پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

حجت الاسلام حسن زاده: اگر کمک ایران نبود، امروز بغداد و دمشق به دست تکفیری ها افتاده بود+تصاویر

به گزار دزمهراب مجلس بزرگداشت شهید سید مجتبی ابوالقاسمی، عصر امروز با حضور فرماندهان ارشد نظامی و مسوولان استانی و شهری و سایر اقشار مردمی در مسجد بعثت الرسول(ص) دزفول برگزار گردید.

امام جمعه موقت اهواز در این مراسم با بیان اینکه مجاهد فی سبیل الله دیگر وابستگی به این دنیا و آن چه که در این دنیاست را ندارد، اذعان کرد:هیچ عواملی از این دنیا نمی تواند مجاهد فی سبیل الله را در این دنیا به طرف خودش بکشاند و او را از همراهی با رسول خدا منع بکند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده افزود: یکی از آثار جهاد این است که شهید را بهشت می برد، اما مهم این است که از دری وارد بهشت میشود که خداوند برای اولیاء خاص خود قرار داده است و بهشت هم دارای درجاتی است که مجاهدان فی سبیل الله در درجات بالای بهشت قرار می گیرند.

وی خاطر نشان کرد: هیچ کس نمی تواند عمق مقام شهید را درک بکند و علتش این است که خداوند گفته است شهید در نزدش روزی دارد و این را  تفسیر ننموده است.

IMG_2633

امام جمعه موقت اهواز با تاکید براینکه خداوند در قیامت هیچ گناهی از شهید را معرفی نمی کند، افزود: با اولین قطره ای که از خون شهید به زمین ریخته می شود، تمام گناهان وی بخشوده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده، ضمن اشاره به اینکه جهاد در خدا برای جامعه ای که مجاهد فی سبیل الله داشته باشد، عزت می آورد تصریح کرد: جامعه ای عزیز و سربلند است و چنین جامعه ای زیر بار ذلت نخواهد رفت.

وی افزود: همانگونه که شهدای دفاع مقدس رقم زننده عزت امروز ما بودند شهدای مدافع حرم نیز برای نسل های آینده این عزت و سربلندی را به ارمغان آوردند.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه عزت امروز ما ثمره جهاد در راه خدا است تاکید کرد: نه فقط اهل جهاد و جنگ بلکه اهل منطق و استدلال هستیم.

حسن زاده گفت: دوست و دشمن به ابرقدرتی ایران در منطقه اعتراف کردند و اقرار میکنند که اگر کمک ایران نبود، امروز بغداد و دمشق به دست تکفیری ها افتاده بود. آنچه که مسئولین دولتی و مقام معظم رهبری در اقتدار دارند پشتوانه اش این شهدا هستند.

وی تصریح کرد: مسئولینی که از کشورهای مختلف به ایران آمدند و خدمت مقام معظم رهبری رسیدند، آنچه که میشنوند برهان و استدلال است و به زیبایی رهبری فرموده اند که ما به دنبال دموکراسی هستیم و بیایید همه پرسی در سوریه، یمن، بحرین و حتی فلسطین برقرار کنید.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده در پایان صحبت های خود گفت: شهید سید مجتبی ابوالقاسمی خود را برای شهادت آماده کرده بود و مسیرش مسیر شهادت بود و گاهی اوقات خوبی ها به اندازه ایی زیاد است که جزء کشته شدن در راه خدا نمی توان پاداش دیگری برایش پیدا کرد.

قرائت قرآن و مداحی و سینه زنی توسط حاج صادق آهنگران از دیگر بخش های این محفل بود.

IMG_2591 IMG_2598 IMG_2602 IMG_2617 IMG_2620 IMG_2647IMG_2653IMG_2655IMG_2659IMG_2667IMG_2677IMG_2688IMG_2701

اخبار مرتبط