پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

جلسه ستاد امر به معروف ونهی از منکر برگزار شد

به گزارش دزمهراب به نقل از مجد دز جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول  با حضور اعضا در دفتر نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی برگزاری جلسات این ستاد را زمینه ای برای اجرایی شدن فریضه ی بزرگ و الهی امر به معروف خواند و گفت : حجاب و عفاف وضعیت یک جامعه را ترسیم می کند و هرگاه در فضای جامعه مظاهرضد  اخلاقی دیده می شود نشان از عقب ماندن اجتماع از مظاهر اخلاقی دارد از این روی تاکید بر حفظ حجاب و عفاف در دستور کار این ستاد قرار گرفته است .

ایشان با اشاره به اهداف ماهواره ها بر فرهنگ دینی این مرزو بوم اظهار کرد: ماهواره ها فرهنگ دینی ما را با موضوعات حجاب،مد،جوانان و … مورد هدف قرار داده اند و بر روی جوانان و مردم تاثیرات نامطلوب دارند .

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از سخنان خود حضور بانوان دوچرخه سوار در ملاعام را مورد انتقاد قرار داده و افزود:بانوان در اماکنی که از سوی اداره ورزش و جوانان و هیئت دوچرخه سواری در نظر گرفته شده می توانند دوچرخه سواری کنند و به هیچ وجه اجازه دوچرخه سواری در معابر عمومی را ندارند .

رییس ستاد احیای شهرستان دزفول جلوگیری از حضور مراجعین بدحجاب به ادارات و نهادها را گامی در راستای احیای این فری ضه ی دینی خوانده و در ادامه خواستار جلوگیری از استفاده از مانکن ها با پوشش نامناسب در فروشگاها شد .

سرهنگ محتشمی راد فرمانده سپاه ناحیه شهرستان دزفول در این نشست با انتقاد از  پایین آوردن بنرهای حجاب و عفاف در بعضی ادارات گفت : نباید درصدد مقایسه شهر خود با دیگر شهر ها برآمده و بگوییم وضعیت شهر ما از نظر حجاب و عفاف نسبت به دیگر شهر ها خوب است .

دبیر ستاد احیای شهرستان دزفول افزود: خواستار کارهای تحقیقی از سوی دانشگاههای شهرستان بر مسائل اجتماعی شده و افزود:برنامه امسال ستاد احیا مبارزه فرهنگی با معضل ماهواره ها بوده است و اولویت ماهواره از آن جهت است که به سبب استفاده همه ی خانواده از ان باعث شکستن حریم ها می شود.

سرهنگ محتشمی راد در پایان افزود: در دارالمومنین و شهر ۲۶۰۰ شهید مادران شهدا به خاطر وضعیت نامناسب حجاب در خیابانها و سطح شهر خانه نشین شده اند .

رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول گفت:ادارات ،نهادها،ارگانها و خانواده هایشان بخشی از پیکره نظام جمهوری اسلامی را تشکیل می دهند و بازخورد رفتارشان در رفتارهای اجتماعی مردم به خوبی مشهود است .

حجت الاسلام بیگدلی فقر اطلاعاتی بر دستورات الهی در عدم التزام به اجرای فرامین الهی مهم دانسته و افزود: کلاسهای امر به معروف و نهی از منکر برای آگاهی بخشی به مردم جامعه می تواند نقشی موثر داشته باشد .

 علیپور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دزفول در این نشست گفت :امر به معروف و نهی از منکر در همه ی مسائل جامعه باید رعایت شود و اگر اداره ای تعمداً متعهد به احیای این فرضه ی دینی نباشد با آن برخورد خواهیم کرد چرا که مدیریت هر اداره در  کشوراسلامی نباید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر غفلت نماید .

وی  افزود:از آنهایی که توانایی دارند کمک بگیریم تا دارالمومنین را دارالمومنین نگاه داریم.

در پایان این جلسه گزارشی از کارهای صورت گرفته در این ستاد چون برقراری نمازجماعت در قریب به ۳۷۰ مدرسه ،نظارت بر پوشش دانش آموزان در مدارس ،ساماندهی به امور سرویس مدارس و … ارائه شد.

setadehya.dey9300002 setadehya.dey9300001

اخبار مرتبط