری تئاتر کودک را نیز دارد و تمام مجموعه شورای شهر و شهرداری برای احیای مجدد جشنواره تئاتر دزفول اعلام آمادگی می کند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز در گفت و گو با ایرنا استقبال مسئولان دزفول از احیای دوباره جشنواره تئاتر کودک را مورد اشاره قرار داد و گفت: جشنواره تئاتر کودک دزفول یکی از جشنواره های باسابقه خوزستان است که تاثیر بسیار زیادی بر جامعه و گروه های هنری استان داشته است.
ناصر چنانی با تاکید بر اینکه امسال پس از چندین سال وقفه جشنواره تئاتر کودک دزفول را در تقویم برنامه های فرهنگی این شهر ثبت می کنیم از سرمایه گذاری و حمایت مالی بخش خصوصی از این جشنواره استقبال کرد و افزود: با توجه به مخاطبان زیاد این جشنواره امسال سهم بیشتری برای بخش خصوصی در نظر گرفته می شود.
وی خاطر نشان کرد:جشنواره تئاتر کودک همه مجموعه های هنری را در استان شامل می شود به همین خاطر علاوه بر ایجاد شور و نشاط و افزایش رقابت بین گروه های تئاتر موجب ارتقای کیفی تولیدات هنری شهرستان و استان می شود.
هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوانان خوزستان در سال ۱۳۹۰ در دزفول برگزار شد اما به دلیل مشکل مالی این جشنواره با وقفه ای چهار ساله مواجه شده است.
شهرستان دزفول دارای ۱۷ گروه فعال تئاتر است که در این گروه ها بیش از ۱۵۰ هنرمند، نویسنده، کارگردان و عوامل فنی مشغول فعالیت هستند.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->