9th، نوامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th نوامبر 2013 ساعت 4:32 ب.ظ | کد خبر: 9340  

یادواره شهدای مسجد فاطمه الزهرا(س) چندی پیش با حضور انبوه جمعیت خواهران وبرادران دزفولی بویژه خانواده های معزز شهدا، جانبازان وایثارگران درفضایی معنوی در آستانه متبرکه سبزقبا برگزارشد .بطوریکه علاوه  بر شبستانها حیاط آستان متبرک مملو از جمعیت بویژه جوانان بود. دراین مراسم با شکوه مداح اهل بیت(ع) وسردارورزمنده شجاع عرصه جهاد ودعا ومطیع امرولایت برادر بزرگوار حاج صادق آهنگران پس از قرائت جانسوزدعای کمیل درگفتگویی کوتاه با “مجددز” شرکت کرد  این مصاحبه کوتاه را در ماه محرم تقدیم میداریم .

بفرمائید حضور مردم دزفول بویژه جوانان را چطور می بینید؟

حاج صادق آهنگران: بسم الله الرحمن الرحیم. سلام به تمام مردم  غیور و شهید پرور و قهرمان دزفول و عرض ارادت دارم به خاطر اینکه ما را قابل می دانند به عنوان یک رزمنده ی کوچک شهرخود، به  مناسبت های ائمه اطهار علیهم السلام به شهرخودمان دعوت می کنند.

 ما برخلاف تبلیغات دشمن که به شکل گسترده ادعا دارند: جوانان از انقلاب و ارزشها فاصله گرفته اند تقریبا برنامه اصلی من در تمام شهرها اجرای مراسم ها بخصوص یادواره شهداست (به جز برنامه های محرم و صفر و ماه رمضان و مناسبت های اهل بیتی ) ولی در طول سال تقریبا کار من این است.

در تمام کشور با توجه به حضوری که از جوانان در این یادواره ها و محافل ارزشی مشاهده می شود احساس و دید خودم بر این است که هم حضورشان بیشتر شده و هم سطحشان بر خلاف تبلیغات  دشمن از آن زمان بالاتر است،سطح سیاسی شان، سطح علمی شان ،تحلیلشان ، معنویتشان، فقط من نمی گویم تمام عزیزانی که در این کارند، بخصوص مقام معظم رهبری چنین نظری دارند.

 حضور مردم دزفول در مناسبت های معنوی نسبت به همه استانها و شهرهایی که رفته ام چشمگیرتر است و این به خاطر سابقه درخشان علمای این شهر و مراجع بزرگی چون شیخ بزرگ انصاریست.

مردم دزفول همچنین در انقلاب و دفاع مقدس حضور فعال داشتند. من قبل از انقلاب و با شروع انقلاب در دزفول بوده ام و شجاعت این مردم را دیده ام( نسبت به نظام شاهنشاهی)

در پیروزی انقلاب  و دفاع مقدس آنچنان اینها موثر بودند و خشم صدام را بالا آورده بودندکه هیچ جایی موشک ۱۲ متری نزد مگر در دزفول! و این بیانگر این است که مردم دزفول پای انقلاب هستند پای اسلام ناب و ارزشها هستند ومن خودم بخاطر این قضایا علاقه زیادی به مردم دزفول دارم حضورم نیز در شهر کم نیست ولی مدتها بود دعای کمیل نیامده بودم؛ مردم ماشاءالله یادواره شهدا را خوب برگزار می کنند؛ در همه شهرها واستانهایی که دیده ام دزفول ویژه است.

 حضور خوب بود از همه جوانان ممنونم .انشاءالله به حق امام زمان و به برکت نفس این شهداو بچه هایی که توانستند ارزشهای هشت سال دفاع مقدس را جذب کرده و بگیرند،

الان نسل جدید است که این یادواره ها را برگزار می کند.اکثر فعالان در این یادواره ها یک یا دو ماه تلاش می کنند تا این یادواره برپا شودبدون هیچ امکاناتی…

 امروز شنیده ام یکی از این سازمانها دویست هزار تومان داه به یکی از یادواره  که این چیزی نیست!

باهمه کمبود ها و بضاعتشان یادواره را جوانان برگزار می کنند. تبلیغات دشمن را خنثی می کنند. این از حسنات انقلاب است. دشمن سعی دارد روی نقاط ضعف و یا زخم ها دست گذاشته و آن را بزرگ کند .اینگونه نیست . حواسشان باشد.

برای اینکه جوانان ما به ویژه جوانان دزفول پیوند مستحکم و مستمری با شهدا داشته باشند چه توصیه ای می کنید؟

حاج صادق آهنگران :بحمدلله بسیاری از کارها را انجام می دهند. من می بینم که وصیت نامه ها را مطالعه می کنند. بچه ها خاطرات شهدای دزفول را جمع می کنند. خوب کار می کنند، کلیپ هایی که درست می کنند. توصیه ما هم تاکید بر این کارهاست….

ارزشها را نگاه کنند و وصیت نامه ها را بخوانند. رصد کنند رشادتها را، فداکارییها را ، که همه بچه های جبهه بخصوص بچه های دزفول داشتندمثلا سیف الله صبور که اگر حیات داشتند یکی از فرماندهان بزرگ بود. سید جمشید صفویان نیز همین طور و کلی از بچه های دزفول….

 به همین راه قسم بخورند که در محضر خدای خود و شهدا راه آنها را ادامه دهند. وبرای این ارزشها بایستند اول نصیحت دوم نصیحت و سوم نصیحت محکم بایستند.

 پیام حاج صادق آهنگرام برای خانواده های معززشهدا ؟

حاج صادق آهنگران:  دعای خیر می خواهیم از آنها ، انجام وظیف نکردیم در قبال این بزرگواران…

 آنچنان که باید ملتمسانه حلالیت بطلبیم و دعا برای اینکه در روز قیامت در صف خودشان و شهدایشان باشیم.

محبت مردم زیاد است ولی دعا کنند که تا هر زمان که میخواهیم از دنیا برویم باشهادت از دنیا برویم مانند فرزندان شهیدشان.

ahangaran

مجددز

ارسال نظر

     


-->