خانه یار کجاست؟ - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
22nd، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 22 nd ژانویه 2015 ساعت 8:39 ب.ظ | کد خبر: 25946  

خانه یار کجاست

چه سخت است از شما گفتن ، چه عظمتی دارد این یار ما

چه با مسمای تلخیست جمع میان توهین و به یاد افتادن این مطلب که انگار ۱٫۵ میلیارد انسان ایستاده اند که یک توهین بشود وبه یکباره و به صورت جو زده کاری انجام شود جوزده…..

چه تلخ است که بیاندیشیم و بگوییم که آیا میان زمان توهین قبلی که ملعونین دانمارکی وهلندی در روزنامه های خود انجام دادند تا زمان این ملعون فرانسوی چه کار ریشه ای و ماندگاری انجام شد که این گستاخان جرات این توهین ها را نداشته باشند شاید هم یادم رفته باشد درست میگویید(تبدیل بیسکوییت دانمارکی به گل محمدی، نوشتن سوره ی محمد(ص) برروی برگ گل و….) چقدر تلخ است و محمد جان چقدر غریب افتاده ای …..

ولی بیاییم برای یک بار هم که شده یک حرف ریشه ای بزنیم ، خانه ی یار کجاست ، ما کجا دنبال عطر و بوی گل ناب محمدی میگردیم ، کجا منبع این ذات ناتمام است ……

ایا جایی جز خانه ی فیروزه ای است …..جز مسجد است…..

ما چقدر در فکر فعال کردن این یادگار مصطفی تلاش کرده ایم که تنها در این شهر بیش از نیمی از مساجد نیمه فعال و غیر فعال هستند من این سوالارو از مسئول اداره ی اوقاف می پرسم که شما برای این عدم فعال بودن مساجد چه کرده اید و یا این که درست تر بگویم چه نکرده اید…..

مساجد فعال شهر ما هم که هر کدام به نوبه ی خود درگیر حواشی ریز و درشت داخلی هستند که زمانی برای این که حالا به بنیانگزار مساجد توهین شده ، چه باید کرد ؟؟؟؟

وقتی برای این کار ها رو ندارند و باز هم خواب بودن اوقاف را شاهدیم….

و محمد جان شما برای این که اسلام به ما برسد در زمان حضورت توهین و خاکستر شنیدی ودیدی الان هم ما هستیم و باز توهین که چه تکرار تلخی دارد این تاریخ …..

پس ای مسلمان محمد(ص) ، مسجد یک سنگر ، مدرسه ی عشق به محمد است و هزاران دلیل برای بودن محمد در بین ماست پس خواهشا محمد(ص) را در حاشیه ی برنامه ها و کارهای خود قرار ندهیم که این گستاخی ها به دلیل در حاشیه بودن این اصل است….

کعبه یک سنگ نشانیست که ره گم نشود……

دوستان اوقاف آیا در ساعات پخش اذان سری به مساجد با سابقه ی شهرمان زده اید که یکی از یکی خالی تر و خاموش تر …

برای مثال در زمان پخش اذان ظهر در وسط روز در شلوغی بازار مساجد پاسداران، آقا حبیب و….نه صف نمازی و نه حتی پخش اذان و گل دسته ها در سکوت اذان می گویند و نماز را رو به خدا اقامه می کنند …..

پس اگر واقعا به دنبال آن هستیم که این توهین ها دنبال دار نباشد سکوت جایز نیست باید فریاد زد ….اشهد ان محمد رسول الله…..

احمد صفارپور

نظر بینندگان
 1. داوود says:

  آره ما فقط جو گیر مشیم

  متاسفانه اینا هم همش جو رسانه ای زودگذره. البته کسی ضرورتش رو منکر نمیشه…

 2. محیا says:

  چه متن قشنگی
  چه حرف حسابی
  هرکسی به نظرم باید فکر کنه که بعنوان یه پیرو دین اسلام چیکار کرده‌ تو این زمینه
  چقدر تو وجود خودش و دیگران تونسته اشتیاق ایجاد کنه برای رفتن به مسجد، برای مثمر ثمر بودن بیشتر مساجد

 3. حمید says:

  هم نقدسیاسی هم فرهنگی هم مذهبی هم جهانی هم دزفولی ، تلفیق واقعا خوبی بود

 4. مصطفی says:

  خداییش خوب از توهین پیامبر اومدی تا مسجد پاسداران و آقاحبیب
  خیلی حال کردم
  خوب بود

 5. حمید says:

  سلام بر نویسنده محترم، مثل همیشه خوب، ولی به نوبه خودم از شما گله دارم که یادداشتتون رو در سایت دز ان ان هم دیدم،حتما فکر میکنید بالاخره این دو دلبستگیها وجناحبندی غلطه یا باید از ابزار اونها استفاده کرد و….درحالیکه پس از چندسال نظر بنده به اینجا رسیده که تنها راه پایین کشیدن سایت های بیخودی مثل دز ان ان تحریم ما از خواندن و نوشتن مطلب اونجاست نه درگیری و….از نظر طبیعی هم سایت ضعیفی مث دز ان ان جایی شمانیس

 6. رضا says:

  بسیار زیبا و یک آسیب شناسی عالی
  بهترین نوشت تون همین بود

ارسال نظر

     


-->