7th، می 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 7 th می 2014 ساعت 12:37 ب.ظ | کد خبر: 14846  

حجت الاسلام آقاتهرانی:خیلی تلاش کردیم بودجه‎ای برای فعالیت‎های فرهنگی مردمی بگذاریم اما نشد/ از بچه حزب‎اللهی‎ها احساس شرم می‎کنم.

siA8Yyjf_535

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی گفت: حمایت از حرکت‌های فرهنگی خودجوشِ بچه‌های حزب‌اللهی، آنقدر مهم است که رهبر معظم انقلاب برای این‌که برای اینها فکری کنیم، قبلا به ما (مجلس) گفته بودند اما متأسفانه هنوز مجلس به این ضرورت نرسیده که برای اینها فکر جدی کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، در پاسخ به سؤالی درباره اظهارنظرات برخی مسؤولان که از تساهل و تسامح در زمینه فرهنگ حکایت دارد، گفت: چنین افرادی معلوم می‌شود که فرهنگ را نمی‌فهمند؛ فرهنگ اسلامی یک فرهنگ خاصی است، باید ابتدا آن را شناخت، اگر شناخته شد، سیاست، اقتصاد، مبانی دیگر و تمام مسائل روی این سوار می‌شود، اگر فرهنگ اسلامی را ندانیم چیزی حاصل نمی‌شود.

وی با اشاره به این‌که اقتصاد غرب، شرق و اروپا را تجربه هم کردیم اما جواب نداده است، بیان داشت: باید فرهنگ اسلامی را بدانیم و بر مبنای آن اقتصاد را ببندیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین آقاتهرانی افزود: سیاست هم همینطور است؛ آنها که سیاست را عین دیانت ندانستند، ببینید جامعه را به چه روزی می‌کشانند اما اگر سیاست را عین دیانت بدانند، ببینید چه می‌شود؟ مدرس‌ها و امام خمینی‌ها حاصل آن می‌شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر ضرورت حمایت از حرکت‌های فرهنگی خودجوشِ بچه‌های حزب‌اللهی، تأکید کرد: آنقدر مهم است که رهبر معظم انقلاب برای این‌که برای اینها فکری کنیم، قبلا به ما (مجلس) گفته بودند اما متأسفانه هنوز مجلس به این ضرورت نرسیده که برای اینها فکر جدی کند، ما خیلی تلاش کردیم که بشود حتی برای اینها یک بودجه درستی بگذاریم اما متأسفانه نشد، خیلی هم متأسفیم و از بچه حزب‌اللهی‌ها احساس شرم می‌کنم.

وی به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اشاره کرد و ابراز داشت: عزم ملی همین بچه حزب‌اللهی‌ها هستند؛ این بچه‌ها باید ایستادگی کنند؛ شدنی است، نباید ترسید یا احساس کرد نمی‌شود، منتها سختی‌های خودش را هم دارد و البته به تحمل دشواری ها می‌ارزد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آقاتهرانی بر ضرورت توجه مسؤولان به مدیریت جهادی تأکید کرد.

رجانیوز

ارسال نظر

     


-->