پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

حسن عباسی: تعجب نکنید که به بعضی نفوذی می گوییم

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک و دکترین امنیت بدون مرز گفت: ذلت و نفوذی که در سیاست خارجی کشور نسبت به عربستان و ترکیه وجود دارد قابل کتمان نیست.

حسن عباسی در نشست «توهم نفوذ، نفوذ توهم» در ایلام اظهار داشت: دادگاه ما را فرخوانده و پیرامون موضوعی از ما مستنداتی خواستند که مستندات موضوع را در اختیار دادگاه قرار دادیم و پس از سه ماه تبرئه شدیم.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک و دکترین امنیت بدون مرز گفت: ریشه این موضوع نفوذ است، نفوذ موضوع عجیب و غریبی نیست وقتی کسی به شکل غیر طبیعی و نامناسبی به مردم می‌گوید” حتی آب خوردن شما به رفع تحریم‌ها بستگی دارد” این مباحث تعجب همه را به همراه داشته که چگونه این سخنان صحیح است.

وی ادامه داد: طرح این مطالب تنها با هدف تغییر باورها و اولویت‌های مردم است. این افراد تلاش کردند هرجوری که شده کشور را پای میز مذاکره بکشانند و اکنون دعا می‌کنند که موضوع به نحوی خاتمه یابد چون ۴ روز دیگر مسئله PMD خاتمه یافته و در دی‌ماه نیز تحریم‌ها باید برداشته شود ولی اکنون همه کارشناسان اقتصادی دولت و طرفداران دولت رسما اعلام می‌کنند برجام ذره‌ای در گشایش اقتصادی مملکت تاثیری ندارد.

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: دلار که بالای سه هزار تومان رفت، نفت هم بشکه‌ای ۳۵ دلار شد و ۳ میلیون نفر هم یارانه‌شان قطع شد، قیمت بنزین و بلیط هواپیما و … آزاد و گران شده است، حالا معلوم نیست این ۱۰۰ روز گشایش اقتصادی کشور کی محقق می‌شود.

عباسی تصریح کرد: ۲ سال گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد و قول می‌دهم ۲ سال بعد هم اتفاقی نخواهد افتاد اما سال بعد همین زمان اگر تحریم‌ها هم برداشته شود چقدر در زندگی و معیشت مردم تاثیر دارد.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک و دکترین امنیت بدون مرز گفت: روز اول شروع فعالیت برای برداشتن تحریم‌ها مرکز تحت مدیریت ما اعلام کرد که با برداشتن تمام تحریم‌ها تنها ۵ درصد تاثیر و گشایش اقتصادی خواهد داشت اما اکنون اعلام می‌کنم آن ۵ درصد هم محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: پس باید نگران بود که نکند نفوذی صورت گرفته است و کسانی مشکلاتی دارند و اگر مشکلی وجود ندارد چرا آن را بازگو نمی‌کنید چرا هیچگاه علیه ترکیه موضعی گرفته نشده است.

این مسئول خطاب به مسئولان دولتی گفت: ۵۰۰ نفر حاجی در منا جان خود را از دست دادند، عربستانی‌ها حتی جواب تلفن شما را هم نمی‌دادند، دیپلمات عربستانی در شمال تهران در حالت مستی رانندگی کرده و چند نفر را بر اثر تصادف رانندگی از بین می‌برد اما به راحتی آن کارمند از کشور خارج شده و هیچ صدایی از کسی در نمی‌آید.

عباسی تصریح کرد: دولت فخیمه این کارمند سفارت عربستان را که در داخل خاک کشورمان خانواده‌ای را عزادار کرد بدون سر و صدا از کشور خارج می‌کند و به او اجازه خروج می‌دهد.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک و دکترین امنیت بدون مرز گفت: امام خمینی(ره) در دوران پهلوی اعلام کرد که کاپیتالاسیون باید برداشته شود اما پس از سال‌ها کاپیتالاسیون عربستانی در کشور ایجاد شده است و این نشانه نفوذ است مگر نفوذ چگونه باید باشد.

وی ادامه داد: دولتی‌ها بی سر و صدا دیپلمات و کارمند سفارت عربستان که در داخل کشور چند ایرانی را کشت را فراری می‌دهند. به دو نوجوان ایرانی در عربستان تجاوز می‌شود اما صدای دولت در نیامد، ۵۰۰ زائر و حاجی ایرانی در منا ذبح شدند باز صدای دولتی‌ها در نیامد.

این مسئول اضافه کرد: دولت ترکیه هر جنایتی که دوست دارد را انجام می‌دهد و زمانی که رئیس جمهور و دیکتاتور و منفور و پلید ترکیه وارد کشور ایران می‌شود برای اولین بار در تشریفات یک مقام خارجی سواره نظام با اسب به کاخ سعدآباد آوردند.

عباسی تصریح کرد: پشت این ادعای عزت‌مداری در سیاست خارجی نفوذ است ، ۱۵ سال پیش در مورد برخی‌ها از کلمه نفوذی استفاده می‌کردیم می‌گفتند غیر ممکن است اما از همه آنانی که در ۱۵ الی ۲۰ سال پیش اسم بردم اکنون در بی‌بی‌سی فارسی و … کراوات زده و یا کشف حجاب کرده علیه نظام سخن می‌رانند و این در حالی بود که در گذشته در داخل کشور با ریش گذاشتن و تسبیح به دست گرفتن دیده می‌شدند.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک و دکترین امنیت بدون مرز گفت: امروز هم تعجب نکنید که به برخی نفوذی می‌گوییم و یقین دارم ۱۰ سال بعد به حرف‌های من بر می‌گردید که در چنین روزی چه مطالبی را دقیق و درست اعلام کردم.

وی ادامه داد: ذلت و نفوذی که در سیاست خارجی کشور نسبت به عربستان و ترکیه وجود دارد قابل کتمان نیست. هر روز در کف جامعه این مطالب را روشن می‌‌کنم که مواضع شما با مواضع مقام معظم رهبری در تعارض جدی است.

اخبار مرتبط