25th، مارس 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th مارس 2014 ساعت 11:54 ق.ظ | کد خبر: 12530  

اولین نماز جمعه سال ۱۳۹۳ با حضور مردم ولایتمدار و مومن دزفول وهمچنین زائرین  حرم مطهرامام زاده محمد سبزقبا در جوار این امامزاده واجب التعظیم  برگزار گردید.1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

“امام جمعه موقت دزفول” در آغاز خطبه دوم با اشاره به برخی تغییرات مدیریتی در سطح شهرستان از خدمات “مهندس عبدالرضا احسانی نیا” فرماندار سابق دزفول، “دکترآخوندعلی “رئیس سابق دانشگاه جندی شاپور و همچنین “دکتر رضا دوست” رئیس  سابق دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر و تشکر به عمل آورد و خواستار توفیق و سربلندی برای دیگر عزیزانی شد که باید راه این افراد را ادامه دهند.

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به برخی بحث های قومیتی اخیر در دزفول گفت : همه با هم برادریم .مردم دزفول باید هوشیار باشند زیرا شان آنان فراتر از این است که درگیر مسائل قومیتی شوند.

“حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه” با یادآوری  نام گذاری سال۱۳۹۳ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان “سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیرت جهادی”، این نامگذاری را پیامی ظریف برای مردم و مسئولین دانسته و خاطر نشان کرد : اقتصاد آمیخته با فرهنگ است.زمانی اقتصادپویا در جامعه دینی برقرار میشود که فرهنگ اسلامی برجامعه حاکم شود. البته رشد و شکوفایی اقتصاد در گرو یک عزم ملی است.

“رئیس انجمن حکمت و فلسفه ایران” با تبیین جامع سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع زائرین حرم رضوی اظهار داشت : بجای کمک خواستن از بیگانگان باید ، با همت خود مشکلات جامعه را حل کرد. ایشان با انتقاد از رویکرد افولی در وزارت جهاد کشاورزی گفت : اگر وزارت جهاد کشاورزی به دوران جهاد سازندگی اول انقلاب برگردد ،بسیاری از مشکلات کشاورزی و خوراک جامعه مرتفع می گردد.چرا وزارت کشاورزی باید ضعیف ترین وزارت خانه باشد ؟! چرا وزارت علوم با تلاشی ده ساله رتبه ۱۶ علمی را برای کشور کسب کند ولی وزارت کشاورزی عقب گرد داشته باشد؟!آیا توسعه کشاورزی سخت تر از توسعه نانو تکنولوژی و بیو تکنولوژی است؟؟!!لذا داشتن مدیریت جهادی کلید حل این مشکلات است.

“امام جمعه موقت دزفول” در ادامه ضمن انتقاد از رفتار دوگانه سازمان ملل تصریح کرد : طبق آمارهای یونسکو بیشترین آمار اعدام و بیشترین تجاوز به عنف در ایالات متحده آمریکا صورت می گیرد ولی هیچگاه این کشور مورد باز خواست قرار نمیگیرد ، با این حال ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کنند. ایران شهدای بسیاری در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده که سازمان ملل از تشکری کوچک هم ممانعت کرده است.

“حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه” در سخنان پایانی خود گریزی به مسائل جهانی زد و از کشور عربستان و توطئه های شوم آن برای تربیت تروریست در منطقه انتقاد کرد و گفت : تاریخ نشان داده است هرگاه مسلمانی به جان مسلمان دیگر بیفتد ، خودش در چاهی که کنده فرو خواهد رفت.

گفتنی نماز عصر جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی “امام جمعه دزفول” اقامه گردید.

مجددز

ارسال نظر

     


-->